Kolmekohaliste arvude korrutamine ja jagamine kolmekohaliste arvudega. Kolmekohaliste arvude korrutamine ja jagamine

3. klassi matemaatikatunni kokkuvõte. Programm "Kool 2100".

Tehnoloogia "Probleemiline dialoog"

Teema: Ümmarguste kolmekohaliste arvude korrutamine ja jagamine (ülekandmise tund olemasolevaid teadmisi uuele arvulisele kontsentratsioonile).

Eesmärk: avastada suuliste võtete meetod ümarate kolmekohaliste arvude korrutamiseks ja jagamiseks, mis sarnaneb samadele kahekohaliste arvude korrutamise ja jagamise tehnikatele.

Ülesanded:

    korrata suulisi võtteid kahekohaliste arvude korrutamiseks ja jagamiseks;

    luua suuliste võtete algoritm ümmarguste kolmekohaliste arvude korrutamiseks ja jagamiseks, mis sarnaneb samadele kahekohaliste arvude korrutamise ja jagamise tehnikatele;

    lahendada uue numbrilise kontsentratsiooniga sõnaülesanded uuritud liigid;

Tundide ajal:

    Org moment.

Enne õppetunni algus,

Ma tahan teile soovida:

Olge õppetöös tähelepanelik

Ja õppige kirega.

    Edu olukord. Teadmiste värskendamine.

    Matemaatiline diktaat.

Kust tavaliselt matemaatikatund algab?

Miks me kirjutame matemaatilisi diktaate?

Harjutame mõningaid arvutusi.

Leidke arv, mis on 3 korda suurem kui 20.

Leidke arv, mis on 6 korda väiksem kui 78.

Leidke 23 ja 4 korrutis.

Leidke 90 ja 5 jagatis.

Uurimine.

Kirjutage üles kõik kolmekohalised arvud, mida saab teha arvudest 2,6,0.

Ütle mulle, mitu kümnendit nendes numbrites on. Mitu sadu on nendes arvudes?

Läbivaatus. Õpilaste töö enesehindamine.

    Vaheolukord. Sissejuhatus tunni teemasse.

Siin on meie järgmine ülesanne. Mis on teie arvates ülesande eesmärk?

Tahvlil on 2 näidete veergu. Esimene võimalus lahendab näitedIveerg, teine ​​võimalus - näitedIIveerg. (Näited on mõneks ajaks lahendatud).

16*6 840:4

84:7 130*5

13*5 360:6

72:4 840:7

84:4 160*6

36:6 720:4

Kontrollime.

Kumb variant täitis ülesande paremini, kiiremini?

Miks? Mille poolest näidisveerud erinevad? (INIveergude näited kahekohaliste arvude ühekohaliste arvudega korrutamise ja jagamise kohta).

Kas me oleme selles head?

Kuidas näited erinevad?IIveerg? (Keerulisem. Siin on näited kolmekohaliste arvude korrutamisest ja jagamisest ühekohaliste arvudega).

Me saame seda teha, kas me teame? Mida me ei saa teha? (Me ei tea, kuidas kolmekohalisi arve korrutada ja jagada).

Kuidas on kõik 2. veerus olevad kolmekohalised numbrid sarnased? (need lõpevad 0-ga, ümmargune)

    Tunni eesmärgi seadmine.

Mis on meie tänase tunni eesmärk? (Õppige korrutama ja jagama ümmargusi kolmekohalisi arve ühekohaliste arvudega). Mis on tunni teema?

Kehalise kasvatuse minut.

    Uute teadmiste avastamine. (Rühmatöö)

Arvan, et saate selle ülesandega ise hakkama. Täna annan teile erinevaid näiteid. Proovige ise avastada, kuidas kolmekohalisi arve ühekohaliste arvudega korrutada ja jagada.

Lapsed töötavad rühmas.

Näited: 1. rida – 840:40 2. rida – 130*5 3. rida – 400*2

    Vajaliku tegevusmeetodi valimine.

Rühmad esitavad oma otsused juhatusele. Lahendusi võrreldakse. Valitud on rohkem kui üks ratsionaalne viis lahendusi.

Küsimus 3. reale:

Kas sama meetodit kasutades saab jagada 400 2-ga?

    Reegli formuleerimine.

Kuidas saab ümmargusi kolmekohalisi arve ühekohaliste arvudega korrutada või jagada? (Kolmekohalisi arve saab väljendada kümnete ja sadadena ning sooritada korrutamist ja jagamist kahekohaliste arvudena; muuta lihtsamaks näiteks 100 piires, väljendades kolmekohalisi arve kümnetes ja sadades)

Võrrelge oma järeldusi õpikus lk 74 toodud järeldustega.

Kas meie järeldus ühtib õpikus toodud järeldustega?

Poisid, kas oleme tunni eesmärgi saavutanud?

KAS SAID UUDEST TEEMAST ARU? (Teema mõistmise enesehinnang - märkmiku servadele joonistavad poisid enesehinnangu (enesehindamise tehnika - emotikon)

    Uute teadmiste rakendamine.

    Õpiku lk 74 näidete nr 4 lahenduse selgitus.

    Ülesannete nr 2,3 lahendamine õpiku lk 74.

    Õpitu kinnistamine.

Ülesannete nr 6 lahendamine õpiku lk 75. (Lahendus uuritud tüüpi tekstülesannete uuest numbrilisest kontsentratsioonist).

    Tunni kokkuvõte:

    Kokkuvõte:

Mis oli tunni teema? Mis oli meie eesmärk? Milline on ümmarguste kolmekohaliste arvude korrutamise ja jagamise meetod? (Teisenda need kümneteks ja sajalisteks ning soorita korrutamine ja jagamine nagu kahekohaliste arvude puhul).

2) Peegeldus:

Mis teile tunnis kõige rohkem meeldis? Mis oli raske? Kas saate tunni teemast aru? Hinda oma tööd klassis.

3) Kodutöö: Nr 5,7 õpiku lk 29.

Zaostrovye

2014. aasta

annotatsioon

Tunni kokkuvõte koos esitlusega teemal Kolmekohaliste arvude korrutamine ja jagamine (Olemasolevate teadmiste uude arvukontsentratsiooni ülekandmise tund) 3. klassile kooli 2100 süsteemis Meelelahutuslik materjalivalik, erinevaid vorme teosed suurendavad õpilaste huvi õpitava materjali vastu Tund töötati välja Föderaalse osariigi haridusstandardi raames.

Varustus: esitlus, kaardid näidetega A ja B kolmekohaliste arvude korrutamiseks ja jagamiseks, test kaardil, õpik, (2. osa).

Õppetund 87 (§ 2.32).

Teema: Kolmekohaliste arvude korrutamine ja jagamine (Olemasolevate teadmiste ülekandmine uuele arvukontsentratsioonile)

Eesmärgid: tutvustada kolmekohaliste arvude korrutamise ja jagamise suuliste tehnikate algoritme, mis on sarnased samade kahekohaliste arvude korrutamise ja jagamise tehnikatega

Ülesanded:

Hariduslik:

Tutvuge kolmekohaliste arvude korrutamise ja jagamise suuliste tehnikate algoritmidega, mis sarnanevad samadele kahekohaliste arvude korrutamise ja jagamise tehnikatele.

Lahendage uuritud tüüpi tekstülesandeid uue arvulise kontsentratsiooni abil.

Lahendage ebavõrdsused muutuvate väärtuste valimisel.

Korrake ja kinnitage varem õpitut süstemaatiliselt.

Hariduslik: arendada vaimset loendamise oskust, täiustada vaimsed operatsioonid, oskus oma arvamust argumenteerida, matemaatilised võimed.

Hariduslik: kasvatada huvi aine vastu, uudishimu, iseseisvust, täpsust ning oskust kuulata õpetajat ja tema sõpru.

Vorm UUD:

Isiklik UUD: Määrake ja väljendage iseseisvalt kõige lihtsamad käitumisreeglid, mis on ühised kõigile inimestele suhtluses ja koostöös. Iseseisvalt loodud suhtlus- ja koostööolukordades, mis põhinevad kõigile ühtsetel põhimõtetel lihtsad reeglid käitumine, valiku tegemine, milliseid toiminguid teha.

Reguleerivad õppetegevused: sõnastada iseseisvalt tunni eesmärgid pärast eelnevat arutelu. Õppige koos õpetajaga avastama ja sõnastama haridusprobleem. Koostage koos õpetajaga plaan probleemi lahendamiseks. Plaani järgi töötades kontrolli oma tegevust eesmärgiga ja vajadusel paranda õpetaja abiga vigu. Õppige dialoogis õpetajaga olemasolevate kriteeriumide alusel välja töötama hindamiskriteeriume ja määrama edukuse aste enda ja kõigi töö tegemisel.

Kommunikatiivne UUD: edastage oma seisukoht teistele: väljendage oma seisukohta ja proovige seda argumentidega põhjendada. Kuulake teisi, proovige aktsepteerida teist seisukohta, olge valmis oma seisukohta muutma.

Kognitiivne UUD: oletage iseseisvalt, millist teavet on vaja õppeülesande lahendamiseks. Lahendage ülesandeid analoogia põhjal.

Sümbolid:

Tunni tüüp: uute teadmiste tutvustamine

Õppemeetodid: visuaalne, verbaalne, probleemiotsing.

– Mida sa pidid ülesandes tegema?

– Kas teil õnnestus määratud ülesanded õigesti lahendada?

– Kas tegite kõik õigesti või oli vigu või puudujääke?

– Kas otsustasite kõik ise või kellegi abiga?

Millise raskusastmega ülesanne oli?

Kas poistel on täiendusi või kommentaare? Kas olete selle enesehinnanguga nõus?

Järeldus? Õpilased: kinnistasid tekstiülesande lahendamise oskust, milles korrati korrutamist ja jagamist, tegevuste järjekorda, õpiti koostama ja lahendama väljendeid jne.

Test.

Hästi tehtud! Siin me oma teekonna lõpetame. Et meid tagasi saada, proovige testi lahendada rühmades. Kui teete seda õigesti, peaks teil olema sõna. Kuid kõigepealt meenutagem rühmades töötamise reegleid. Tee seda.

1. Kuidas kujutada seda kahe korrutisena

kordajad number 24?

a) 8 * 2 b) 7 * 3 m) 8 * 3 d) 3 * 6

2.Milline arv jagub 6-ga?

a) 46 o) 42 c) 28

3.Milline arv tuleb asendada, et võrdsus oleks

63 * = 9 l) 7 b) 6 c) 8

4. Milliste arvude jagatis on 4?

a) 36 ja 6 o) 24 ja 6 c) 2 ja 2

5. Leia arvud, mille korrutis on 12?

a) 6 ja 3 b) 2 ja 7 c) 3 ja 5 d) 6 ja 2 f) 4 ja 3

6. Kui palju tuleks jagada 48, et saada 6?

c) punktiga 8 b) punktiga 7 c) punktiga 6

7. Ülemisel riiulil oli 18 raamatut ja alumisel - 3 korda vähem kui ülemisel. Mitu raamatut oli alumisel riiulil?

a) 9 raamatut b) 6 raamatut c) 3 raamatut

4 – töö plaani järgi, kontroll

oma tegevust eesmärgiga ja vajadusel klassi abiga vigu parandada;

5 – õppida dialoogis õpetaja ja teiste õpilastega olemasolevatest kriteeriumitest lähtuvalt välja töötama hindamiskriteeriume ning määrama edukuse astet enda ja igaühe töö tegemisel.

Kommunikatiivne UUD

Arendame oskused:

1.- anna oma seisukoht teistele edasi: vormista oma mõtted verbaalselt ja kirjutamine(haridusprobleemi lahenduse väljendamine üldtunnustatud vormides), võttes arvesse enda harivaid kõneolukordi;

TOUU

2 – edasta oma seisukoht teistele: väljenda oma seisukohta ja püüa seda argumentidega põhjendada;

3 – kuula teisi, proovi aktsepteerida teistsugust seisukohta, ole valmis muutuma

küsimusi tekstile ja otsida vastuseid; kontrollige ennast;

eralda uus teadaolevast;

tõsta esile peamine; plaani koostama;

5 – inimestega läbi rääkima: tegemine erinevaid rolle rühmas, koostööd tegema ühine otsus probleemid (ülesanded).

Isiklikud tulemused:

1 – kinni pidama eetikastandardid suhtlemine ja koostöö koos töötamaõppeülesandel;

Sihtrühm: 3. klass.

« Suulised tehnikad kolmekohaliste arvude korrutamiseks ja jagamiseks."

Eesmärgid:

1. Õpetada mitmekohaliste arvude korrutamist ja jagamist;

2. Korrake korrutamise kommutatiivset omadust ja summa arvuga korrutamise omadust;

3. Korda mõõtühikuid.

4. Kinnitage teadmisi korrutustabelite kohta.

5. Arendusoskuste arendamine ja loogilise mõtlemise arendamine.

6. Arendage kognitiivne tegevusõpilased matemaatikat õppides.

Ülesanded: arendada teabe otsimise ja sellega töötamise oskust;

arendada väljendatud kohtuotsuse põhjendamise ja kaitsmise oskust;

arendada motivatsiooni haridustegevus ja huvi teadmiste ja tegutsemisviiside omandamise vastu;

kasvatada huvi aine ja tegevuse vastu.

    Org. hetk

Lapsed, täna on imeline päev. Vaata, ma naeratan sulle ja sina naeratad mulle. Pöörake üksteise poole ja naeratage. Hästi tehtud, istuge oma töölaudade taha. Naeratustest on tunda, kui soojaks ja säravaks meie klass on muutunud.

Rook pakub teile mängu nimega "Tangram". Võtke geomeetriliste kujunditega ümbrikud ja tehke neist vankri siluettjoonis. (paaris töötama).

- Vaata, millise vankri ma tegin. Võrdlema.

— Ütle mulle, milliseid kujundeid sa kasutasid?

— Mitu kolmnurka?

- Milliseid teisi? geomeetrilised kujundid Sa tead?

Vanker palub teil meeles pidada, mida te eelmistes tundides õppisite, kuidas need teadmised meile täna kasulikud on?

1. Lugege numbreid: 540, 700, 210, 900, 650, 380,400, 820

— Märkige igas neist sadade ja kümnete arv.

2. Nimetage number, milles: 87dets., 5sada, 64dets., 3sada, 25dets., 49dets.,

7 sada, 11 des.

3. Suurendage numbreid 10 korda: 42, 27, 91, 65, 73, 58.

2. Blitz-uuring

1.Volodya viibis vanaema juures kaks nädalat ja veel 4 päeva. Mitu päeva oli Volodya vanaema juures? (18 päeva)

2. Vitya ujus 26 meetrit. Ta ujus 4 meetrit vähem kui Serjoža. Mitu meetrit ujus Seryozha? (30 meetrit)

3. Aias on 38 vana õunapuud ja 19 noort. Kui palju on noori õunapuid vähem kui vanu? (19 õunapuu jaoks)

- Hästi tehtud! Hästi tehtud. Puhkame natuke.

3. Füüsiline harjutus

4. Sissejuhatus teemasse.

Millistesse rühmadesse saab jagada järgmised väljendid:

15 ∙ 4 200 ∙ 4

320 ∙ 2 25 ∙ 3

Kirjutage need kahte veergu ja leidke väärtus.

— Millistesse rühmadesse te need väljendid jagasite?

— Milliste ülesannetega on teil raskem toime tulla? (Miks sa arvad?)

- Mis oli raskus?

(Selles ühes veerus on kolmekohalised numbrid)

- Proovige see ise installida õppeülesanne tänaseks õppetunniks.

(Õppige suuliselt kolmekohalisi arve korrutama ja jagama)

5. Teatage tunni teemast. Hariduslike eesmärkide seadmine.

Tänase tunni teema: “Tehnika vaimsed arvutused 1000" sees

— Mida me peame tegema, et selliseid näiteid oleks lihtsam lahendada? ( Kuulake õpetaja selgitust, lugege õpikust teavet, kuulake klassikaaslasi, pidage meeles korrutamistabeleid ja jagamistabeleid, harjutage selliste näidete lahendamist jne.)

6. Uue materjaliga tutvumine.

Proovime lahendada avaldise: 120*4. Arvu verbaalseks korrutamiseks ühekohalise teguriga sooritage toiming, alustades korrutamist mitte ühikutest, nagu kirjalik korrutis, muidu: kõigepealt korrutatakse sadu, 100 * 4 = 400, seejärel kümned 20 * 4 = 80, pärast ühte, kuid me uurime seda hiljem, lõpuks liidame saadud arvud 400 + 80 = 480

Proovime lahendada jagamisavaldist: 820:2. Arvu suuliseks jagamiseks ühekohaliseks teguriks tehke sama toiming, mis korrutamismeetodis. Kõigepealt jagame sajad 800:2=400, siis kümned 20:2=10, seejärel liidame tulemused 400+10=410 Proovime koos teha:

230 * 4 = 200 * 4 + 30 * 4=920; 360: 4 =300:4(75)+60:4(15)=90

150 * 4 =100*4+50*4=600; 680: 4 =600:4(150)+80:4(20)=170

ÜLESANNE.Üks vanker, järgnedes traktoriadrale, suudab ööpäevas hävitada 420 taimekahjurit. Mitu ussi sööb vanker kahe päeva jooksul?

— Mida ütleb probleemipüstitus?

- Millisele küsimusele tuleb vastata?

— Mitu toimingut peate selleks tegema?

— Kuidas teada saada, mitu ussi vanker kahe päeva jooksul ära sööb?

— Kirjutage ülesande lahendus vihikusse.

- Millise vastuse sa said?

- Kes on nõus... näita mulle.

- Kuidas sa arvasid?

- Poisid, te tulite väga hästi toime ülesannetega, mida linnud teile pakkusid.

Tunni kokkuvõte. Peegeldus.

— Poisid, kas oleme oma ülesanded täitnud?

Õppetund 87 (§ 2.32). Teema: Kolmekohaliste arvude korrutamine ja jagamine.

Tunni eesmärgid: Saavutada kolmekohaliste arvude korrutamise ja jagamise suuliste tehnikate assimilatsioon ja rakendamine sarnaselt samadele kahekohaliste arvude korrutamise ja jagamise tehnikatele;

Ülesanded:

  1. Arendada oskust lahendada õpitud tüüpi tekstülesandeid uudse arvulise kontsentratsiooni abil: kolmekohaliste arvude jagatise ja korrutise leidmine, mille kirjutamine lõpeb nullidega.
  2. Edendada õpilaste teadlikkust õppetegevuses ja eneseharimisoskust; arendada otsustusoskusi eluülesanded aine "matemaatika" abil. Arendada loogiline mõtlemine, oskus sõnastada õppeülesannet, analüüsida, võrrelda, arutleda, teha järeldusi, leida ja parandada enda vead. konstrueerida väiteid, õppida edasi nimetama konkreetse ülesande eesmärke, algoritmi (tööplaani), kontrollida, korrigeerida ja hinnata oma töö tulemusi.
  3. Arendage kaitsevõimet enda punkt teiste inimeste arvamust vaatama ja aktsepteerima (koostööd tegema).

Tunni tüüp: uute teadmiste avastamine.

Tehnoloogia tegevusmeetod.

Meetod: probleem-dialoogiline.

Varustus: arvuti, projektor, esitlus, eneseanalüüsi tabel, jaotusmaterjalid.

Introspektsioon

See on esimene tund teemal “Kolmekohaliste arvude jagamine ja korrutamine”, uute teadmiste avastamise tund.

Tund on üles ehitatud vastavalt tarkvara nõuded, mida peetakse 20 õpilasega klassis, on lastel erineval tasemel areng, 5 õpilast klassis on halvasti, 1 andekas õpilane matemaatika aines ja keskmiste õpilaste arv on ülekaalus tugevate ees. Seetõttu võeti tunni planeerimisel arvesse klassi iseärasusi ning nõrkadele ja tugevatele õpilastele koostati eelnevalt individuaalsed kaardid.

Arendav ja hariduslikud ülesanded otsustati ühtses hariduslikuga. Tunni jaoks seati kolm eesmärki:

Põhieesmärgid

  1. arendada intellektuaalseid oskusi: kujundada välja pakutud probleemide lahendamisel põhinevaid klassifitseerimis-, analüüsi- ja sünteesioperatsioone,
  2. arendada suhtlemisoskust: iseseisvalt leida vajalikku teavet V õpikutekst,
  3. arendada organiseerimisoskusi: hinnata iseseisvalt oma tegevuse tulemusi, jälgida ja parandada vigu.

Õpilaste motivatsioon ergutati ebatavaline vormõppetund.Tunni ajal viiakse läbi interdistsiplinaarne suhtlus välismaailmaga, mis võimaldab mitmekesistada töömeetodeid ja -võtteid, tõsta õpilaste motivatsiooni ning tagada koostöökeskkonnas õppimisrõõm. Tunnis kasutatakse õppetööks info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat. Koolitus toimub baasil aktiivne suhtlus kõik osalejad haridusprotsess kaasamisega kaasaegsed vahendid teabe (allikad) – arvuti.

Tund koosneb kolmest põhiosast etapid:

I etapp – korralduslik; selle eesmärk on orienteerumine eelseisva tunni teemas, teemakohaste varasemate teadmiste värskendamine, motivatsiooni loomine ja ühine eesmärgipüstitus eelseisvate tegevuste planeerimiseks.

II etapp – põhietapp, varem omandatud teadmiste kinnistamine. Kasutatud rühmatööd, paaris töötama. Õpilased rakendasid oma teadmisi erinevaid olukordi: V iseseisev töö, probleemi lahendamisel.

III etapp - viimane etapp, Lisaks matemaatika tundidele viidi läbi meta-aine seos, rääkisime oma ühine maja– planeet Maa Jõutakse järeldusele, et inimene on loodusest lahutamatu, ta õpib loodusest. Ja ta peab austama loodusseadusi ja ainult koostöös sellega saavad inimesed olla õnnelikud

Tundide ajal

I. Organisatsioonimoment.

1. Org. hetk. Motivatsioon tegevuseks

- Tere kutid. Öelge meie külalistele tere. Istu maha.

-Ma naeratan teile ja teie naeratate üksteisele ja mõtlete, kui hea on, et me kõik täna koos oleme. Lisa 1 Slaid 2

– Oleme rahulikud, lahked, sõbralikud, südamlikud. Me kõik oleme terved.

- Hinga sügavalt sisse ja välja. Hinga välja eilne pahameel, viha, ärevus.

– Hinga endasse pakase hommiku värskust, soojust päikesekiired, ümbritseva maailma ilu.

- Ma soovin sulle Head tuju Ja ettevaatlik suhtumineüksteisele. Olen kindel, et see meil õnnestub.

Täna tahaksin alustada oma õppetundi inglise filosoofi Roger Baconi sõnadega matemaatika kohta: "Kes matemaatikat ei tunne, ei saa õppida teisi teadusi ega mõista maailma." Slaid 3

Arvan, et tunnis leiame kindlasti selle filosoofi sõnadele kinnitust.

A motoÕppetund on järgmine: Liikuge julgelt edasi. Ärge viibige samas kohas.

Mida üksi ei saa, teeme koos. Slaid 4

- Avage märkmikud. Kirjutage number üles, suurepärane töö.

Keha ja märkmiku õige asendi kontrollimine kirjutamisel.

II. Teadmiste värskendamine.

1. Individuaalne töö kaartidel: / juhatuses töötab 2 õpilast /

A) 64:x=16
567+388=
608-439=

B) 25* x = 75
678+252=
680 – 391 =

2. Esiosa töö

Grupitöö: Slaid 5

A) kg dm 2 tund cm päev dm 3 m 2 c m l min

Nimi:

  • distantsiühikud – 1 rühm
  • ajaühikud – rühm 2,
  • massi mõõtühikud – rühm 3.
  • Pindala mõõtühikud – grupp 4.
  • mahu mõõtühikud – rühm 5.

b) Ekspress: slaid 6–7

  • 2 päeva 5 tundi = … tund
  • 74 h = ... päev ... h
  • 125 sek= ..min…sek
  • 2/9 = 4 l
  • 3/5 dm = ...cm
  • 2 dm 3 =… cm 3
  • 4 qt 25 kg =…kg
  • 2 m 4 cm = ...cm
  • 3 m 2 = .... dm 2
  • 4 l = .... dm 3

V) – millised sõnad on krüpteeritud Slaid 8-15

– Tehke arvutused.

  • Numbrit 165 suurendati 6 võrra;
  • 135 vähendada 6 võrra;
  • 2 suurendada 6 korda;
  • 60 väheneb 6 korda;
  • Esimene liige on 348, teine ​​liige on 6, leidke summa väärtus;
  • leida erinevus arvude 300 ja 6 vahel;
  • minuend 150, alaosa 6; leida erinevuse väärtus
  • dividend 90, jagaja 6, leida jagatise väärtus.

– Järjesta väljendite tähendused kasvavas järjekorras. Slaid 16

Iga väärtuse jaoks valige vastav täht. Lugege sõna.

– ÖKOLOOGIA- Kuidas mõistate selle sõna tähendust? Slaid 17

Vaata ringi: mida hämmastav maailm Meid ümbritsevad mets, taevas, päike, linnud. See on loodus! Meie elu on sellest lahutamatu. Loodus toidab, joodab ja riietab meid. Ta on helde ja isetu. Slaid 18

Inimene renderdab tugev mõju looduse kohta. See raiub metsi ning reostab vett ja pinnast. Kuivendab sood ja kündab heinamaad. Seetõttu satuvad loomad rasketesse tingimustesse. Mõned neist on välja suremas.

“Looduses on olukord hoopis teistsugune kui näiteks sõjas hävinud paleedes – neid saab uuesti üles ehitada. Aga kui sa hävitad elava maailma, siis ei suuda ükski jõud seda uuesti luua,” kirjutas B. Grzhilip.

Loodust, mis annab meile kõik eluks, tuleb kaitsta, päästa, kaitsta. Slaid 19

Nende probleemide lahendamine on täiskasvanute ülesanne. Mida me saame teha, mis on meie võimuses? Ja sellele küsimusele vastamiseks läheme looduse kuningriiki, baškiiri metsa. Ja siin elab tark vanaema Öökull. Ta kaitseb Baškiiria metsakuningriiki. Slaid 20

Öökull tervitab sind ja kutsub maagilisse metsa, kus jätad meelde looduses kehtivad käitumisreeglid. Läheme rännakule ja täidame Targa Öökulli ülesandeid.

Aga lagendikul on purgid laiali ja pudel katki. Keegi puhkas siin ja jättis prügi maha. . Slaid 21-23

– Mille puhkajad unustasid? (Metsas prügi prügistada ei tohi.)

- See on õige, poisid! Öökull on sinuga nõus. Esimene reegel neile, kes metsa tulevad: Ära prügi! Peame lagendikul prügi ära koristama.

- Poisid, kas sellel, kes seda tegi, on õigus?

- Mida sa teeksid?

– Ja siin on targa öökulli ülesanne.

-Meie silmad on väsinud, anname silmadele puhkust

3. Harjutus silmadele Slaid 24

4. Targa öökulli otsing:

A) Mitu kümnendit on arvudes: 820, 300, 540 Slaid 25
B) Mitu sadu on arvudes 300, 400, 700? Slaid 26

III. Haridusprobleemi avaldus.

1. Probleemne olukord raskustega.

  • 78: 3
  • 20 * 4
  • 480 + 310
  • 520 – 70
  • 300* 2
  • 840: 4

– Mida peate selle ülesande täitmisel tegema? (Arvutage, leidke väljendite tähendus.)

Mis tüüpi väljendeid siit leiti? (:.*,-,+ numbrid.)

– Kas saite ülesandega hakkama?

A) kui koos praktiline ülesanne Mitmed inimesed tegid seda:

- Otsustanud? Vaatame veidi hiljem, kuidas sa seda tegid.

– Mis on teiste õpilaste probleem? Mille poolest erineb see ülesanne eelmistest ülesannetest?

B) kui oluline osa klassist täitis ülesande:

– Kas olete tõesti otsustanud? Kuid ülesanne oli uus. Kuidas see erineb varasematest ülesannetest?

B) Lõpuks võite lükata erinevad arvamusedõpilased küsimusega:

- Kui palju sa said? Kui palju sul on?

– Kas oli üks ülesanne? Millised on tulemused? Miks see juhtus? Mille poolest erineb see ülesanne eelmistest ülesannetest?

IV. Tunni eesmärgi püstitamine ja tunni teema sõnastamine

– Mis küsimus tekib? (Kuidas selliseid ümmargusi kolmekohalisi arve jagada ja korrutada?)

– Mis on meie tunni eesmärk? Mida me täna teeme? (Õpime jagama ja korrutama ümaraid kolmekohalisi numbreid)

Cjuht 27

V. Probleemile lahenduse leidmine.

Viib uue algoritmi iseseisva formuleerimiseni.

– Kuidas siis kolmekohalisi arve jagada ja korrutada?

– Millised on hüpoteesid ja oletused? Millised muud versioonid on olemas? Kes arvab teisiti? (Lapsed väljendavad hüpoteese; kui protsess viibib, siis kasuta vihjet või tuleks kaasata need õpilased, kes on selle ülesande juba täitnud: võib-olla... Kõik hüpoteesid märgitakse tahvlile.)

Testimine püstitas samaaegselt hüpoteese (frontaalne).

A) Valed hüpoteese kontrollitakse suuliselt:

– Kas nõustute selle hüpoteesiga? Miks mitte?

B) Otsustavat hüpoteesi kontrollitakse praktiliselt:

– Kuidas me saame seda hüpoteesi kontrollida? (Lahenda. Tehke jagamine ja korrutamine tahvlil)

– Mida peaksime ümmarguste kolmekohaliste arvude jagamisel ja korrutamisel meeles pidama, et mitte eksida. Tuletage avaldiste lahendamise algoritm:

Lahenduse algoritm:Cjuhtis 28

1. samm: väljendage kolmekohalist arvu kümnetes või sadades.

2. samm: tehke nende kümnete või sadade jagamine või korrutamine.

– Meie teekond jätkub

Füüsiline treening."Treening metsas" Lisa 2 Slaid 29-30

- Poisid, milline metsas käitumise reegel teile lindudest ja loomadest rääkivaid füüsilisi harjutusi tehes meelde jäi? Millist käitumisreeglit looduses peaksime meeles pidama?

- Metsas ei tohi müra teha. Slaid 31

- See on õige, poisid. Järgmine reegel käitumine metsas: Ära lärma! Kui lärmate, peletate linnud eemale ja nad lõpetavad oma imeliste laulude laulmise. Järgmine ülesanneÖökullid:

VI. Reegli esmane kinnistamine väliskõnes.

1. Tehtud koostiste kontrollimine ja uue reegli lõplik sõnastus.

Jätkame teekonda läbi metsa. Kui kohutavat pilti me näeme Slaid 32-34.

Kuidas peaksime käituma, et seda metsas ei juhtuks? Metsas käitumise reegel: Ära tee metsas tuld ilma täiskasvanuteta. .

Veel üks ülesanne teile Tark Öökull Slaid 35:

Ava õpikud lk 74 (T.E. Demidova, S.A. Kozlova, A.P. Tonkikh „Minu matemaatika. 3. klass. 2. osa » ), kontrollige, kas meie oletus langeb kokku õpiku autorite poolt pakutavaga.

Ülesanne nr 2. lk 72

Ühine arutelu ja kordamööda esinemine.)

Lapsed esitavad väliskõnes uuesti lahendusalgoritmi.

  1. 840:4=84d. : 4 = 21 p = 210
  2. 840: 4 = 210 (tolli)
  3. 300∙2 = 3 s. ∙ 2 = 6 s = 600
  4. 300m ∙2 = 600mSlaid 36

Jätkame paaristööd(igast rühmast).

– Ülesanne nr 4

– Mida tuleb ülesandes ära teha?

– Kuidas hakkate töötama paaris, kuidas jagate tööd üksteise vahel? (Otsus veergude kaupa, vastastikune kontroll ja kordamööda rääkimine.)

– Töötame paaris, siis kontrollime.

Algoritmi hääldusega testimine väliskõnes.

(30 * 3 = 90, 300 * 3 = 30 detsember * 3 = 90 detsember = 900).)

– Mis oli selle ülesande eesmärk? Ja mis sa arvad? Kellel on teistsugune arvamus?

– Ärge minge linnupesade lähedale. Ärge hävitage lindude pesi.

Täiesti õiged lapsed. Tark öökull nõustub sinuga. Järgmine reegel: ära hävita lindude pesi.

4 targa öökulli ülesanne Ülesanne nr 6 lk 75 (a) Slaid 37

a) lugege ülesanne iseseisvalt läbi ja tõmmake alla kõik selles nimetatud kogused,

b) kirjutage need tahvlile üles (900 sekundit, 1/5 ajast ajasin makrelliparve taga ja ülejäänud aja jälgisin Musta mere haid).

c) ülesannete analüüs (õpetaja küsimused)

– Mis on probleemist teada?

- Mida me peame leidma?

– Kas saame probleemi küsimusele kohe vastata?

- Kuidas leida aega, mil ta ajas taga makrelliparve, ja ülejäänud aja, mil ta jälgis Musta mere haid.

Edenege probleemi lahendamisel (sammud).

– Märkmikusse paneme kirja ainult lahenduse koos selgituse ja vastusega. (üks õpilane kirjutab lahenduse tahvlile)

  1. 900: 2 = 450 (s)
  2. 900: 5 =180 (s) – ? min ja? sek
  3. 900–180–450 = 270 (s)

Sattusime metsatukka. Ja me lõpetame oma teekonna öökulliga metsas Slaid 38

– Milliseid käitumisreegleid tuleks metsas olles meeles pidada?

– Sa ei saa korjata lilli, murda oksi, hävitada sipelgapesasid.

See on õige, poisid! Järgmine reegel: ära hävita! Ära korja lilli, ära murra oksi, ära hävita sipelgapesasid. Hoolitse meie looduse eest! Slaid 39-41

VII. Peegeldus.

1. Õppetunni kokkuvõtte tegemine.

- Võtame selle kokku.

– Mis on meie tunni teema? Tunni teema: Kolmekohaliste arvude korrutamine ja jagamine

– Mis on meie tunni eesmärk? ( Õpime jagama ja korrutama kolmekohalisi numbreid, mis lõpevad nulliga)

- Jah, me õppisime jagama ja korrutage kolmekohalised arvud, mis lõpevad nulliga)

– Kuidas saab jagada ja korrutada kolmekohalised arvud, mis lõpevad nulliga?

1. samm: – väljendage kolmekohalist arvu kümnetes või sadades.

2. samm: – tehke nende kümnete või sadade jagamine või korrutamine.

– Kas oleme oma eesmärgi saavutanud? ( Jah.)

– Kus saame uusi teadmisi rakendada? ( Elus lahendame selle teemaga seotud probleeme)

2. Töö põhitulemuste hindamine tunnis.

- Mida sa tunnis õppisid? (Leidke nulliga lõppevate kolmekohaliste arvude korrutis või jagatis.)

– Kus võivad need teadmised meile kasulikud olla? (Lahendades erinevaid ülesandeid ja ülesanded.)

– Lisaks matemaatikatundidele rääkisime teiega meie ühisest kodust – planeedist Maa.

Inimene on loodusest lahutamatu. Ta õpib loodusest. Austage loodusseadusi. Ainult koostöös temaga saame olla õnnelikud.

Kodutöö. Slaid 42

Seda antakse diferentseeritult vastavalt loovuse astmele.

I tase (sigimine)– nr 6 (b), 7 lk 75 (T.E. Demidova, S.A. Kozlova, A.P. Tonkikh „Minu matemaatika. 3. klass. 2. osa » ) teha kõike.

II tase (produktiivne)- A). Koostage kaks liitülesannet vastavalt tunni teemale

b) Ja kõige targematele ja aktiivsematele soovitan teha klassikaaslastele testikaardi selleteemaliste ülesannetega.

2. Enesehindamine tunnis.

– Mida uut te enda jaoks tunnis õppisite?

– Mida teile kõige rohkem teha meeldis?

– Millised olid raskused?

– Mida veel olulist sa tunnis õppisid? (tõesta oma arvamust, pea läbirääkimisi, tee koostööd)

Punane ring – õppisin tunni jooksul midagi vajalikku, huvitavat ja kasulikku. Olen oma tööga rahul.

Kollane – pole oma tööga päris rahul, aga sai teemast aru.

Sinine - vaja veel tööd teha ja korrata, teema on minu jaoks raske.

– Lisaks matemaatikatundidele rääkisime teiega meie ühisest kodust – planeedist Maa. Inimene on loodusest lahutamatu. Ta õpib loodusest. Austage loodusseadusi. Ainult koostöös temaga saame olla õnnelikud.

Peate järgima neid reegleid, mida täna oma vanematega piknikule minnes kordasime. Nüüd loeme luuletust, mille meie metsaelanik meile valmistas. Ekraanil:

Ma valisin lille - see kuivas,
Püüdsin mardika kinni – see suri.
Ja siis sain aru, et võin puudutada
Looduse ilu oskad hinnata vaid südamega. Slaid 44-46

Selleks, et meie planeet saaks kaua eksisteerida, peame selle eest hoolt kandma: taimede, loomade, lindude, vee, pinnase ja atmosfääri seisundi eest. Loodan, et mitte ainult täna tunnis ei olnud te looduse kaitsjad, vaid nüüd, kui väljas on talv, hoolitsete elusolendite eest: teete söötjaid ja toidate linde, hoolitsete loomade eest. Slaid 47

Jagamine on üks neljast matemaatilisest põhitehtest (liitmine, lahutamine, korrutamine). Jagamine, nagu ka teised tehted, on oluline mitte ainult matemaatikas, vaid ka matemaatikas Igapäevane elu. Näiteks annetate terve klassiga (25 inimest) raha ja ostate õpetajale kingituse, kuid te ei kuluta seda kõike, vahetusraha jääb üle. Seega peate muudatuse kõigi vahel jagama. Jagamise operatsioon aitab teil seda probleemi lahendada.

Jagamine on huvitav operatsioon, nagu näeme selles artiklis!

Numbrite jagamine

Niisiis, natuke teooriat ja siis praktika! Mis on jagunemine? Jagamine on millegi jagamine võrdseteks osadeks. See tähendab, et see võib olla maiustuste kott, mis tuleb jagada võrdseteks osadeks. Näiteks on kotis 9 kommi ja soovija on kolm. Seejärel tuleb need 9 kommi kolme inimese vahel ära jagada.

See on kirjutatud nii: 9:3, vastuseks on arv 3. See tähendab, et arvu 9 jagamine arvuga 3 näitab arvus 9 sisalduvate arvude kolm arvu. Vastupidine tegevus, on test korrutamine. 3*3=9. eks? Absoluutselt.

Nii et vaatame näidet 12:6. Esmalt nimetame iga näite komponenti. 12 – dividend, see tähendab. osadeks jaotatav arv. 6 on jagaja, see on osade arv, milleks dividend jagatakse. Ja tulemuseks on arv, mida nimetatakse jagatiseks.

Jagame 12 6-ga, vastuseks on arv 2. Lahendust saad kontrollida korrutades: 2*6=12. Selgub, et arv 6 sisaldub numbris 12 2 korda.

Jagage jäägiga

Mis on jäägiga jagamine? See on sama jaotus, ainult et tulemus ei ole paarisarv, nagu ülal näidatud.

Näiteks jagame 17 5-ga. Kuna suurim arv, mis jagub 5-ga 17-ni, on 15, on vastuseks 3 ja jääk 2 ning see kirjutatakse järgmiselt: 17:5 = 3(2).

Näiteks 22:7. Samamoodi määrame maksimaalse arvu, mis jagub 7-ga 22-ni. See arv on 21. Vastus on siis: 3 ja ülejäänud osa 1. Ja kirjutatakse: 22:7 = 3 (1).

Jagage 3-ga ja 9-ga

Jagamise erijuhtum oleks jagamine arvuga 3 ja arvuga 9. Kui soovite teada saada, kas arv jagub 3 või 9-ga ilma jäägita, siis vajate:

    Leidke dividendi numbrite summa.

    Jagage 3 või 9-ga (olenevalt sellest, mida vajate).

    Kui vastus saadakse ilma jäägita, jagatakse arv ilma jäägita.

Näiteks arv 18. Numbrite summa on 1+8 = 9. Numbrite summa jagub nii 3 kui 9-ga. Arv 18:9=2, 18:3=6. Jagatud ilma jäägita.

Näiteks arv 63. Numbrite summa on 6+3 = 9. Jagub nii 9 kui ka 3-ga. 63:9 = 7 ja 63:3 = 21. Selliseid tehteid tehakse suvalise numbriga, et teada saada. kas see jagub jäägiga 3 või 9-ga või mitte.

Korrutamine ja jagamine

Korrutamine ja jagamine on vastandtehted. Korrutamist saab kasutada jagamise testina ja jagamist korrutamise testina. Lisateavet korrutamise ja selle toimimise kohta saate meie korrutamise artiklist. Mis kirjeldab üksikasjalikult korrutamist ja seda, kuidas seda õigesti teha. Sealt leiate ka korrutustabeli ja näiteid koolituseks.

Siin on näide jagamise ja korrutamise kontrollimisest. Oletame, et näide on 6*4. Vastus: 24. Seejärel kontrollime vastust jaotuse järgi: 24:4=6, 24:6=4. Otsustati õigesti. Sel juhul kontrollitakse, jagades vastuse ühe teguriga.

Või tuuakse näide jagamise kohta 56:8. Vastus: 7. Siis saab test 8*7=56. eks? Jah. IN sel juhul kontrollimine toimub vastuse korrutamisel jagajaga.

3. divisjoni klass

Kolmandas klassis hakkavad nad alles jagunema. Seetõttu lahendavad kolmanda klassi õpilased kõige lihtsamad probleemid:

Probleem 1. Tehase töötaja sai ülesandeks panna 56 kooki 8 pakki. Mitu kooki tuleks igasse pakendisse panna, et igasse pakendisse oleks sama kogus?

Probleem 2. Vana-aastaõhtul jagati koolis 15 õpilasega klassi lastele 75 kommi. Mitu kommi peaks iga laps saama?

Probleem 3. Roma, Sasha ja Miša korjasid õunapuult 27 õuna. Mitu õuna saavad iga inimene, kui need tuleb võrdselt jagada?

Probleem 4. Neli sõpra ostsid 58 küpsist. Kuid siis mõistsid nad, et nad ei saa neid võrdselt jagada. Mitu küpsist peavad lapsed lisaks ostma, et igaüks saaks 15?

Jaoskond 4. klass

Jaotus neljandas klassis on tõsisem kui kolmandas. Kõik arvutused tehakse veergude jagamise meetodil ja jagamisega seotud arvud pole väikesed. Mis on pikk jaotus? Vastuse leiate allpool:

Veergude jaotus

Mis on pikk jaotus? See on meetod, mis võimaldab leida vastuse jagamisele. suured numbrid. Kui algarvud nagu 16 ja 4, saab jagada ja vastus on selge - 4. See 512:8 meelest pole lapsele kerge. Ja rääkige meile lahendustehnikast sarnased näited- meie ülesanne.

Vaatame näidet, 512:8.

1 samm. Kirjutame dividendi ja jagaja järgmiselt:

Jagatis kirjutatakse lõpuks jagaja alla ja arvutused dividendi alla.

2. samm. Alustame jagamist vasakult paremale. Kõigepealt võtame numbri 5:

3. samm. Arv 5 on väiksem kui number 8, mis tähendab, et jagada pole võimalik. Seetõttu võtame dividendist veel ühe numbri:

Nüüd on 51 suurem kui 8. See on mittetäielik jagatis.

4. samm. Jagaja alla paneme punkti.

5. samm. Pärast 51 on veel üks number 2, mis tähendab, et vastuses on veel üks number, see tähendab. privaatne – kahekohaline number. Paneme teise punkti:

6. samm. Alustame divisjoni operatsiooni. Suurim arv, jagub 8-ga ilma jäägita 51 – 48. Jagades 48 8-ga, saame 6. Kirjutage jagaja alla esimese punkti asemel number 6:

7. samm. Seejärel kirjutage number täpselt numbri 51 alla ja pange "-" märk:

8. samm. Seejärel lahutame 51-st 48 ja saame vastuseks 3.

* 9 sammu*. Võtame maha numbri 2 ja kirjutame selle numbri 3 kõrvale:

10. samm Jagame saadud arvu 32 8-ga ja saame vastuse teise numbri – 4.

Seega on vastus 64, ilma jäägita. Kui jagaksime arvu 513, oleks jääk üks.

Kolmekohaline jaotus

Kolmekohaliste arvude jagamine toimub pika jagamise meetodil, mida selgitati ülaltoodud näites. Näide lihtsalt kolmekohalisest numbrist.

Murdude jagamine

Murdude jagamine pole nii keeruline, kui esmapilgul tundub. Näiteks (2/3):(1/4). Selle jaotuse meetod on üsna lihtne. 2/3 on dividend, 1/4 on jagaja. Jagamismärgi (:) saate asendada korrutusega ( ), kuid selleks tuleb vahetada jagaja lugeja ja nimetaja. See tähendab, et saame: (2/3)(4/1), (2/3)*4, see võrdub 8/3 või 2 täisarvuga ja 2/3. Toome veel ühe näite koos illustratsiooniga paremaks mõistmiseks. Mõelge murdudele (4/7): (2/5):

Nagu eelmises näites, pöörame 2/5 jagaja ümber ja saame 5/2, asendades jagamise korrutamisega. Seejärel saame (4/7)*(5/2). Teeme vähenduse ja vastame: 10/7, seejärel võtame terve osa välja: 1 terve ja 3/7.

Numbrite jagamine klassidesse

Kujutame ette arvu 148951784296 ja jagame selle kolmeks numbriks: 148 951 784 296. Niisiis, paremalt vasakule: 296 on ühikute klass, 784 on tuhandete klass, 951 on miljonite klass, 148 on miljardite klass. Omakorda on igas klassis 3 numbrit oma number. Paremalt vasakule: esimene number on ühikud, teine ​​number on kümned, kolmas on sajad. Näiteks ühikute klass on 296, 6 on ühed, 9 on kümned, 2 on sajad.

Naturaalarvude jagamine

Jaoskond naturaalarvud– see on selles artiklis kirjeldatud lihtsaim jaotus. See võib olla kas jäägiga või ilma. Jagaja ja dividend võivad olla mis tahes mittemurdlikud täisarvud.

Registreeruge kursusele "Kiirendada peast aritmeetikat, EI peastarvutamine"õppida, kuidas kiiresti ja õigesti arve liita, lahutada, korrutada, jagada, ruut võtta ja isegi juurida. 30 päeva jooksul saate teada, kuidas kasutada lihtsaid nippe lihtsustamiseks aritmeetilised tehted. Iga õppetund sisaldab uusi tehnikaid, selgeid näiteid Ja kasulikke ülesandeid.

Jaoskonna esitlus

Esitlus on veel üks viis jagunemise teema visualiseerimiseks. Altpoolt leiame lingi suurepärasele esitlusele, mis selgitab hästi, kuidas jagada, mis on jagamine, mis on dividend, jagaja ja jagatis. Ära raiska oma aega, vaid kinnista oma teadmisi!

Näited jagamiseks

Lihtne tase

Keskmine tase

Raske tase

Mängud peastarvutamise arendamiseks

Spetsiaalsed õppemängud, mis on välja töötatud Skolkovo vene teadlaste osalusel, aitavad oskusi parandada suuline loendamine huvitaval mängulisel viisil.

Mäng "Arva ära operatsioon"

Mäng “Arva ära operatsioon” arendab mõtlemist ja mälu. Põhipunkt mängud tuleb valida matemaatiline märk et võrdsus oleks tõsi. Ekraanil on näited, vaata hoolega ja pane õige märk"+" või "-", et võrdsus oleks tõene. Märgid "+" ja "-" asuvad pildi allosas, valige soovitud märk ja klõpsake soovitud nuppu. Kui vastasid õigesti, kogud punkte ja jätkad mängimist.

Mäng "Lihtsustamine"

Mäng “Lihtsustamine” arendab mõtlemist ja mälu. Mängu põhiolemus on kiire lõpetamine matemaatiline tehe. Tahvli juures olevale ekraanile joonistatakse õpilane ja antakse talle matemaatiline tehe, peab õpilane selle näite välja arvutama ja vastuse kirjutama. Allpool on kolm vastust, loendage ja klõpsake hiirega soovitud numbrit. Kui vastasid õigesti, kogud punkte ja jätkad mängimist.

Mäng "Kiire lisamine"

Mäng " Kiire täiendus» arendab mõtlemist ja mälu. Mängu põhiolemus on valida numbrid, mille summa on võrdne etteantud arvuga. Selles mängus antakse maatriks ühest kuueteistkümneni. Maatriksi kohale kirjutatakse etteantud arv, maatriksis tuleb valida numbrid nii, et nende numbrite summa oleks võrdne antud arvuga. Kui vastasid õigesti, kogud punkte ja jätkad mängimist.

Visuaalse geomeetria mäng

Mäng " Visuaalne geomeetria» arendab mõtlemist ja mälu. Mängu põhiolemus on kiiresti kokku lugeda varjutatud objektide arv ja valida see vastuste loendist. Selles mängus kuvatakse mõneks sekundiks ekraanil siniseid ruute, peate need kiiresti kokku lugema, seejärel sulguvad. Tabeli alla on kirjutatud neli numbrit, tuleb valida üks õige number ja klõpsake seda hiirega. Kui vastasid õigesti, kogud punkte ja jätkad mängimist.

Mäng "Põrsa pank"

Piggy Banki mäng arendab mõtlemist ja mälu. Mängu põhieesmärk on valida, millist hoiupõrsast kasutada rohkem raha.Selles mängus on neli hoiupõrsast, sa pead kokku lugema, millisel hoiupõrsal on kõige rohkem raha, ja näitama seda hoiupõrsast hiirega. Kui vastasid õigesti, siis kogud punkte ja jätkad mängimist.

Mäng "Kiire lisamise uuesti laadimine"

Mäng “Kiire lisamise taaskäivitamine” arendab mõtlemist, mälu ja tähelepanu. Mängu põhiolemus on valida õiged terminid, mille summa on võrdne antud number. Selles mängus antakse ekraanile kolm numbrit ja antakse ülesanne, lisa number, ekraan näitab, milline number tuleb lisada. Valite kolme numbri hulgast soovitud numbrid ja vajutage neid. Kui vastasid õigesti, siis kogud punkte ja jätkad mängimist.

Fenomenaalse peastarvutamise arendamine

Oleme vaadanud ainult jäämäe tippu, et matemaatikast paremini aru saada - registreeruge meie kursusele: Peastarvutamise kiirendamine - MITTE peastarvutamine.

Kursuselt ei õpi mitte ainult kümneid tehnikaid lihtsustatud ja kiire korrutamine, liitmist, korrutamist, jagamist, protsentide arvutamist, aga harjutad neid ka eriülesannetes ja õppemängudes! Ka peastarvutamine nõuab palju tähelepanu ja keskendumist, mida lahendamisel aktiivselt treenitakse huvitavaid ülesandeid.

Kiirlugemine 30 päevaga

Suurendage oma lugemiskiirust 2-3 korda 30 päeva jooksul. 150–200 kuni 300–600 sõna minutis või 400–800–1200 sõna minutis. Kursusel kasutatakse traditsioonilisi kiirlugemise arendamise harjutusi, ajutegevust kiirendavaid tehnikaid, lugemiskiiruse järkjärgulise suurendamise meetodeid, kiirlugemise psühholoogiat ja kursuslaste küsimusi. Sobib lastele ja täiskasvanutele, kes loevad kuni 5000 sõna minutis.

Mälu ja tähelepanu arendamine 5-10-aastasel lapsel

Kursus sisaldab 30 õppetundi kasulike näpunäidete ja harjutustega laste arenguks. Igas õppetunnis kasulik nõu, mõned huvitavaid harjutusi, tunniülesanne ja lisaboonus lõpus: hariv minimäng meie partnerilt. Kursuse kestus: 30 päeva. Kursus on kasulik mitte ainult lastele, vaid ka nende vanematele.

Supermälu 30 päevaga

Pea meeles vajalikku teavet kiiresti ja pikaks ajaks. Kas soovite teada, kuidas ust avada või juukseid pesta? Ma ei ole kindel, sest see on osa meie elust. Valgus ja lihtsad harjutused Mälu treenimiseks võite muuta selle oma elu osaks ja teha seda päeva jooksul veidi. Kui süüakse päevane norm sööki korraga või võid süüa osade kaupa kogu päeva jooksul.

Aju fitnessi, treeningmälu, tähelepanu, mõtlemise, loendamise saladused

Aju, nagu keha, vajab vormisolekut. Füüsiline treening tugevdada keha, arendada vaimselt aju. 30 päeva kasulikke harjutusi ja harivaid mänge mälu, keskendumisvõime, intelligentsuse ja kiirlugemise arendamiseks tugevdavad aju, muutes selle sitke.

Raha ja miljonäri mõtteviis

Miks on probleeme rahaga? Sellel kursusel vastame sellele küsimusele üksikasjalikult, uurime probleemi sügavalt, kaalume oma suhet rahaga psühholoogilisest, majanduslikust ja emotsionaalsed punktid nägemus. Kursusel saate teada, mida peate tegema, et lahendada kõik oma rahalised probleemid, alustada raha säästmist ja investeerida seda tulevikku.

Teadmised raha psühholoogiast ja sellega töötamisest teevad inimesest miljonäri. 80% inimestest võtab sissetulekute kasvades rohkem laenu, muutudes veelgi vaesemaks. Seevastu isehakanud miljonärid teenivad nullist alustades 3-5 aasta pärast taas miljoneid. See kursus õpetab, kuidas õigesti tulusid jaotada ja kulusid vähendada, motiveerib õppima ja eesmärke saavutama, õpetab raha investeerima ja pettust ära tundma.