Дія над раціональними числами. Властивості дій з раціональними числами - Гіпермаркет знань

Бадамшинська середня школа №2

Методична розробка

з математики
у 6 класі

«Дії з раціональними числами»

підготувала

вчитель математики

Бабенка Лариса Григорівна

с. Бадамша
2014

Тема уроку:« Дії з раціональними числами».

Тип уроку :

Урок узагальнення та систематизації знань.

Цілі уроку:

освітні:

Узагальнити та систематизувати знання учнів про правила дій над позитивними та негативними числами;

Закріпити вміння застосовувати правила у процесі виконання вправ;

Формувати навички самостійної роботи;

розвиваючі:

Розвивати логічне мислення, математичну мову, обчислювальні навички; - розвивати вміння застосовувати набуті знання до вирішення прикладних завдань; - Розширення кругозору;

які виховують:

Виховання пізнавального інтересудо предмета.

Обладнання:

Аркуші з текстами завдань, завдань кожного учня;

Математика. Підручник для 6 класу загальноосвітніх установ/

Н.Я. Віленкін, В.І. Жохов, А.С. Чесноков, З. І. Щварцбурд. - М., 2010.

План уроку:

    Організаційний момент.

    Робота усно

    Повторення правил складання та віднімання чисел з різними знаками. Актуалізація знань.

    Розв'язання завдань за підручником

    Виконання тесту

    Підбиття підсумків уроку. Постановка домашнього завдання

Рефлексія

Хід уроку

    Організаційний момент.

Привітання вчителя та учнів.

Повідомлення теми уроку, план роботи на уроці.

Сьогодні у нас незвичайний урок. На цьому уроці ми згадаємо всі правила дій з раціональними числами та вміння виконувати операції додавання, віднімання, множення та поділу.

Девізом нашого уроку буде китайська притча:

«Скажи мені – і я забуду;

Покажи мені – і я запам'ятаю;

Дай зробити – і я зрозумію»

Я хочу вас запросити у подорож.

Серед простору, де ясно видно схід сонця, тяглася вузька, безлюдна країна – числова пряма. Невідомо де вона починалася та невідомо де вона закінчувалася. І першими, хто заселив цю країну були натуральні числа. Які числа називаються натуральними та як вони позначаються?

Відповідь:

Числа 1, 2, 3, 4, ..... використовуються для рахунку предметів або для вказівки порядкового номератого чи іншого предмета серед однорідних предметів, називаються натуральними (N ).

Усний рахунок

88-19 72:8 200-60

Відповіді: 134; 61; 2180.

Їх було нескінченно багато, але й країна була хоч і невеликою завширшки, зате нескінченною завдовжки, так що помістилися всі від одиниці до нескінченності і утворили першу державу безліч натуральних чисел.

Робота над завданням.

Країна була надзвичайно гарною. Чудові сади розташовувалися на її території. Це вишневі, яблучні, персикові. В один із яких ми зараз заглянемо.

На вишні кожні три дні стає на 20 відсотків більше стиглих вишень. Скільки стиглих плодів буде на цій вишні через 9 днів, якщо на початку спостереження на ній було 250 стиглих вишень?

Відповідь: 432 стиглих плоду буде на цій вишні через 9 днів (300; 360; 432).

Самостійна робота.

На території першої держави стали поселятися якісь нові числа і ці числа, разом із натуральними, утворили нову державу, дізнаємось яку, вирішивши завдання.

На столах в учнів два листи:

1. Обчисліть:

1)-48+53 2)45-(-23) 3)-7,5:(-0,5) 4)-4х(-15)

1)56:(-8) 2)-3,3-4,7 3)-5,6:(-0,1) 4)9-12

1)48-54 2)37-(-37) 3)-52,7+42,7 4)-6х1/3

1)-12х(-6) 2)-90:(-15) 3)-25+45 4)6-(-10)

Завдання:з'єднайте послідовно не відриваючи руки всі натуральні числа і назвіть літеру, що вийшла.

Відповіді до тесту:

5 68 15 60

72 6 20 16

Запитання:Що означає цей символ? Які числа називаються цілими?

Відповіді: 1) Зліва, від території першої держави оселилося число 0, лівіше за його -1, ще лівіше -2 і т.д. до нескінченності. Ці числа утворили разом із натуральними числами нову розширену державу безліч цілих чисел.

2) Натуральні числа, протилежні їм числа та нуль називають цілими числами ( Z ).

Повторення вивченого.

1) Наступна сторінка нашої казки зачарована. Розчаруємо її, виправляючи помилки.

27 · 4 0 -27 = 27 0 · (-27) = 0

63 3 0 · 40 (-6) · (-6) -625 124

50 · 8 27 -18: (-2)

Відповіді:

-27 · 4 27 0 · (-27) = 0

-50 · 8 4 -36: 6

2) Продовжуємо слухати казку.

на вільних місцяхчисловий прямий до них підселялися дроби 2/5; −4/5; 3,6; −2,2;… Дроби разом із першопоселенцями утворили чергову розширену державу безліч раціональних чисел. ( Q)

1) Які числа називаються раціональними?

2) Чи є будь-яке ціле число, десятковий дріб раціональним числом?

3)Покажіть, що будь-яке ціле число, будь-який десятковий дріб є раціональним числом.

Завдання на дошці: 8; 3 ; -6; - ; - 4,2; – 7,36; 0; .

Відповіді:

1) Число, яке можна записати у вигляді відношення , де а – ціле число, а п – натуральне число, називають раціональним числом .

2) Так.

3) .

Вам відомі тепер цілі та дробові, позитивні та негативні числа, та ще – число нуль. Всі ці числа називають раціональними, що в перекладі російською мовою означає « підвладні розуму».

Раціональні числа

позитивні нуль негативні

цілі подрібнені цілі подрібнені

Щоб надалі успішно вчитися математики (і не лише математики), треба добре знати правила арифметичних дійз раціональними числами, у тому числі правила знаків. А вони такі різні! Заплутатися недовго.

Фізкультхвилинка.

Динамічна пауза.

Вчитель:Будь-яка робота потребує перерви. Відпочинемо!

Виконаємо відновлювальні вправи:

1)Раз, два, три, чотири, п'ять -

Раз! Піднятися, підтягнутися,

Два! Зігнутися, розігнутися,

Три! У долоні три бавовни,

Головою три кивки.

На чотири – руки ширші.

П'ять – руками помахати. Шість – за парту тихо сісти.

(Діти виконують рухи за вчителем за змістом тексту.)

2) Швидко поморгайте, заплющити очі і посидіть так, рахуючи до п'яти. Повторіть 5 разів.

3) Міцно заплющте очі, дорахуйте до трьох, відкрийте їх і подивіться вдалину, рахуючи до п'яти. Повторіть 5 разів.

Історична сторінка.

У житті, як і в казці, люди відкривали раціональні числа поступово. Спочатку за рахунку предметів з'явилися натуральні числа. Спочатку їх було небагато. Спочатку виникли лише числа 1 і 2. Слова "соліст", "сонце", "солідарність" походять від латинського "солюс" (один). У багатьох племенах був інших числівників. Замість "3" вони говорили "один-два", замість "4" - "два-два". І так до шостої. А потім йшло багато. З дробами люди зіткнулися під час поділу видобутку, при вимірі величин. Щоб полегшити події з дробами, були придумані десяткові дроби. У Європі їх запровадив 1585 року голландський математик.

Робота над рівняннями

Прізвище математика дізнаєтесь, розв'язавши рівняння, і по координатній прямій знайшовши букву, що відповідає даній координаті.

1) -2,5 + х = 3,5 2) -0,3 · х = 0,6 3) у - 3,4 = -7,4

4) - 0,8: х = -0,4 5) а · (-8) = 0 6)m + (- )=

Є А Т М І О В Р Н У С

-4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5 6

Відповіді:

    6 (С) 4)2 (В)

    -2 (Т) 5) 0 (І)

    -4(Е) 6)4 (Н)

СТЕВІН – голландський математик та інженер (Симон Стевін)

Історична сторінка.

Вчитель:

Не знаючи минулого у розвитку науки, не можна зрозуміти її справжнє. Виконувати події з негативними числами люди навчилися ще до нашої ери. Індійські математики уявляли позитивні числа як «майна», а негативні числа як «борги». Ось як індійський математик Брахмагупта (VII ст.) викладав деякі правила виконання дій із позитивними та негативними числами:

«Сума двох майнов є майно»,

«Сума двох боргів є борг»,

«Сума майна та боргу дорівнює їх різниці»,

«Виробництво двох майна або двох боргів є майно», «Виробництво майна та боргу є борг».

Хлопці, перекладіть, будь ласка, давньоіндійські правила сучасною мовою.

Повідомлення вчителя:

Як немає на світі без сонця тепла,

Без снігу зими та без листя квітів,

Тож немає в математиці дій без знаків!

Дітям пропонується відгадати, який знак дії пропущено.

Завдання. Вставте пропущений знак.

    − 1,3 2,8 = 1,5

  1. − 1,2 1,4 = − 2,6

    3,2 (− 8) = − 0,4

    1 (− 1,7) = 2,7

    − 4,5 (− 0,5) = 9

Відповіді: 1) + 2) ∙ 3) − 4) : 5) − 6) :

Самостійна робота(На аркуші записують відповіді до завдань):

    Порівняти числа

    знайти їх модулі

    порівняти з нулем

    знайти їх суму

    знайти їх різницю

    знайти твір

    знайти приватне

    написати числа, протилежні їм

    знайти відстань між цими числами

10) скільки цілих чисел розташоване між ними

11) знайти суму всіх цілих чисел, розташованих між ними.

Критерії оцінок: вирішено все правильно – «5»

1-2 помилки - «4»

3-4 помилки - «3»

більше 4 помилок – «2»

Індивідуальна роботаза картками(Додатково).

Картка 1. Розв'яжіть рівняння: 8,4 – (х – 3,6)=18

Картка 2. Розв'яжіть рівняння: -0,2х · (-4) = -0,8

Картка 3. Розв'яжіть рівняння: =

Відповіді до карток :

1) 6; 2) -1; 3) 4/15.

Гра «Іспит».

Жителі країни жили весело, грали в ігри, вирішували завдання, рівняння та пропонують нам пограти з метою підбиття підсумків.

Учні підходять до дошки беруть картку та відповідають на запитання, записане з зворотного боку.

Запитання:

1. Яке із двох негативних чисел вважають великим?

2.Сформулюйте правило розподілу негативних чисел.

3.Сформулюйте правило множення негативних чисел.

4. Сформулюйте правило множення чисел, що мають різні знаки.

5. Сформулюйте правило розподілу чисел, що мають різні знаки.

6.Сформулюйте правило складання негативних чисел.

7. Сформулюйте правило додавання чисел з різними знаками.

8.Як знайти довжину відрізка на координатній прямій?

9. Які числа називаються цілими?

10. Які числа називаються раціональними?

Підбиття підсумків.

Вчитель:Сьогодні домашнє завданнябуде творчим:

Підготувати повідомлення «Позитивні та негативні числа навколо нас» або написати казку.

« Дякую за урок!

Поняття про числа відноситься до абстракцій, що характеризує об'єкт з кількісної точки зору. Ще в первісному суспільствілюдей виникла потреба у рахунку предметів, тому з'явилися чисельні позначення. Надалі вони стали основою математики як науки.

Щоб оперувати математичними поняттями, необхідно, передусім, уявляти, які бувають числа. Основних видів чисел кілька. Це:

1. Натуральні - ті, що ми отримуємо при нумерації предметів (їх природному рахунку). Їх множина позначають N.

2. Цілі (їх множина позначається буквою Z). Сюди відносяться натуральні, протилежні їм цілі негативні числа та нуль.

3. Раціональні числа (літера Q). Це ті, які можна представити у вигляді дробу, чисельник якого дорівнює цілій кількості, а знаменник - натуральному. Усі цілі та відносяться до раціональних.

4. Справжні (їх позначають літерою R). Вони включають в себе раціональні та ірраціональні числа. Ірраціональними називаються числа, отримані з раціональних шляхом різних операцій (обчислення логарифму, вилучення кореня), які самі не є раціональними.

Таким чином, будь-яка з перелічених множин є підмножиною нижчепереліченого. Ілюстрацією даної тези є діаграма у вигляді т.з. кіл Ейлера. Малюнок є кілька концентричних овалів, кожен з яких розташований всередині іншого. Внутрішній, найменший за розміром овал (область) означає безліч натуральних чисел. Його повністю охоплює і включає область, що символізує безліч цілих чисел, яка, у свою чергу, укладена всередині області раціональних чисел. Зовнішній, найбільший овал, що включає всі інші, позначає масив

У цій статті ми розглянемо безліч раціональних чисел, їх властивості та особливості. Як уже згадувалося, до них належать усі існуючі числа(позитивні, а також негативні та нуль). Раціональні числа становлять нескінченний ряд, що має такі властивості:

Ця множина впорядкована, тобто, взявши будь-яку пару чисел із цього ряду, ми завжди можемо дізнатися, яке з них більше;

Взявши будь-яку пару таких чисел, ми завжди можемо помістити між ними як мінімум ще одне, а, отже, і цілий ряд таких - таким чином, раціональні числа є нескінченним рядом;

Усі чотири арифметичні дії над такими числами можливі, результатом їх завжди є певна кількість(також раціональне); виняток становить розподіл на 0 (нуль) - воно неможливе;

Будь-які раціональні числа можуть бути подані у вигляді десяткових дробів. Ці дроби можуть бути кінцевими, або нескінченними періодичними.

Щоб порівняти два числа, що належать до безлічі раціональних, необхідно пам'ятати:

Будь-яке позитивне числобільше за нуль;

Будь-яке негативне числозавжди менше нуля;

При порівнянні двох негативних раціональних чисел більше їх, чия абсолютна величина (модуль) менше.

Як здійснюються дії з раціональними числами?

Щоб скласти два такі числа, що мають однаковий знакпотрібно скласти їх абсолютні величини і поставити перед сумою загальний знак. Для складання чисел з різними знаками випливає з більшого значеннявідняти менше і поставити знак того з них, чиє абсолютне значеннябільше.

Для вирахування одного раціонального числа з іншого достатньо до першого числа додати протилежне другому. Для множення двох чисел потрібно перемножити їх значення абсолютних величин. Отриманий результат буде позитивним, якщо співмножники мають той самий знак, і негативним, якщо різні.

Розподіл проводиться аналогічно, тобто є приватне абсолютних величин, а перед результатом ставиться знак «+» у разі збігу знаків ділимого і дільника і знак «-» у разі їх розбіжності.

Ступені раціональних чисел виглядають як твори кількох співмножників, рівних між собою.


У цій статті наведено огляд властивостей дій із раціональними числами. Спочатку озвучені основні якості, у яких базуються й інші характеристики. Після цього дано деякі інші часто використовувані властивості дій з раціональними числами.

Навігація на сторінці.

Перерахуємо основні властивості дій із раціональними числами(a, b і c – довільні раціональні числа):

  • Переміщувальна властивість додавання a+b=b+a .
  • Сполучна властивість додавання (a+b)+c=a+(b+c) .
  • Існування нейтрального елемента за додаванням – нуля, додавання якого з будь-яким числом не змінює це число, тобто, a+0=a .
  • До кожного раціонального числа a існує протилежне число −a таке, що a+(−a)=0 .
  • Переміщувальна властивість множення раціональних чисел a b = b a .
  • Сполучна властивість множення (a·b)·c=a·(b·c) .
  • Існування нейтрального елемента за множенням – одиниці, множення на яку будь-якого числа не змінює це число, тобто a · 1 = a.
  • До кожного відмінного від нуля раціонального числа a існує зворотне число a −1 таке, що a·a −1 =1 .
  • Нарешті, додавання та множення раціональних чисел пов'язані розподільною властивістю множення щодо додавання: a · (b + c) = a · b + a · c .

Перелічені властивості дій з раціональними числами є основними, оскільки всі інші властивості можуть бути з них.

Інші важливі властивості

Крім дев'яти перерахованих основних властивостей дій з раціональними числами існує ще ряд властивостей, що дуже широко використовуються. Дамо їх короткий огляд.

Почнемо з властивості, яка за допомогою букв записується як a·(−b)=−(a·b)або в силу переміщувальної властивості множення як (−a)·b=−(a·b). З цієї властивості безпосередньо випливає правило множення раціональних чисел з різними знаками, у зазначеній статті наведено його доказ. Вказана властивістьпояснює правило "плюс помножити на мінус є мінус, і мінус помножити на плюс є мінус".

Ось така властивість: (−a)·(−b)=a·b. З нього випливає правило множення негативних раціональних чисел, у цій статті Ви знайдете і доказ наведеної рівності. Цій властивості відповідає правило множення «мінус помножити на мінус є плюс».

Безперечно, варто зупинитися на множенні довільного раціонального числа a на нуль: a·0=0або 0·a=0. Доведемо цю властивість. Ми знаємо, що 0=d+(−d) для будь-якого раціонального d тоді а·0=a·(d+(−d)) . Розподільча властивість дозволяє отриманий вираз переписати як a d + a (d) , а так як a (d) = - (a d) , то a·d+a·(−d)=a·d+(−(a·d)). Так ми прийшли до суми двох протилежних чисел, рівних a·d та −(a·d) , їх сума дає нуль, що і доводить рівність a·0=0 .

Легко помітити, що ми перерахували лише властивості складання і множення, у своїй ні слова сказали про властивості віднімання і розподілу. Це з тим, що у безлічі раціональних чисел дії віднімання і розподіл задаються як зворотні до складання і множення відповідно. Тобто, різниця a−b – це сума a+(−b) , а приватне a:b – це твір a·b −1 (b≠0 ).

Враховуючи ці визначення віднімання та поділу, а також основні властивості додавання та множення, можна довести будь-які властивості дій з раціональними числами.

Для прикладу доведемо розподільна властивістьмноження щодо віднімання: a·(b−c)=a·b−a·c . Має місце наступний ланцюжок рівностей a·(b−c)=a·(b+(−c))= a·b+a·(−c)=a·b+(−(a·c))=a·b−a·c, яка є доказом.

Copyright by cleverstudents

Усі права захищені.
Охороняється законом про авторське право. Жодну частину сайту, включаючи внутрішні матеріали та зовнішнє оформлення, не можна відтворювати в будь-якій формі або використовувати без попереднього письмового дозволу правовласника.


























Назад Вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Тип уроку:урок узагальнення та систематизації знань із застосуванням комп'ютерних технологій.

Цілі уроку:

  • Освітні:
    • вдосконалювати навички розв'язання прикладів та рівнянь на тему «Властивості дій з раціональними числами»;
    • закріпити вміння виконувати арифметичні дії над раціональними числами;
    • перевірити вміння використовувати властивості арифметичних дій спрощення висловів з раціональними числами;
    • узагальнити та систематизувати теоретичний матеріал.
  • Розвиваючі:
  • Виховні:
    • виховувати вміння працювати з наявною інформацією;
    • виховувати повагу до предмета;
    • виховувати вміння слухати свого товариша, почуття взаємодопомоги та взаємопідтримки;
    • сприяти вихованню самоконтролю та взаємоконтролю учнів.

Обладнання та наочність:комп'ютер, мультимедійний проектор, екран, інтерактивна презентація, сигнальні картки для усного рахунку, кольорова крейда .

Структура уроку:

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми та цілей уроку

Перевірка готовності учнів до уроку. Повідомлення учням цілей та плану уроку.

– Тема нашого уроку: «Властивості дій із раціональними числами», а девіз уроку я прошу вас прочитати хором:

Так, шлях пізнання не гладкий.
Але знаємо ми зі шкільних років,
Загадок більше, ніж розгадок,
І пошуків межі немає!

І сьогодні ми з вами на уроці дружно та активно створимо математичну газету. Я буду головним редактором, а ви коректорами. Як ви знаєте значення цього слова?
Щоб перевірити інших, нам необхідно систематизувати свої знання на тему «Властивості дій з раціональними числами».

А газета наша називається "Раціональні числа". А в перекладі татарською мовою?
Я чула, що ви добре знаєте англійську мову, а як англійці назвуть цю газету?
Представляю вам макет газети, яка складається з таких рубрик: читання хором: « Запитують – відповідаємо», « Новини дня», « Аукціон проектів», « Актуальний репортаж», « А чи знаєте ви…?.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Усна робота:

У першій рубриці «Запитують – відповідаємо»нам потрібно перевірити правильність інформації, яку нам надіслали у листах наші кореспонденти. Подивіться уважно та скажіть, які правила нам потрібно згадати, щоб перевірити цю інформацію.

1.Правило складання негативних чисел:

«Щоб скласти два негативні числа, треба: 1) скласти їх модулі; 2) поставити перед отриманим числом знак мінус».

2. Правило поділу чисел із різними знаками:

«При розподілі чисел з різними знаками, треба: 1) розділити модуль поділеного на модуль дільника, 2) поставити перед отриманим числом знак мінус».

3. Правило множення двох негативних чисел:

«Щоб перемножити два негативні числа, треба перемножити їх модулі».

4. Правило множення чисел із різними знаками:

Щоб перемножити два числа з різними знаками, треба перемножити модулі цих чисел і поставити перед отриманим числом знак мінус.

5. Правило розподілу від'ємного числа на від'ємне число:

«Щоб поділити від'ємне число на від'ємне число, треба поділити модуль поділеного на модуль дільника».

6. Правило складання чисел з різними знаками:

«Щоб скласти два числа з різними знаками, треба 1) з більшого модуля доданків відняти менший, 2) поставити перед отриманим числом знак того доданка, модуль якого більший.

1) – 8,4 + (– 8,4) = 0; (– 16,8)
2) (– 6,7) . (– 10) = – 67; (67)
3) (– 2,2) + 3,5 = 1,3;
4) – 13 – 8 = – 5; (– 21)
5) 15 – 18 = – 13; (– 3)
6) 7,4 – (– 3,2) = – 10,6; (10,6)
7) – 9 . 6 = – 54;
8) – 3,6 . 1 = –1; (– 3,6)
9) – 18: (– 0,3) = 60;
10) – 3,7 . 0 = – 3,7. (0)

- Молодці, добре впоралися.

IV. Закріплення пройденого матеріалу

– А зараз ми переходимо до рубрики «Новини дня». Щоб заповнити цю рубрику, нам необхідно систематизувати знання про цифри.
- Які ви знаєте цифри? (Натуральні, дробові, раціональні)
– А які числа належать до раціональних? (Позитивні, негативні та 0)
- А які властивості раціональних чисел ви знаєте? (Переміщувальне, поєднане та розподільне, множення на 1, множення на 0)
– А тепер перейдемо до письмовій роботі. Відкрили зошити, записали число, класна робота, тема «Властивості дій із раціональними числами».
Використовуючи ці властивості, спростимо вирази:

А) х + 32 - 16 = х + 16
Б) - х - 18 - 23 = - х - 41
В) - 1,5 + х - 20 = - 21,5 + х
Г) 12 - 26 + х = х - 14
Д) 1,7 + 3,6 - х = 5,3 - х
Е) - х + а + 6,1 - а + 2,8 - 8,8 = - х + 0,1

– А такі приклади вимагають від нас ще більше раціонального рішенняіз поясненням.

– 98 + 85 + 45 – 55 – 28 + 63 = 12
– 6,56 + 2,4 – 3,2 + 6,56 + 4 + 3,2 – 2,4 = 4
– 19,61 * 20 + 19,61 * 120 = 1961

12.04.1961 – Вам про що-небудь говорять отримані відповіді?
50 років тому 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін полетів до космосу. Місто Заїнськ теж має свою космічну історію: 9 березня 1961 року апарат №1, що спускається. космічного корабля«СХІД-4» здійснив м'яку посадку в районі села Старий Токмак Заїнського району з манекеном людини, собакою та іншими дрібними тваринами на борту. І на честь цієї події у нашому районі поставлять пам'ятник. Нині у місті працює конкурсна комісія. У конкурсі беруть участь 3 проекти, вони перед вами на екрані. Нині ж ми з вами проведемо аукціон проектів.
Я прошу проголосувати за проект, що вам сподобався. Ваш голос може бути вирішальним.

V. Фізкультхвилинка

– Свою думку ви висловлюєте оплесками та тупотінням. Давайте прорепетируємо! Три бавовни та три притопи.
- Ще раз спробуємо. Отже, голосування починається:

– Віддаємо свої голоси за Макет №1
– Віддаємо свої голоси за Макет №2
– Віддаємо свої голоси за Макет №3
- А тепер за всі макети разом.
– Перемогу здобув Макет №… Дякую, я записала ваші голоси (піднімає стільниковий телефоні показує дітям) і передам до лічильної комісії.
- Молодці, дякую. А попереду не менш важливий – Актуальний репортаж

VI. Підготовка до ДПА

У рубрику «Актуальний репортаж»надійшов лист, де учень просить допомогти йому у вирішенні завдань до підсумкового іспиту у 9 класі. Нам потрібно кожному самостійно вирішувати завдання, тести<Додаток 1 > у вас на столах:

1. Розв'язати рівняння:

а) (х + 3) (х - 6) = 0

1) х = 3, х = - 6
2) х = - 3, х = - 6
3) х = - 3, х = 6