Зв'язне мовлення в підготовку гр первоцвіти. Конспект заняття у підготовчій групі на весняну тематику з використанням ІКТ «Прогулянка весняним лісом


Конспект розваги «У гості до первоцвітів».
Підготовча до школи група.
Автор: вихователь Путенко Надія Корніївна.
Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа
дитячий садок комбінованого вигляду№8 міста Боготола, Красноярського краю. Логопедична група«Зірочка».
Дата створення: 2016р.
http://mdou8-bogotol.ucoz.ru/index/vospitatel_putenko_n_k/0-76https://ok.ru/mbdou8svet/album/52828983328902Мета:
Розвиток в дітей віком бажання веселитися, грати, танцювати, розгадувати загадки.
Завдання:
Розширювати знання вихованців про перші весняні кольори;
уточнювати уявлення про роль квітів у житті людей;
доставити почуття радості, викликати у дошкільнят позитивний настрій;
розвивати вміння виразно читати вірші;
вивчати засобами музики та поезії сприймати красу природи;
виховувати комунікативні та командні якості;
виховувати в дітях кохання та дбайливе ставленнядо природи, вміння Попередня робота:
Бесіди: «Весняні квіти», «Первоцвіти – які вони?», «Квіти з Червоної книги Красноярського краю», «Отрутні квіти».
Читання художньої літератури:
М. Пришвін "Золотий луг";
І.Ревю «Весняна мати – і – мачуха»;
С. Дрозжин «Зимові дні минули»;
Є.Кожевніков "Фіалка";
Б.Олександров «Якби у полі розцвіли, тільки білі квіти»;
Є.Сєрова «Фіалка».
Прослуховування музичного твору «Пролісок» П.Чайковського.
Перегляд презентацій на тему.
Вікторина «Дізнайся квітка за описом».
Вечірні загадки про квіти.
Гра "Зроби квітку з геометричних фігур".
Розвиваюча гра «Пошук дев'ятого».
Лото «Квіточка-квіточка, де ти ростеш?».
Доміно "Квіти".
Дидактичні ігри: «Дізнайся квітка за силуетом», «Знайди дві однакові квітки».
Гра – естафета «Крок-квітка».
Учасники: вихователь, діти, Лісовик, Весна.
Підготовка до розваг:
підібрати пісні та музику для проведення ігор, вправ, танцю;
вірші та загадки;
розучити пісні:
«Весна» (сл. та муз. А. Бабіна);
«Пісенька друзів» (сл. С.Михалкова, муз. М. Старокадомського);
розучити танець "Вальс квітів" (музика Чайковського);
вивчити музично-поетичну композицію З. Олександрової
«В очікуванні весни»;
вибрати картини «Пори року»;
оформити красиво сувій;
оформити листівку, на якій написано вірш Л. Чарської
"Не рви квітів";
оформити стенд «Первоцвіти»;
зробити квіти із серветок із резиночками по дві на кожну дитину;
зробити атрибути (шапочки із квітами) для ігор;
різнокольорові квіти (пелюстки та серединки);
оформити у групі «Весняну галявину».
Обладнання:
Обручі за кількістю дітей;
атрибути:
шапочки з квітами;
різнокольорові квіти (пелюстки та серединки) для ігор.
Хід заняття:
Вихователь.
Діти, сьогодні вранці на робочому столі я виявила незвичайне послання.
Гарно оформлений сувій, розгортає його, читає:
Я люблю гуляти лісом,
По ньому ходжу цілий день.
Все в лісі мені цікаво:
Кожен кущ та кожен пень.
Знаю ліс та ліс люблю,
У гості вас до себе кличу.
Нехай на сонячній галявині
Лунає дзвінкий сміх,
Ігри, конкурси, забави.
Запрошую до себе всіх,
Я веселий дідок,
Дідок - Лісовичок!
Ну що, хлопці, приймемо запрошення веселого дідуся - Лісовичка? Отже, вирушаємо в дорогу. Пропоную поїхати веселим поїздом.
(Діти стають один за одним, зображуючи рух поїзда).
Пісня «Пісенька друзів» (Слова Сергія Михалкова, музика Михайла Старокадомського).
Вихователь.
Ось ми на лісовій галявині, давайте сядемо і пограємося.
Гра "Коли це буває?"
Вихователь читає вірші, діти визначають пору року, про яку йдетьсяу вірші знаходять і показують відповідну картинку.
1.
Білий сніг пухнастий.
У повітрі паморочиться
І на землю тихо падає, лягає.
І під ранок снігом поле забіліло,
Точно пеленою все його одягнуло.
І.Суріков.
2.
Стали дні холоднішими,
Встигає брусниця,
І від пташиного крику
Серцю лише сумніше.
Зграї птахів відлітають
Геть за синє море,
І дерева сяють
У різнобарвному уборі.
А. Плещеєв.
3.
Якщо у небі йдуть грози,
Якщо трави розцвіли,
Якщо рано вранці роси
Гнуть билинки до землі,
Якщо в гаю над калиною
Аж до ночі гул бджолиний,
Якщо сонечком зігріта
Вся вода в річці до дна, -
Значить це вже … літо
Є. Трутнєва.
4.
Надворі дзвенить крапель,
По полях біжать струмки,
На дорогах калюжі.
Скоро вийдуть мурахи
Після зимової холоднечі.
Пробирається ведмідь
Крізь лісовий хмиз,
Стали птахи пісні співати,
І розквітнув проліск.
С. Маршак.
Вихователь.
Давайте пригадаємо, яка зараз пора року.
(Відповіді дітей).
Правильно, весна.
Вихователь:
Виглянув пролісок у напівтемряві лісовій,
Маленький розвідник, надісланий навесні.
Нехай ще над лісом панують сніги,
Нехай лежать під снігом сонні луки;
Нехай на сплячій річці нерухомий лід.
Якось прийшов розвідник, і весна прийде.
Музично-поетична композиція «Чекаючи на весну».
З. Александрова
Перша берізка
У лісі, де берізки стовпилися юрбою,
Проліска глянуло око блакитне,
Спершу потроху зелену виставив ніжку,
Потім потягнувся з усіх своїх маленьких сил
І тихо спитав:
Пролісок.
Я бачу погода тепла та ясна,
Скажіть, правда, що це весна?
Друга берізка
Але навколо все тихо,
Сусідів немає – він перший тут.
Його побачила зайчиха.
Понюхала, хотіла з'їсти
Потім, мабуть, пошкодувала.
Зайчиха.
Аж надто тонкий ти, друже
Тебе зламає вітерець.
Вибігають сніжинки.
Перша сніжинка.
І раптом пішов пухнастий, білий,
Холодний березневий сніжок.
Він падав, заносив доріжки,
Знову зима, а чи не весна.
Друга сніжинка.
І від квітки на тонкій ніжці
Тільки-но шапочка видно
І він, від холоду синя,
Головку слабку схиля,
Сказав…
Пролісок:
Ну що ж, я не жалкую, адже почалася весна з мене!
Звучить музика входить «Весна».
Весна.
Долинами, лісами і галявинами, пробуджуючи природу від сну,
Не як гостя, а немов господиня, молода приходить весна.
Я – Весна, я – Весна, вся природа в мене закохана.
Вихователь.
Привіт Весно, ми дуже раді твоїй парафії, прийми від нас у подарунок пісню, вона обов'язково тобі сподобається, адже вона така красива, світла і ніжна як ти.
Пісня "Весна".
https://ok.ru/video/31255562886Весна: Дякую, хлопці, а можна я залишуся з вами?
Відгадайте мої загадки.
Відгадуючи загадки, діти показують зображення квітів на стенді.
1.
На проталинці у лісі
Першим я зустрів весну.
Я морозу не боюся,
Першим із землі проб'юся.
(Пролісок).
2.
Першоцвіт весняний
Жовтенька квітка,
Потягнувся до сонця
Ніжна пелюстка.
(Мати-й-мачуха).
3.
Не встиг зійти білий сніг,
З'явилася рання, смілива втеча,
А квіточки у нього всі різні:
Фіолетові, сині, сині, червоні.
Вони змінюють забарвлення, слідуючи моді,
Красуються за холодної погоди,
Квіти ароматні - містять багато нектару,
Цвітуть у садах, дуже люблять діброви.
(Медуниця)
4.
Золотий був красивий, молодий,
Не боявся нікого, навіть самого вітру.
Золотий постарів і став сивий.
А як тільки посивів, разом із вітром полетів.
(Кульбаба).
5.
Білі ліхтарики
На зеленій ніжці
Я навесні зустріла
На лісовій доріжці,
(Конвалія).
Весна.
Чому поряд із зображеннями деяких кольорів намальовано червоний кружок?
Діти.
Цю рослину потрібно охороняти, вона занесена до Червоної книги.
Весна.
Чому поруч із зображенням конвалії намальований знак оклику?
Діти.
Це лікарська рослинаале воно отруйне.
Добре, що ви знаєте. Дрібні білі квіти конвалії схожі на запашні дзвіночки, коли вони відцвітають, з'являються оранжево-червоні ягоди. Вони – отруйні. А ви знаєте, звідки у лісі з'явилися отруйні рослини? Слухайте.
Казку «Як з'явилися квіти землі».
Повертався Іван-Царевич від Баби-Яги, доїхав до великої широкої річки, а мосту немає. Махнув три рази хусткою в правий бік- повисла над річкою чудова веселка, він і переїхав нею на інший берег. Махнув двічі на лівий бік- Веселка стала маленьким містком. Кинулася Баба-яга за Іваном-Царевичем навздогін цим містком, дісталася до середини, а він візьми і обломись. Розсипалася веселка по обидва боки на дрібні уламки квіточками. На тому боці, де був Іван-Царевич квіти – добрі, а там, де Баба-Яга залишилася – отруйні.
Вихователь.
На лісовій галявині
Море із квітів!
Прикрашають землю
Після зимових снів!
(Л.М. Герасимова)
Хлопці, а давайте ми з вами перетворимося на ці чудові весняні квіти.
Діти надягають на руки квіти (кульбаби зроблені із серветок).
Танець "Вальс квітів". (Музика Чайковського).
Вихователь.
Спала квітка і раптом прокинулась,
Більше спати не захотів,
Ворухнувся, стрепенувся,
Здійнявся вгору і полетів.
(Метелик).
Чому на квітах ми зустрічаємо метеликів, бджіл?
(Відповіді дітей).
Вихователь.
Комахи п'ють нектар. Вони прокинулися після зими та відчувають голод. Квітів ще мало, і щаслива та бджілка, якій вдається знайти первоцвіт. Першоквіти - єдині в цей весняний час квітучі рослини, які рятують життя комах.
Гра: «Метелики та бджоли»
Діти діляться на дві команди: метелики та бджоли. Під музику все пурхають, після закінчення музики збираються у свої групи до вихователя або до Весни, які тримають у руках бджілку та метелика.
Звучить музика, з'являється Лісовичок.
Лісовичок.
Здрастуйте, хлопці! Я радий вітати вас у своїх володіннях. Мені було дуже приємно почути, скільки ви знаєте про квіти, як любите природу, вмієте її берегти. Я хочу подарувати вам гру.
Інсценування оповідання «У гості до квітів».
Тихо звучить "Вальс квітів" Чайковського.
Діти надягають шапочки квітів, і сідають навпочіпки на килимку. Лісовичок читає розповідь про квіти, коли хтось із дітей чує, що йдеться про його квітку, має встати та виконати рухи згідно з текстом.
- Настав ранок і прокинулося сонечко. Я вийшов на ґанок і вдихнув свіже повітрянаповнений ароматом квітів. Мені захотілося піти та привітатися з квітами. Я попрямував стежкою, і незабаром
побачив пролісок. (Дитина - пролісок встає) Він щойно прокинувся і відкрив свої очі (дитина виконує дію). Побачивши мене, він кілька разів кивнув головою вперед-назад (відповідний рух), розправив за вітром пелюстки (дитина розводить руки в сторони) і помахав мені (дитина виконує кілька махів руками). Мабуть, квіточка зі мною привіталася. А трохи далі я побачив медунку, яка тяглася головкою до сонця. (Дитина виконує рух). Тут повіяв вітерець, і медунка почала рухатися: вперед-назад, вперед-назад. (виконує рухи)
Сонечко виглянуло і почало пригрівати все сильніше, і прокинулися інші квіти. Вони раділи сонечку та кивали своїми гарними головками. Їм стало жарко, квіточки похилилися і опустили свої голівки. Раптом налетіла хмаринка, пішов теплий дощ, квіточки з радістю стали пелюстками ловити краплі дощу.
Під час оповідання діти-квіти виконують відповідні оповідання руху. Наприкінці гри Лісовик «збирає букет квітів» – усі беруться за руки та грають.
Гра «У полі виросли квіти»
Звучить музика, діти сидять навпочіпки і вимовляють
У полі виросли квіти (діти повільно встають),
Розпустили пелюстки (піднімають руки нагору).
Раптом повіяв вітерець, (похитують руками вправо-вліво),
Закружляла пелюстка (кружляють на місці).
Вітерець їх відірве… (розбігаються врозтіч),….
(Пауза)
І на землю знову поверне (повертаються до кола).
Лісовичок.
Діти, ви познайомилися з моїми лісовими первоцвітами, а у вас у місті є квіти? Як вони звуться.
Діти називають квіти.
Вихователь. У місті квіти вирощують садівники. Вони сіють насіння чи цибулини на клумби. Є багаторічні квіти, які ростуть на одному місці багато років. Серед таких квітів і бувають первоцвіти: крокуси, примула, гіацинти, нарциси, тюльпани. (Показує ілюстрації) Є однолітники, які треба сіяти щороку. Ми з дітьми також вирощуємо розсаду квітів, а потім висаджуємо її на клумби.
(Показують стаканчики із розсадою).
Гра «Садівник».
Вибирається ведучий-це садівник, інші діти - квіти, вони домовляються, хто якою квіткою буде, і вишиковуються в коло. Садівник ходить за колом примовляє:
Я садівник молодий.
Ходжу влітку та взимку.
Всі квіти мені набридли,
Окрім... (називає квітку).
Якщо така квітка є, вона тікає, садівник ловить її, веде до саду. Гра повторюється кілька разів.
Гра Клумба.
На підлогу кладуться обручі по колу – це «клумби», у кожній квітці – дитина. Під музику (наприклад, «Вальс квітів» П. І. Чайковського) діти вибігають і танцюють. Як тільки припиняється музика, потрібно повернутися на свою клумбу. Запізнілий вибуває з гри, обруч забирається. Виграє остання дитина.
Гра "Хто швидше збере квітку".
Дітям лунають пелюстки певного кольору, Середина від якого лежить на підлозі. Поки грає музика «пелюстки» танцюють, як тільки музика стихає – квітка має зібратися.
Ритуал закінчення заняття «Піраміда добрих справ».
Вихователь.
Діти, розповімо Лісовику, як ми бережемо природу, квіти, про правила поведінки на природі. Давайте збудуємо «піраміду добрих справ»
Вихователь витягує вперед руку долонею вгору і каже:
Квіти я бережу
У лісі та в полі ногами їх не топчу.
Хто придумає, що сказати, підходьте до мене, вимовляйте своє добре правило, і покладе свою руку зверху на мою долоню.
Побажання дітей (квіти ніколи не рву!), (Не чіпаю мурашник, не руйную гнізд тощо)
Після того, як всі діти висловляться-зведуть піраміду добрих справ, ведучий розгойдує її зі словами: «Нехай наші правила почують і запам'ятають всі і нехай вони завжди збуваються» - підштовхує долоні дітей, які лежать на його долонях, розсипаючи піраміду.
Ось і закінчилася наша подорож на весняну галявину.
Лісовик.
Я хочу подарувати вам такі квіткові цукерки. Дивлячись на них, ви згадуватимете мене і свою весняну подорож у мій ліс.
Весна.
У мене теж є для вас подарунок, дарую вам цю листівку, на якій написано вірш. Сподіваюся, що ви вивчите його і всім розповідатимете, щоб люди берегли природу.
Дарує красиво оформлену листівку з віршем:
Лідія Чарська
Не рви квітів, не треба! Їх ніжний аромат, наповнить повітря саду, Вони так фарбують сад! Нам жити в одній родині, Нам жити в одному строю, Летіти в одному польоті, Давайте збережемо ромашки на лузі, Латаття на річці, Фіалки, конвалії для нас Веселий травень у садах припас. Але ми їх рвати не будемо. Дерево, квітка, трава та птиця,Не завжди вміють захиститися,Якщо будуть знищені вони,На планетіми залишимося самі!
Якщо я зірву квітку, якщо ти зірвеш квітку,Якщо разом я і ти, якщо ми зірвемо квіти,Спустіють усі галявини і не буде краси!
Лісовик та Весна прощаються і йдуть.
Вихователь.
Діти, давайте, і ми поїдемо додому.
«Сідають у поїзд і під «Пісеньку друзів» їдуть до дитячого садка».

Наталія Бутузова
Конспект інтегрованого заняття на тему: «Первоцвіти». Відео

Конспект інтегрованого заняття на тему: « Першоквіти» .

Інтегроване заняттяпо ознайомленню з навколишнім світом та розвитку мови у старшій групі.

Вихователі: Бутузова Наталія Вікторівна, Мішина Тетяна Вікторівна, вихователі МБДОУ №210 м. Кемерова

Види дитячої діяльності:

Ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, музично-мистецька, сприйняття художньої літератури.

Інтеграціяосвітніх областей:

«Комунікація», «Пізнання», «Музика», «Здоров'я», «Соціалізація», «Безпека».

Програмні завдання:

Освітні: дати елементарні уявленняо перших весняних кольорах, познайомити з проліском "Сон-трава", активізувати мову з допомогою прикметників;

Розвиваючі: розвивати зв'язне мовлення, увага, пам'ять, естетичне сприйняття, уява дітей, їх образні уявлення, виділяти головне, відображати музичні образи;

Виховні: прищеплювати любов до природи, дбайливе ставлення до первоцвітам, виховувати витримку, вміння уважно, не перебиваючи, товаришів, оцінювати та доповнювати відповіді.

Заплановані результати:

Виявляти допитливість, вміти підтримувати розмову, висловлювати свою думку, міркувати і давати необхідні пояснення; активно приймати участь у музичній розминці; мати елементарні уявлення про первоцвітах; висловлювати позитивні емоціїпід час прослуховування музичних творів, активно та доброзичливо взаємодіяти з педагогами та однолітками.

Матеріали та обладнання:

Шапочки квітів, весняна картина, пуфи, телевізор, музичний центр. Слайд-шоу, жива квітка у вазі, аудіозапис творів: «Пролісок»П. Чайковського, «Хід весни»Вівальді.

Попередня робота:

Розмови про весну та про проліски, Заучування віршів, постановка казки « Перші весняні квіти» , прослуховування музичних творів, відгадування загадок, розгляд ілюстрацій у книжковому куточку, створення презентації, оформлення стенду «Обучалка»у батьківському куточку по темі« Першоцвіти Кузбасу» .

Хід заняття:

Вихователь: Вона приходить з ласкою

І зі своєю казкою.

Чарівною паличкою змахне-

У лісі проліск розквітне.

Вихователь:

Що це за чарівниця приходить до нас? (весна)

Як ви здогадалися, що то весна?

Хочете послухати, як м'якою ходою йде по землі весна?

(Під музику Вівальді «Хід весни»пританцьовуючи, входить Весна.)

Весна: Привіт, діти! Ви на мене чекали?

Вихователь: З чим ти, Весна, до нас прийшла?

Складання описового оповіданняза картиною.

(На картині намальовані Синє небота трави. Під час роботи на картину додають: сонце, струмок, дерева та чагарники, проліски.)

Весна вивішує картину:

Я прийшла та принесла вам картину. Подивіться, яке на картині небо? (блакитне, чисте, безхмарне)

-(Прикріплює сонце)Світить сонце! Яке воно? (променисте, яскраве, тепле, ніжне, грайливе)

А трава якась? (м'яка, шовковиста, молода, ніжна, соковита, світло-зелена...

На деревах і чагарниках луснули ... нирки і з'явилися ... листочки. Які? (маленькі, липкі, беззахисні, світло-зелені)

Біжить струмок! Який? (швидкий, дзюркотливий, дзвінкий, чистий, холодний)

І, звичайно ж, розпустилися перші весняні квіти! Як їх називають? (Проліски)А якщо вони перші квіти, то їх ще називають первоцвітами. Давайте правильно промовимо це слово. (хором ПЕРШОКВІТИ)

А ви любите первоцвіти? За що?

Весна: Так, хлопці, пролісок – квітка ніжна, тендітна, але в той же час горда і смілива, росте поруч зі снігом, її обдувають холодні вітри, а вона не боїться і прямо стоїть на своїй тонкій ніжці. І якщо уважно прислухатися, можна почути, про що вони говорять.

Інсценування казки « Перші весняні квіти» .

(Виходять діти у шапочках і сідають на пуфи.)

Мати-й-мачуха

Найпрекрасніше, саме першерослина – це я мати-й-мачуха.

Ранньою сонячною часом

На проталинці навесні

Прикрашають горбки

Мати і мачухи квіти.

У яскравих жовтеньких хустинках

І зелененьких шкарпетках.

Медуниця

Подумаєш! А я ось - медунка, зацвіла трохи пізніше, але зате як зацвіла!

Піднявши сухий листочок,

У перших числах травня

З'являється квіточка

Сонечко киваючи.

То бузковим, то синім

Підморгне він вогником.

Це бджіл запрошує

Медуниця за медком.

Вітрениця

Знайшла чим хвалитися! Я ось – вітряна – найніжніша. Мене від кожного вітерця хитає. І я не строката, як ти, а біла, як сніг. Мене навіть проліском називають, напевно, тому, що я ніжна, стеблинка у мене тонка-тонка.

Ха-ха-ха! Проліском тебе називають, бо ти з-під снігу ростеш, а не тому, що ти така ніжна. Ви на мене подивіться. Я – кантик. Я міцний, здоровий, блискучий, на листі у мене ластовиння, а стебло закінчується під землею міцною цибулею. Тому не сперечайтеся, найпрекрасніша рослина –

Не сперечайтесь, друзі! Ти, мати-й-мачуха, найсміливіша. Ти, медуниця, різнокольорова та медоносна. Ти, вітряна, найніжніша, а ти, кандик, найрозумніший і найміцніший. Усі ви – первоцвіти- Найпрекрасніші, найкрасивіші, найбажаніші. поети пишуть про вас вірші, художники малюють картини, фотографи роблять дивовижні знімки, композитори складають магічну музику.

Хлопці, хочете разом зі мною вирушити на галявину та побути первоцвітами, поніжитися на весняному сонечку та потанцювати під музику П. І. Чайковського, яка так і називається «Пролісок»

Фізхвилинка в виглядіімпровізованого танцю.

Встаньте, навколо себе оберніться і в проліски перетвориться.

-(Після танцю.)Навколо себе поверніться і в дитячому садкуопинитесь.

Вихователь:

Присядь, Весна, відпочинь, та фільм про квіти подивися.

(Подача нового матеріалу. Знайомство з новим проліском "Сон-трава". Під тиху музику автоматично змінюються слайди. Вихователь коментує.)

ттЗемля, Вода, Ліс – наше багатство, наше добробут, наше здоров'я.

Згадаймо слова М. Пришвіна: «Рибі – вода, птахові – повітря, звірові – ліс, степу, гори. А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу означає охороняти Батьківщину».

Але люди наносять природі великі та маленькі рани: забруднюють повітря та воду, зникають назавжди тварини та рослини. Тому треба пам'ятати, що в руках людини краса та багатство рідної Землі.

Ціль екологічної освіти дошкільнят – становлення в дітей віком науково – пізнавального, емоційно – морального, практично діяльного ставлення до навколишньому середовищіта до свого здоров'я.

Завдання:

Формування системи елементарних екологічних знань, доступних розуміннюдитини дошкільника.

Розвиток пізнавального інтересудо світу природи.

Формування початкових умінь та навичок екологічно грамотної та безпечної для природи та для самої дитини поведінки.

Виховання гуманного емоційно – позитивного дбайливого дбайливого відношеннядо світу природи та навколишнього світу загалом, Розвиток почуття емпатії до об'єктів природи.

Формування умінь та навичок спостережень за природними об'єктами, явищами.

Формування початкової системи ціннісних орієнтацій(Сприйняття себе як частини природи, взаємозв'язку людини та природи).

Формування емпатійних умінь (передбачати наслідки деяких своїх дій щодо навколишнього середовища).

Мотиви:

Готовність до охорони навколишнього середовища випускника дитячого садка екологічної спрямованості.

Бажання допомогти природі зберегти її багатство.

Система екологічної освіти в дитячому садку включає:

Професійна підготовка освітян

Побудова екологічно розвиваючого середовища у дошкільній установі

Спеціально організоване навчання, спільна діяльністьвихователя із дітьми.

Постійне спілкування дітей із природою найближчого оточення.

Активна участь батьків у екологічній освітідошкільнят.

Підтримка тісних зв'язків із соціумом: школа, станції юнатів, музеї, екологічні організаціїта ін суб'єкти.

Я хочу запропонувати Вашій увазі сценарій пізнавально – інформаційного заняття «Бережіть первоцвіти».

Час проведення – початок травня.

Форма проведення - заняття проводиться на природі.

Мета: Розвивати екологічну культуру та екологічну свідомість дітей, спираючись на емоційний впливнародної творчості

Хід заходу.

Підготовчий етап:

Розгляд ілюстрацій про квіти: польових лісових лугових, садових

Читання пізнавальної літератури

Спостереження на прогулянках за рослинами та квітами.

Організація виставки виробів батьків разом із дітьми «Бережіть первоцвіти».

Завчання віршів, загадування загадок, народних прислів'їв, Прийме.

Праця на клумбі, у куточку природи.

Досліди «Що потрібно рослині для зростання та розвитку»

Дидактичні ігри «Дізнайся квітка», «Де росте», «Загадай ми відгадаємо».

Твір казки про улюблену квітку та оформлення книги – саморобки.

Колективна робота аплікація "Квіти на клумбі".

Організаційний етап:

Вибір дня з погодою

Підготовка майданчика з квітучими кульбабами та клумбою з першоцвітами.

Підготовка костюмів.

Конспект

Пізнавально – інформаційного заняття з екології в підготовчій групі

Тема: «Бережіть первоцвіти».

Вихователь: Бойцова Ольга Володимирівна

МДОУ Д/С №5

Г. Можайськ, Московська область

Ціль: Розвивати екологічну культуру, екологічну свідомість дітей, спираючись на емоційний вплив поезії, народних прислів'їв, прикмет.

Програмні завдання:

Продовжувати знайомити дітей із весняною рослинністю

Розширювати знання про весняні квіти, первоцвіти, бачити красу та неповторність кожної квітки.

Виховувати емоційно – позитивне ставлення до краси природи, милуватися красою квітів.

Виховувати бажання охороняти та оберігати квіти.

Підготовка до заняття:

Заняття проводиться на природі

Вибір дня з відповідною погодою

Підготовка майданчика, з квітучими кульбабами та клумбою з першоцвітами.

Підготовка костюма, флори. Костюми для дітей: хлопчики у костюмах бутонів, дівчатка – у костюмах квітів

Хід заняття

У гості до дітей приходить Флора (вихователь).

Флора: Я Флора – господиня всіх рослин на землі запрошую вас до своєї квіткової країни «Цвітляндію»

Я від природи до вас прийшла

Букетики весни у подарунок принесла.

Діти відгадайте загадку:

Зеленіє далечінь полів, співає соловей.

У білий коліродягнувся сад

Бджоли перші летять.

Грім гуркотить. Вгадай,

Що це за місяць це? (травень)

Правильно діти йде місяць травень. У загадці ви чули прикмети травня. Давньоруська назватравня – май, цвіт. Зеленіє цвіте і веселиться все у природі. У народі кажуть: травень лісу одягає, літо в гості чекає.

Флора: А які квіти з'являються першими навесні? (Відповіді дітей: проліски, вітряки, медуниці, мати та мачуха, кульбаба)

Красиві квіти радують нас, ми ними милуємося, захоплюємося їхньою красою, а хто ще радіє появі квітів? (відповіді: комахи: бджоли оси, джмелі, метелики.)

Чому вони радіють квітам? (Відповіді)

Правильно комахи харчуються нектаром та солодким пилком квітів.

Скажіть, а яку користь приносять комахи квітам? (Відповіді)

Флора: Перелітаючи з квітки на квітку, частинки золотого пилку залишаються на черевці, спинці та ніжках комах і перелітаючи на інші квітки, вони їх запилюють.

Недарма у народі кажуть: «Де квітка, там медок»

Поясніть мені діти, як ви розумієте це прислів'я. (Відповіді дітей)

Флора: першими зацвітають проліски у лісі. Скажіть, чому вони називаються проліски? (Відповіді дітей)

На лісовій галявині море з квітів

Розквітли проліски після зимових снів.

На лісовій галявині море із квітів!

Прикрашають землю після зимових снів.

Ці квіти занесені до червоної книги, тому що люди зриваючи квіти не думають про те, що можна зовсім знищити і тоді нічим нам милуватиметься ранньою весною.

Флора: Діти давайте зробимо пальчикову гімнастику«Пролісок» (діти виконують рух руками відповідно до тексту)

Виросла висока квітка на галявині,

Вранці весняним розкрив пелюстки.

Всім пелюсткам красу та сяйво

Дружно дають під землею коріння.

Флора: Потім з'являються на проталинках квіти мати і мачухи. Діти, чому цю квітку так називають? (Відповіді)

Правильно. Нижня частиналиста вкрита густими білими волосками. Якщо погладиш її рукою, то відчуєш м'якість і тепло, немов приголубила тебе лагідна матінка. А верхня частиналиста гладка, холодна неначе дотик суворої мачухи.

Квіти мати - і - мачухи відкриваються вранці, а закриваються перед негожею і на ніч, бережуть крапельку солодкого дорогого нектару. Квітки та листя мати та мачухи мають цілющі властивості.

Флора: А потім зацвітає інша квітка схожа на сонечко. Тепер Валя розповість про цю квітку вірш:

Кульбаба золота була красива, молода,

Не боявся нікого, навіть самого вітру.

Кульбаба золотий постарів і став сивий.

А як тільки посивів, разом із вітром полетів.

З. Александрова

Квітки та листя кульбаби мають цілющі властивості.

Діти, помилуйтеся красою квітучих кульбаб (діти милуються кульбабами, розглядають квіти, переконуються, що вони насправді схожі на сонечко, спостерігають як бджілки перелітають з квітки на квітку).

Флора: Пропоную дітям виконати дихальну гімнастику"Вдихаємо аромати квітів" (діти заплющують очі і глибоко дихають, відчуваючи аромат квітів).

Флора: До кінця травня зацвітуть дуже ніжні та запашні бусинки – намисто квітів: «білі горошинки на зеленій ніжці». Діти, що це за квіти? (Відповіді)

Правильно, це конвалії. У нас на ділянці теж ростуть конвалії – садові.

(Запропоную дітям розглянути конвалії, що набрали бутони).

Багато легенд пов'язане з конвалії. Його квіти порівнюють зі сльозами, а плоди із краплями крові. Квітка конвалії настільки гарна, що здається дивом. за давньої легенди, царівна Волхова полюбила юнака Садко

Але Садко віддав своє серце дівчині полів та лісів Любаві.

Засмучена Волхова вийшла на берег і почала плакати. І там, де падали сльози, виросли конвалії – символ чистоти, любові та болю ніжного дівочого серця.

За іншою легендою: конвалія пророслі бусинки з намисто Білосніжки, що розсипалося.

Флора: Запропоную Насті розповісти вірш «Конвалія» Є. Сєрової

Народився конвалія травневого дня і ліс його зберігає.

Мені здається: його зачепити – він тихо задзвенить.

І цей дзвін почує луг

І птахи, і квіти.

Давай послухаємо, а раптом

Почуємо я і ти!

Флора: Діти давайте пограємо у гру «Квіти та бджоли». (Одні діти зображують бджіл, інші квіти, потім змінюються)

Після рухомої гри, пропонуючи гру «Четвертий зайвий»

Завдання. Виділити зайве словоу рядку, пояснивши свій вибір.

Березень, Квітень, Лютий, Травень.

Мати - і - мачуха, пролісок,ромашка, конвалія.

Ведмедик, лисеня,теля, білченя.

Метелик, трясогузка, джміль, бджола

Кульбаба, дзвіночок,астра, волошка

Флора: Діти, пропоную вам вікторину «Знавці квітів» (діти діляться на дві команди)

Запитання до вікторини:

Які квіти розквітають навесні? (Пролісок, мати - і - мачуха, кульбаба, медунка, вітряна)

Був тугим він кулачком, а розібрався - став квіткою? (Бутон)

Які комахи запилюють квіти? (бджоли, оси, джмелі, метелики)

Яку квітку розквітає найперша? (Пролісок)

Що необхідно рослині, щоб вона росла і цвіла? (земля, вода, сонце, повітря)

Які квіти розкривають квіти вранці, а закривають їх перед негожею та на ніч? (мати – і – мачуха, кульбаба)

Яка частина квітки знаходиться у землі? (корінь)

Які квіти ми називаємо маленьким сонечком? (кульбаба, мати – і – мачуха)

Що з'являється після того, як відцвіте квітка? (насіння)

Що станеться, якщо зникнуть квіти? (Загинуть комахи, птахам не буде чим харчуватися, і вони загинуть, не буде птахів гинуть дерева)

Флора: Молодці, діти, добре знаєте квіти. А як їх берегти ви знаєте?

(Відповіді)

Кожна зламана гілляка, кожна зірвана квітка, кожен спійманий метелик - це маленька рана, нанесена природі. І якщо одну таку рану нанесеш ти, іншу твій товариш, третю, четверту, п'яту хтось ще – що ж станеться з природою? Адже природі зараз дуже важко залікувати навіть найменші рани. Чому? (Відповіді та міркування дітей)

Флора: Діти, сформулюємо природоохоронні та забороняючі знаки про поведінку в лісі, на лузі, в полі.

Не можна витоптувати траву, рвати та кидати квіти, збирати букети квітів.

Не можна ловити метеликів, бабок, тиснути мурах, бджіл…

На природі треба прибирати сміття.

Не можна розводити багаття

Можна нюхати та милуватися квітами

Спостерігати за метеликами та іншими комахами.

Можна сфотографувати красу лісової природи, галявини з квітами, гарних метеликів.

Завдання додому:

Намалювати природоохоронні та заборонні знаки.

Флора: Запропоную Ромі прочитати вірш «Май» В. Берестова

Фіалки, конвалії припас

Веселий травень у тиші для нас.

Але ми їх обривати не будемо

Нехай цвітуть на радість людям.

Ритуал закінчення заняття «Піраміда добрих справ».

Флора: Давайте збудуємо «піраміду добрих справ»

Як правильно поводитися на природі, з добром ставитися до кожної рослини, квітки, побажаємо один одному, всім нам.

Хто придумає - вийде в коло, вимовить своє добро, потягне руку вперед і покладе її зверху на мою долоню. (Вихованець витягує вперед руку долонею вгору і каже:

Прошу вас, діти,

Квіти бережіть

У лісі та в полі ногами не топчіть,

Величезні букети до міста не несіть!

(Побажання дітей)

Після того, як всі діти висловлять свої побажання – зведуть піраміду добрих справ, ведучий тихенько розгойдує її зі словами: «Нехай наші побажання почують і запам'ятають усі і нехай вони завжди збуваються» - підштовхує долоні дітей, які лежать на його долонях, розсипаючи піраміду.

Флора: Діти давайте згадаємо гімн квітам (діти разом із вихователем читаю гімн)

Якщо я зірву квітку,

Якщо ти зірвеш квітку,

Якщо все: І я, і ти,

Якщо ми зірвемо квіти

Спустіють усі галявини

І не буде краси!

Флора: Ось і закінчилася наша подорож до квіткової країни «Цвітляндію».

Література:

«Система екологічного виховання в ДОП» О.Ф. Горбатенко

«Світ рослин» А. І. Іванова

Виховання любові до природи у дошкільнят Ю.А. Вакуленко

«Формування екологічної культуридошкільнят» Л.Г. Кірєєва, С.В. Бережнова

«Від осені до літа» Л. А. Володимирська

«Пізнання світу рослин» М. Н. Сигімова

«Фольклорно – екологічні заняття» Г.А. Лопшина


(Для вихованців підготовчої групи)

Степанова Ольга Миколаївна, МБДОУ №14, с.м. т. Зеленобірський

Цілі: формування цілісних уявлень дошкільнят про перші весняні кольори та їх різноманіття; виховувати любов до природи; дбайливе ставлення до неї, культуру поведінки.

Обладнання: 4 лійки, 4 дитячі відра, 6 совочків, непридатний матеріал, клей, ножиці. нитки.

Хід прогулянки:

Діти виходять на прогулянку, вирушають на станцію екологічної стежки «Квітка-семиквітка» .

Вихователь: Хлопці, провесною, коли ще в деяких місцях лежить сніг, з'являються перші весняні комахи. Як ви вважаєте, що це за комахи? (Відповіді дітей: метелики, джмелі.)

Сьогодні на нашому квітнику чекає нас дуже цікава зустріч, здогадайтеся з ким:

Від квітки на квітку він, дзижчання, перелітає,

Випиває солодкий сік. Немов сонечко сяє,

Не - бджола, як карамель, Смугастий, товстий... (Джміль)

Тепле сонечко навесні розбудить джмелів – комах, які живуть великими дружними сім'ями. І майже відразу вони починають шукати перші весняні квіти, щоб підкріпитися.

Як називають перші весняні квіти? (Відповіді дітей: первоцвіти)Правильно, давайте повторимо разом «первоквіти» . Чому вони з'являються першими? (Відповіді дітей: тому що ці квіти люблять яскравий сонячне світло, і з'являються тоді, коли дерева ще не вкрилися листям.)

Які квіти з'явилися на нашому газоні? (Відповіді дітей: проліски, примули, незабудки…)

Наша клумба – чудо!
Помилуйте на неї!
Піднімає настрій!
Всім, хто до неї не підійде.

Хлопці, давайте розглянемо першоцвіти і згадаємо їх назви, я називаю колір, а ви назву квітів: червоні... – тюльпани, помаранчеві… – календули, жовті…– купальниці,

зелені… – листя, стебла, бутони квітів, блакитні… – проліски, сині… – незабудки,

фіолетові ... - Примули.

Вихователь: Що ви помітили? (Відповіді дітей: наш газон схожий на веселку, на квітку-семиквітку.)Цілком правильно.

Вихователь звертає увагу на джмеля (дорослий):

Летить волохатий,
Летить за солоденьким.
Джміль: Здрастуйте хлопці.
Я дзижчу, дзижу, дзижу,

Над квіточками кружляю.
Я прислів'їв багато знаю,
З вами, діти, пограю:
Я почну, ви – продовжуйте,

Дружно, хором відповідайте:

Перша квітка – ламає льодок; Весна червона квітами, а осінь – плодами; Де квітка - там і медок; Оленька квітка - кидається в вічко; На колір – і бджілки летять; Гарна квітка, та скоро в'яне.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, чому квітка швидко в'яне? (Відповіді дітей: якщо його не доглядати: не розпушувати, не поливати, не підв'язувати тоненькі стеблинки, не прополювати бур'яни). Вихователь: Мабуть, квіти, що діти, догляд люблять. Запрошую вас подивитися та подумати, чим ми можемо допомогти зараз квітам? Чи потребують вони поливання? З'явилися бур'яни? Організується праця з догляду за квітами: діти діляться на підгрупи - одна підгрупа пропалює бур'яни та розпушує (З вихователем), друга – поливає квіти, джміль допомагає, стежить, щоб діти лили воду під корінь рослин).

Джміль дякує дітям: На гарну квітку летить навіть метелик. Хлопці, а ви знаєте значення первоцвітів у житті людей? (Відповіді дітей: тішать око, прикрашають природу).

Навіщо потрібні квіти?
Ясно всім – для краси!

Джміль: Правильно, а ще бджолярі з давніх пірзнають, що первоцвіти прекрасні медоноси, а травневий мед найкорисніший. Навколо себе оберніться, швидко в бджілок оберніться (Проводиться фізкультурна хвилинка): «Над квіткою бджола кружляє»

Джміль: А тепер друзі - хлопці, Відгадайте - ка, загадки.

Усі вірші тут про квіти. Я їх знаю, а ви?

Вихователь загадують загадки про квіти, діти відгадують.

Джміль дякує дітям: Молодці хлопці, відгадали всі загадки, прощається з дітьми і відлітає:

Я дзижчу, дзижчу, дзижчу, над квіточками кружляю.

Зберу медок я до чаю, всіх вас у гості запрошу.

Вихователь: хлопці, послухайте вірш «Квітка» В. Вікторова.

Подумайте і скажіть, де квітка житиме довше у склянці чи квітнику? (Відповіді дітей). Як можна перевірити? (Відповіді дітей: провести досвід). Правильно, потрібно вибрати два тюльпани. Одну квіточку ми зріжемо і поставимо у воду. А інший залишимо на газоні і поспостерігаємо, який з них нас радуватиме довше своєю красою.

Вихователь: Діти, наша подорож станцією «Квітка - семиквітка» закінчилося. Вам сподобалася подорож? Що було особливо цікавим? (Відповіді дітей: сьогодні ми разом зі джмелем добре попрацювали, доглядали квіти, поставили досвід, помилувалися красою первоцвітів).

Вихователь:

Ми квіточки рвати не будемо,
І іншим сказати поспішаємо:
Нехай приносять радість людям,
Усім - і малюкам, і великим!

Подумайте та скажіть, чим можна замінити живі квіти? (Відповіді дітей: зробити з непридатного матеріалу, з паперу). Запрошую вас до майстерні « Чарівна квітка» з виготовлення квітів із непридатного матеріалу.

Самостійна творча діяльністьдітей.

Рухлива гра «Раз, дві, три квіточки знайди» .

Словесна гра з м'ячем «Квіткові назви» , розвивати спритність, окомір, уміння утворювати слова (імена, прикметники)від назви кольорів.

Самостійна ігрова діяльністьдітей. Запропонувати дітям атрибути для сюжетно-рольової гри «Магазин квітів» (касовий апарат, чеки, квіти (продукти дитячої діяльності), набори листівок, книги про квіти, вази, пакувальний матеріал. Збагачувати ігровий досвід дітей, формувати вміння виконувати ролі продавця та покупця, консультанта, вести діалог від їхнього імені; пов'язувати покупки із сюжетами рольових ігор, організованих паралельно.

Олеся Трубнікова
Конспект НОД з екологічного вихованняу підготовчій групі на тему «Первоцвіти»

Конспект

НІД щодо екологічного виховання

в підготовчій групі

по темі: « Першоквіти»

Освітня область: пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток.

Ціль: формування у дітей основ екологічної культури.

Програмні задачі.

Вчити розрізняти та правильно називати первоцвіти Південного Уралу , занесених до червоної книги. Виділяти характерні їх ознаки та особливості пристосування до умов проживання.

Закріпити знання дітьми значення «Червоної книги».

Формувати уявлення про єдність та взаємозв'язок всього живого на Землі.

Розвивати зв'язне мовлення, активізувати словниковий запас.

Виховуватибажання охороняти та оберігати квіти.

Інтегровані освітні області: комунікація, пізнання, художня література, Соціалізація, безпека, мовленнєвий розвиток.

Словникова робота: Червона книга, загроза зникнення, первоцвіти(Адоніс, простріл, конвалія, мати-й мачуха).

Попередня робота: знайомство з ілюстрованими енциклопедіями «Царство рослин», « Тваринний світ» , НОД по екологічного вихованнямалювання по темі, читання природничої літератури, розмови про мешканців нашого краю, розмови про правила поведінки в природі, ігри екологічного характеру, виготовлення ширми «Правила поведінки у природі», сезонні екскурсії-практикуми до лісопаркової зони.

Матеріал: схеми (рослини, картки із зображенням небезпечних та корисних ситуацій, ілюстрації (слайди)рідкісних і зниклих рослин, Червона книга, презентації.

Очікувані результати.

Діти більше дізнаються про життя рослин з «Червоної книги».

Сформується емоційно-позитивне, відповідальне ставлення до природи рідного краю.

Діти, батьки та педагоги зблизяться ще більше, беручи участь у створенні нашої Червоної книги.

Хід НІД

Здрастуйте, хлопці! Пропоную вам пройти за мною.

Діти, подивіться на екран. Що так дбайливо тримають руки?

Правильно.

(Слайд.)Наша планета найкрасивіша у Всесвіті.

Усі ми – люди, звірі, птахи, рослини – живемо на планеті Земля. Це наш спільний будинок.

Зверніть увагу на цей куточок нашої планети. Чому він здається мені порожнім?

Кого тут не вистачає?

Візьміть по картинці та оживіть цей куточок природи.

У лісі живуть…

У небі ми маємо бачити ….

А у воді мають….

За мільйони років всі види рослин та тварин пристосувалися один до одного. І ми знаємо, що людина є частиною природи. Люди часом безрозсудно вирубували ліси, осушували болота, розорювали степи. Вони не замислювалися над тим, що при цьому грубо порушували рівновагу в природі, роблячи благо одному, завдавали шкоди іншому.

Задумалися вчені, як зупинити це неподобство? Як не допустити зникнення живих істот? Щоб цього не сталося, склали Всесвітню Червону книгу (Слайд).

Яка, на жаль, з кожним роком стає все товщі та товщі.

До цієї книги занесено і птахів і представників водного світута тварини та рослини.

(Розклеювання магнітів Червоної книги на макеті)

Як ви думаєте, чому Червону книгу назвали – Червоною, а не зеленою та не синьою?

Що символізує червоний колір у світлофорі?

Правильно, тому що червоний колір – це колір небезпеки та попередження, а тварини та рослини, які внесені до неї, якраз перебувають у небезпеці – зникнути назавжди. (Слайд миготливої ​​книги)

З приходом весни прокидається природа. З'являються перші квіти.

Назвіть ті, що вам відомі.

А може, ви знаєте, як їх можна назвати одним словом? ПЕРШІ КВІТИ?Перше….

Більшість первоцвітівзанесені до Червоної книги.

Правильно тому, що вони першіз'являються після довгої зими і людьми не терпиться їх зірвати.

Презентація (Слайд 1)

Подивіться уважно на ці первоцвіти. Може якісь ви знаєте і можете назвати? Це простріл, він ніби прострілює весняний сніг, щоб з'явиться першим. Це адоніс. Це конвалія. Це мати-й-мачуха, пам'ятаєте, чому цю рослину так назвали?

Правильно, тому що її великий листз одного боку ворсистий і теплий, як любов матері, з другого гладкий і холодний, як характер мачухи в казках.

Першоквіти виростаютьколи дмуть холодні вітри, коли земля ще не прогрілася.

У всіх первоцвітів коротке стеблояк ви думаєте чому? Чого ранньою весною не вистачає первоцвітам? Правильно, тому, що їм не вистачає тепла та світла.

Що роблять люди, коли їм холодно? Одягаються.

А як природа подбала про ці рослини, щоб вони не змерзли?

Подивіться на стебло та листя прострілу, чим вони вкриті? (ворсинками)

Він стоїть немов у шубці, що його зігріває. А як адоніс пристосувався до холоду?

У нього дуже багато дрібних листочків, які повністю покривають стебло, також як шубка.

А як тонке стебло конвалії укривається від холоду?

Його велике листя повністю закриває його і він сховався, ніби в будиночку.

А як мати – та – мачуха пристосувалася до холоду?

Нижня частина листа покрита теплими м'якими ворсинками, які зігрівають рослину.

У цих рослинах людину приваблює сама квітка.

Яка з цих рослин має найбільші квіти? Про яку з них говорять: «У нього білі квіти? Продовжіть мою пропозицію. Жовті квітиу ….

Хто має багато квітів на стеблі?

На що схожі квітки прострілу та конвалії?

Ми з вами, хлопці, підемо в ліс, де ростуть первоцвіти. Але спочатку, я вам пропоную згадати правила поведінки у лісі та пограти у гру «Дозволено, заборонено»

Подивіться уважно на картинку і розкажіть своїм друзям, що там намальовано, і дайте правильну відповідь - дозволено це робити або заборонено.

(Гра «Дозволено, заборонено»)

Ну ось ми з вами і згадали правила, а тепер вирушаємо до лісу.

Фізхвилинка

(музика)

Лісом дружно ми гуляємо,

на первоцвіт не наступаємо,

За сигналом дзвіночка зустрічаємось у адоніса.

На двох ногах пострибай ти,

на первоцвіт не наступи

За сигналом дзвіночка зустрічаємося у мати-й мачухи.

Легко на шкарпетках ти пробіжи,

Первоцвіт не загуби.

За сигналом дзвіночка зустрічаємося біля прострілу.

Пропоную одному з вас перетворитися на ніжний першоцвіт, А ось який, ми зараз дізнаємося.

(На голову дитини одягається обідок із зображенням первоцвіту)

Що за квітка ти, ми не скажемо,

Але про тебе ми докладно розповімо

Слухай своїх друзів.

Давайте опишемо цей першоцвіт, не кажучи про його назву.

У цьому допоможе схема.

Я бачу, що ви добре запам'ятали назви та зовнішній виглядцих первоцвітів.

Тепер ви знаєте, що ці квіти треба берегти, але знати і про інші рослини нашого краю, які потребують захисту.

Тому в цій книзі, яка залишиться у вас, є багато порожніх сторінок.

Пропоную разом оформити першу сторінку, яка розкриє зміст цієї книги

Дерево, трава, квітка та птах

Не завжди вміють захиститись.

Якщо будуть знищені вони,

На планеті ми залишимося самі.

Підбиття підсумків:

Усі поставлені завдання було виконано. Діти більше дізналися про життя рослин з «Червоної книги»Південний Урал.

Сформовано емоційно-позитивне, відповідальне ставлення до природи рідного краю.

У дітей сформувалися уявлення про єдність та взаємозв'язок всього живого на Землі. Дошкільнята познайомилися з Червоною книгою. Усвідомили значимість «Червоної книги».

У дітей почало формуватися гуманне та відповідальне ставлення до всього живого; почуття милосердя; інтересу до природи та проблем її охорони; правильної поведінкиу природному середовищі.

Публікації на тему:

Конспект заняття з екологічного виховання у підготовчій групі «Екскурсія у весняний парк»Заняття з екологічного виховання у підготовчій групі «Екскурсія до весняного парку» Мета: вчити спостерігати зміни в живій та неживій.

Конспект інтегративно - освітньої діяльності з екологічного виховання у підготовчій групіЯк живуть наші пернаті друзі взимку» Мета: узагальнити знання дітей, отримані під час спостереження за птахами зимовий періодроку. Завдання: 1.

Конспект НОД з екологічного виховання спільно з батьками у підготовчій групі «Наш край - природна комора»Мета: Формування уявлення про рослинне та тваринне середовище нашого краю. Завдання: Виховні: - Виховувати відповідальне та дбайливе.

Конспект НОД з екологічного виховання в Криму «Морська подорож» (друга молодша група)Конспект НОД з екологічного виховання в Криму (ІІ молодша група)