Конспект заняття з розвитку мовлення військова техніка. Конспект заняття з розвитку мови «Військовий транспорт

Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа

дитячий садок комбінованого вигляду № 12

ст. Довжанська МО Єйський район

Конспект заняття з «Мовленнєвий розвиток»

на тему: «Наша Армія сильна»

Вихователь: Тараненко Лариса Володимирівна

Види дитячої діяльності:ігрова, комунікативна, продуктивна, музично-мистецька, сприйняття художньої літератури.

Інтеграції освітніх галузей:«Фізичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», « Мовленнєвий розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток».

Цілі:Розширювати знання дітей про Російську Армію, уточнити уявлення дітей про пологи військ, військову техніку та військові професії.

Завдання:а) освітні - вчити дітей навичкам самоосвіти, вмінню висловлювати власну точкузору;

б) розвиваючі - розвивати допитливість, діалогічну мову; дрібну моторикурук;

в) виховні – виховувати в дітей віком повагу, любов і подяку до людей військових професій.

Методи та прийоми:

    Словесні (пояснення, роз'яснення)

    Наочний (показ демонстраційного матеріалу)

    Ігровий (в організаційній частині).

Попередня робота:бесіда на тему «Наша Армія», «День захисника Вітчизни», заучування динамічної паузи, розгляд ілюстрацій на цю тему.

Словникова робота: збагачувати та активізувати словниковий запасдітей зі словами Батьківщина, гюйси, наземні війська, Шеврон.

Матеріали та обладнання:аудіозапис, демонстраційний матеріалдо дидактичних ігор, забарвлення, кольорові олівці.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1.Організаційний момент.

Звучить спокійна музика на військову тематику.

Дують вітри у лютому, виють у трубах голосно.
Змійкою мчить по землі легка поземка.
Піднімаючись, мчать вдалину літаків ланки.
Це святкує лютий армії народження.
Вночі завірюха бушувала, і хуртовина крейда,
А на світанку нам тихенько татове свято принесло.
І сьогодні над широким білим скатертиною полів
Зверху видно літаки наших військових частин.
Батьківське свято - головне святовсіх хлопчиків та чоловіків.
І привітати тат коханих ми сьогодні так поспішаємо!

Хлопці, сьогодні ми розпочали наше заняття з цього чудового вірша!
- Скажіть якесь свято у нас у лютому!

Відповіді дітей.

Діти: Солдати, які захищають Батьківщину.

А що таке Батьківщина?

Діти: Це Батьківщина.

Правильно, захисники Вітчизни – це воїни, тобто солдати, які захищають Батьківщину від ворогів. А ще Батьківщина означає рідна як тато та мама. Батьківщина – місце, де ми народилися, країна в якій ми живемо. Багато прислів'їв і приказок склав російський народ про Батьківщину:

Немає землі кращого, ніж Батьківщина наша!

Одна в людини мати – одна Батьківщина!

Хлопці ось як ви думаєте, один солдат може захистити Батьківщину?

Діти: ні, треба багато солдатів.

Абсолютно вірно, не дарма сказано
- Один, у полі не воїн. А коли багато солдатів – це армія. Кожен народ, кожна країна має свою армію. У Росії також є армія, і вона неодноразово захищала свій народ від загарбників.

А зараз ми пограємось у гру «Назви військову професію»

Я називатиму роди військ, показуватиму картинку, а ви повинні назвати, хто служить у цих військах.
- Починаємо гру
- у танкових військахслужить…. (танкіст)
- у ракетних військслужить ... (ракетник)
- у прикордонних військслужить… (прикордонник)
- у військах зв'язку служить….(зв'язківець)
- у повітряно-десантних військслужить ... (десантник)
- у морському флотіслужить….(моряк)
- у військово-повітряних військслужить ….(льотчик)
– Молодці, ви успішно впоралися, змогли правильно підібрати професії військових.
А тепер фізкультхвилинка для стійких солдатів.

Фізкультхвилинка: « Стійкий солдатик».

На одній нозі стривай,
Якщо ти солдатик стійкий.
Ногу ліву – до грудей,
Та дивись – не впади.
А тепер стривай на лівій,
Якщо ти солдатик сміливий.

Скажіть, хлопці, що допомагає військовослужбовцям у їхній нелегкій праці?
(Військова техніка).

Зараз ми з вами пограємося в гру "Знайди та розподіли військову техніку правильно"

Перед вами плакат, де наклеєні різні видивійськової техніки вам потрібно спочатку подивитися та визначити до якого виду військ належить дана техніка, обвести цю картинку олівцем потрібного кольору.
* блакитний - Військово-повітряні сили
* синій - Військово-морський флот
* зелений - Сухопутні війська
- Хлопці, за якою ознакою можна відрізнити військових із різних пологіввійськ?
(відзнака, по прапору)
- Пропоную вам дуже складну гру

«Розставте прапори відповідно до відзнаки – «шевроном»

Перед вами картки зі відзнаками-«шевронами» та картки з прапорами пологів військ. Потрібно правильно підібрати до "шевронів" відповідні прапори.

А зараз ми зробимо пальчикову гімнастику, яка називається:

Молодці хлопці ви впоралися з усіма завданнями.

Діти, скажіть, будь ласка, про що ми з вами говорили, в які ігри грали? Що вам найбільше сподобалося? Що нового впізнали?

У нашій країні кожен чоловік, якому виповнилося 18 років, якщо йому дозволяє здоров'я, обов'язково служить один рік в армії. Це дуже почесно.

А які ж якості має мати сам воїн – захисник? (Відповіді дітей).
Діти: Сильними, сміливими, стійкими, відважними, спритними, вправними.

Ми з дівчатками думаємо, що наші хлопчики також будуть відважними, стійкими, хоробрими захисниками Вітчизни.

Тетяна Романенко
Конспект НОД з пізнавально-мовленнєвого розвитку «Наша армія рідна» в старшій групі

Конспект

НІД щодо пізнавально-мовленнєвий розвиток на тему:

« Наша Армія рідна»

в старшій групі«Дзвіночок».

Вихователь вищої кваліфікаційної категорії

Романенко Т.О.

с. Донське, лютий 2015р.

Цілі: - Закріпити та узагальнити знання дітей про арміїта захисниках Вітчизни.

Формування словника.

Збагачувати мовлення дітей іменниками, що позначають предмети побутового оточення; прикметниками, що характеризують властивості та якості предметів; прислівниками, що позначають взаємини людей, їхнє ставлення до праці.

Зв'язне мовлення

Розвивативміння підтримувати розмову.

Удосконалювати діалогічну форму мови. Заохочувати спроби викликати свою думку, згоду чи незгоду з відповіддю товариша. Розвивативміння складати розповіді про події з особистого досвіду

Граматичний лад мови

Вправляти освіти однокорінних слів.

Хід заняття:

Слайд. На екрані фотографія: тата з дітьми на святі присвяченого ДнюЗахисника Вітчизни.

Педагог: Що, ви бачите на екрані?

Діти: Свято День захисника Вітчизни.

Педагог: Правильно, і сьогодні ми продовжуватимемо говорити про нього

Педагог. Хлопці, ми з вами живемо у країні, яка називається Росія. Як інакше можна назвати Росію – це Наша Батьківщина, Батьківщина, Вітчизна.

У нашій арміїє різні родивійськ - така армія сильна: вона може захистити свою країну і на морі, і на суші, і в повітрі

Слайд. Дидактична гра «Хто служить у Армії.

У армії служать солдати, моряки, льотчики, прикордонники Їх називають захисниками Вітчизни.

Слайд. Педагог. Хлопці, подивіться на екран, і скажіть, кого ви бачите.

Міністр оборони Росії – Сергій Шойгу.

Дидактична гра «Які війська?».

Педагог. Існують різні роди військ. Наприклад, льотчики служать у льотних військах.

А танкісти в яких ... у танкових військах

А прикордонники… у прикордонних військах

А десантники ... у десантних військах

А піхотинці ... в піхотних військ

Артилеристи ... в артилерійських військах

Педагог. А зараз я вам, пропоную пограти у солдатів.

Фізкультхвилинка.

Раз, два, дружно в ногу,

Три, чотири, твердіший крок.

На парад ідуть солдати

І карбують дружно крок.

Діти сідають за столи.

Дидактична гра Хто, що потрібно? (картки).

Педагог. Згадаймо, що роблять, чим займаються військові. Я називаю професію, а ви кажете, що робить ця людина.

Дидактична гра Хто, що робить?.

Слайд. Льотчик – керує літаком, тримає штурвал, проводить випробування.

Слайд Прикордонник – охороняє кордон, розмовляє по рації, дивиться у бінокль.

Слайд Капітан військового корабля – стоїть на капітанському містку, дивиться у бінокль, віддає команди.

Слайд Танкіст – керує танком, перемикає важелі, дивиться у приціл.

Бесіда «Наші папи, дідусі та брати – справжні Захисники Вітчизни».

Оповідання дітей.

Слайд. Маша.

Педагог. Машин тато служив на морі, ви хочете зараз потрапити на море. Тоді, закрийте очі та слухайте.

Слайд Юля.

Слайд Аліса…

Педагог: «Чому Армія Рідна.

«Знайди зайве слово».

Список серій слів:

Прикордонник, моряк, радист, танкіст.

Каска, безкозирка, кепка, пілотка.

Танк, літак, катер, автобус.

Фізкультхвилинка.

«Літак»

Пролітає літак, показують пальчиком над головою.

Ми зібралися з ним у політ.

Праве крило, ліве крило,

Відводять убік праву, ліву руку.

Я мотор заводжу і уважно дивлюся. Обертають руками перед собою.

Піднімаюсь вгору, лікую, Піднімаються на шкарпетках.

Повертатись не хочу!

Слайд. На екрані прадіда Вані Ромашова.

Він загинув, захищаючи нашу Батьківщину.

Ваня розповідає про прадіда Синюгіна Івана Павловича.

Педагог. Ми завжди повинні пам'ятати подвиг наших солдатів, які звільнили не тільки нашу Батьківщину, але й усе від Фашизму.

На екрані Солдати ВВВ.

Педагог. Діти, про кого ми сьогодні говорили? Що ви знаєте про нашу Армії?

Наша Армія могутня та сильна. Наші воїни сміливі та хоробри. Вони захищають мирне небо та нашу Батьківщину від ворогів. ГЕОРГІЇВСЬКА СТРІЧКА - СИМВОЛ ДНЯ ПЕРЕМОГИ.

Але найголовніше, щоб ніколи не було війни!

Діти прикріплюють георгіївські стрічки.

Діти читають поезії.

Ми хочемо, щоб птахи співали,

Щоб навесні струмки дзвеніли,

Щоби були блакитними небеса.

Щоб річка срібла

Щоб метелик веселився

І була на ягодах роса!

Ми хочемо, щоб сонце гріло,

І берізка зеленіла.

І під ялинкою жив смішний колючий їжак.

Щоб білочка скакала,

Щоб веселка виблискувала,

Щоб улітку лив веселий дощ!

Ми хочемо, щоб усі сміялися

Щоб мрії завжди справджувалися,

Щоб дітям снилися радісні сни.

Щоб ранок добрий був,

Щоб мама не сумувала

Щоб у світі не було війни!

ПІСНЯ «Світ потрібен усім»(Стор. 16 «Держе. свято»).

Публікації на тему:

Розмова «Наша рідна Армія» (підготовча група)Мета: уточнити уявлення дітей про Російську Армію, яка охороняє межі нашої Батьківщини, пояснити сенс вираження Армія рідна. Хід розмови.

Конспект музично-тематичного заняття у старшій групі «Наша армія рідна»Мета: -Познайомити дітей з історичними подіямиВеликої Вітчизняної війни, Підвести до розуміння того, що народ зберігає пам'ять про людей.

Державне бюджетне загальноосвітня установа Самарської областісередня загальноосвітня школа№ 22 міста Сизрань міського.

Конспект НОД з пізнавально-мовленнєвого розвитку в підготовчій групі «Наша Земля - ​​жива»Освітня область «Пізнання» /ФЦКМ/ Тема: «Наша Земля – жива» Місце проведення: групова кімната. Тривалість: 30 хвилин. Програмне.

Конспект відкритого заняття «Наша армія рідна»Відкритий перегляд безпосередньо - освітньої діяльностіу підготовчій до школи групі "Колобок": "Наша армія рідна" Вихователь:.

Завдання:

1. Закріпити уявлення дітей про те, хто такі захисники Вітчизни.

2. Виховувати у дітей почуття гордості та повагу до захисників Вітчизни.

3. Розвивати зв'язне мовлення дітей.

Попередня робота:бесіда про Батьківщину, про воїнів, розгляд ілюстрацій, картин про захисників Вітчизни, читання художньої літератури, загадування загадок, знайомство з прислів'ями та приказками, розгляд предметних картинок про пологи військ, розгляд альбому «Пам'ятки нашого міста Таганрога».

Хід заняття.

Хлопці, яке свято ми відзначатимемо за кілька днів? (День захисника Вітчизни).

Скажіть, а що таке Батьківщина? (Відповіді дітей). Правильно Батьківщина-це наша Батьківщина.

(Слайд про Батьківщину)

Як називається наша Батьківщина? (Росія). Значить, ми з вами хто? (Росіяни).

Все може рідна земля: напоїти джерельною водою, нагодувати теплим хлібом, здивувати своєю красою, тільки захистити себе не може.

Хлопці, а хто є головними захисниками Вітчизни? (Висловлювання дітей).

Захисники Вітчизни – це воїни, які захищають свій народ, свою Батьківщину від ворогів.

У давні-давні часи, в Стародавню Русьстояли на варті нашої батьківщини дуже сильні люди-богатирі. Хто такі богатирі? (Відповіді дітей)

(Слайд воїни)

Це витривалі і хоробрі люди. Вони славилися богатирською силою, про їхні подвиги складалися казки та билини.

Яких богатирів ви знаєте? (Ілля Муромець, Добриня Микитович, Альоша Попович, Микита Кожем'яка...

Кожен народ, кожна країна має свою армію. І вона неодноразово захищала свій народ від загарбників. Послухайте вірш:

Наша армія рідна

І відважна та сильна

Нікому, не погрожуючи

Охороняє нас вона.

Від цього ми любимо з дитинства

Це свято у лютому

Слава Армії російської

Наймирнішою на землі.

Любить та цінує наш народ російських воїнів. А які військові спеціальності ви знаєте? (Танкісти, льотчики, піхотинці, моряки, прикордонники, підводники, зв'язківці ...) (Предметні картинки).

А зараз я пропоную вам пограти в гру Д/І «ХТО СЛУЖИТЬ В АРМІЇ?»

Хто служить у ракетних військах? (У ракетних військах служать ракетники).

Хто служить у танкових військах (у танкових військах служать танкісти).

Хто служить у піхотних військах (У піхотних військах служать піхотинці).

Хто несе службу в море (У морі несуть службу моряки).

Хто охороняє нашу Батьківщину у небі? (У небі нашу Батьківщину охороняють льотчики).

Хто охороняє нашу Батьківщину на кордоні? (На кордоні нашу Батьківщину охороняють прикордонники).

Як називається солдат, у якого немає військової техніки? (Солдат, у якого немає військової техніки називається піхотинець).

Хто слугує на підводних човнах? (На підводних човнах служать підводники).

Хто служить у військової авіації? (У військовій авіації служать військові льотчики).
Які роди військ ви знаєте? (Висловлювання дітей).

У збройні сили Російської Федераціївходять:

Сухопутні війська (піхота, артилерія, ракетні частини, танки);

Військово-повітряні сили (бомбардувальні винищувачі, вертолітні частини та з'єднання);

Ракетні війська стратегічного призначення(Частини озброєні потужними ракетами, які можуть доставити в будь-яку точку земної куліатомний снаряд);

Військово-морський флот ( бойові кораблі, Морська авіація);

Війська протиповітряної обороникраїни (Зенітні ракети, літаки – винищувачі);

Як ви думаєте, навіщо потрібно стільки багато пологів військ? (Висловлювання дітей).

Якщо в армії є різні роди військ - така армія сильна, вона може захистити свою країну і на морі, і на суші, і в повітрі. Льотчики захищають – небо, піхотинці – сушу, моряки-море. Уявімо, що ми на хвилинку станемо богатирями.

Фізкультхвилинка «Богатирі»

Богатир - ось він який: (показують силача)

Він сильний, він здоровий,

Він із лука стріляв, (імітують рухи)

Влучно палицю кидав,

На кордоні стояв,

Зірко-зорко спостерігав,

Підростемо, ми й дивись (піднімають руки високо вгору)

Станемо, як богатирі!

Хлопці, а які ви знаєте прислів'я та приказки про сміливість, відвагу, Батьківщину?

Жити – Батьківщині служити.

Хороший грибок білий, а солдат умілий.

Один у полі не воїн.

Солдат гріється бігом, а вмивається снігом.

Тяжко у навчанні - легко в бою.

Той герой, хто за Батьківщину горою.

Сміливість міста бере.

Де сміливість, там перемога.

Якщо Армія сильна – непереможна країна.

Російський боєць – усім зразок.

Які солдати служать у армії?

Сміливі, спритні, сильні, хоробри, мужні, відважні, безстрашні, доблесні, розумні.

Хлопці, ваші тата, дідусі теж служили в Армії, а ще я знаю, що ви їх любите і хочете розповісти про тата чи діда, коли він служив у

Армії чи зараз служить в Армії.

Оповідання дітей.

Діти, а чим ви вітатимете своїх тат, дідусів, братів?

Сьогодні ми з вами говорили про захисників Вітчизни, скажіть, що ви дізналися, що запам'яталося, сподобалося?


Конспект заняття у старшій групі з розвитку мови «Наша Армія»

Дубініна Анастасія Євгенівна

Конспект заняття у старшій групі з розвитку мови

Тема «Наша Армія»

Мета: закріпити та узагальнити знання про нашу Армію.

Завдання:

Формування уявлення про Російську Армію та захисників Вітчизни

Ознайомити дітей із військовими професіями

Вправляти у співвідношенні військових професій із військовою технікою

Вправляти дітей у класифікації військового транспорту (водний, повітряний, наземний)

Розвиток діалогічного мовлення

Розвиток слухового сприйняття

Виховання любові до Батьківщини

Обладнання:лист, картинки із зображенням військових професій (танкіст, прикордонник, розвідник, артилерист, моряк, льотчик, десантник і т. д., військового транспорту (літак, вертоліт, авіаносець, підводний човен, танк, винищувач, катер, вантажівка, машина); обруч 1 великий та 3 маленьких; ноутбук з презентацією -танк; 3 ​​картки схеми; нагорода (зірочки із самоклейки) за кількістю дітей.

Хід заняття:

Хлопці, ви знаєте, що незабаром свято всіх військових і називається він… (День Захисника Вітчизни) так, День Захисника Вітчизни. І сьогодні, коли я до вас йшла до дитячого садка, мені зустрівся на шляху солдатів і попросив передати вам бандероль. Погляньмо, що в ній лежить? Лист із завданнями, а до них додаються картки, картинки, різнокольорові кружечки, обручі, флешка.

Ну, що, розглянемо ці картинки і дамо їм назву. Так, правильно, це картинки воєнних професій. Давайте розглянемо їх і скажемо "хто він і що робить" (танкіст, прикордонник, розвідник, артилерист, моряк, льотчик).

А тепер хлопці пограємо у гру «Будь уважним» Дивіться, хлопці у мене в руках три кружечки: червоний, зелений та синій. Коли я покажу вам червоний гурток – ви одразу маршируватимете як солдати. А покажу зелений кружок ви - льотчики, злітаєте в небо і акуратно не наштовхуючись літаєте. Синій гурток - ви моряки, плаваєте морями вгору і вниз, присідаєте. Будьте уважними.

Хлопці поки ми з вами грали на наших стільчиках з'явилися картинки. Беріть та сідайте на свої місця. Вам потрібно назвати що у вас зображено та визначити скільки складів у слові. (Літак, вертоліт, авіаносець, човен, танк, винищувач, вантажівка, машина, катер).

Тепер хлопці подумайте і скажіть мені, як можна назвати ці картинки, одним словом. (Військовий транспорт). Молодці правильно. Тепер послухайте та подумайте, це все транспорт, а на які три види можна його розділити? Дивіться уважно, якщо тут намальовано: небо, вода, земля. (Повітряний, водний, наземний) Правильно, тепер кожен з вас покладете картинку в потрібне коло.

Хлопці, ви знаєте, в конверті ще лежала флешка з інформацією для вас. Подивимося? (Так). (Показую та розповідаю презентацію – танк.)

Хлопці ви дуже багато цікавого дізналися про танк, тепер за допомогою карток – схем розкажіть про нього. (про що? хто ним управляє? який має бути).

Хлопці ви сьогодні всі молодці та отримуєте зірочки. (Роздаючи зірочки, вихователь дає оцінку кожній дитині за роботу на занятті.)

Публікації на тему:

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ МІСТА МОСКВИ ПІВДЕННЕ ОКРУЖНЕ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД МІСТА.

Конспект заняття НОД з розвитку мови «Осінь» у старшій групіОсвітня область: «Пізнання» Вид діяльності: безпосередньо - освітня Вікова група: старший дошкільний вікТема:.

Конспект заняття з розвитку мови у старшій групіКонспект заняття з освітньої галузі«Мовленнєвий розвиток» у старшій групі Мета: вчити проводити звуковий аналізслова, продовжувати.

Конспект заняття з пізнавального розвитку та розвитку мови у старшій групі «Подорож до осіннього лісу»Мета: систематизувати знання дітей про осінь. Завдання: Освітні: закріплювати вміння виділяти відмінні ознакиосені, грибів,.

Конспект заняття з розвитку лексико-граматичних категорій мови у старшій групі для дітей із загальним недорозвиненням мовиСайботалова Тетяна Андріївна Учитель-логопед Спеціальний дитячий садок №13 «Алтинай» Республіка Казахстан Павлодарська область, м. Екібастуз.

Конспект заняття з розвитку мови у старшій групі (ПДР)КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ПРО ПДР У СТВЕРШІЙ ГРУПІ Тема: «Червоний, жовтий, зелений» Мета: - закріпити знання дітей про роботу світлофора.

Тема: «Моє місто, будинок» Мета: виховання у дітей почуття любові до малої Батьківщини, рідному місту. Завдання: уточнювати та узагальнювати уявлень.

Програмний зміст: розширювати знання дітей про те, що Російська Армія – захисниця нашої Батьківщини; уточнити уявлення дітей про пологи військ; розвивати навички контекстної мови; вивчати дітей навичкам словотвору; розвивати увагу, логічне мислення, дрібну моторику рук; виховувати повагу до людей військових спеціальностей.

1. Звучить військовий марш, діти заходять у групу і сідають на стільці, дитина розповідає вірш:

Дують вітри у лютому, виють у трубах голосно.
Змійкою мчить по землі легка поземка.
Піднімаючись, мчать вдалину літаків ланки.
Це святкує лютий армії народження.
(С. Маршак)

2. Вступна розмова.Діти наближаються свято «День захисників вітчизни». Хто знає, хто такі захисники Вітчизни? кого вітають цього дня?

Цього дня звучать вітання, адресовані всім, хто колись служив чи зараз служить, служитиме. Прийде час, ви виростете і теж станете до лав захисників нашої Батьківщини. Але нам можна не чекати цього часу, давайте сьогодні з вами уявімо, що ми стали солдатами.

Бажаєте стати військовими?

Що потрібно знати та вміти, щоб стати військовим? (Відповіді дітей)

3. Перш за все, будь-який солдат повинен багато знати про військові війська та військову техніку.

Розповідь вихователя про армію(Показ картинок). (Додаток 1)

Наша російська арміязахищає країну, охороняє наші кордони. В армії служать танкісти, піхотинці, льотчики, моряки, десантники та ін. Це сміливі та хоробрі війни. Вони вміють вміло стріляти, стрибати із парашутом. Вони літають літаками, плавають на військових кораблях, керувати військовою технікою.

Кожен хлопчик, коли виросте, стане воїном, солдатом, пройде військову службув армії. Військових прославляють у піснях та віршах.

4. Питання по тексту та картинкам:

Про які війська ви зараз почули? Показати їх на картинках.

Що вміють робити хоробрі війни?

Які військові професії визнаєте, назвіть їх?

5. А ви знаєте, що всі військові вміють ходити стройовим кроком, який називається марш. Давайте і ми спробуємо з вами марширувати як вони.

Фізхвилинка:

Раз, два, дружно в ногу,
Три, чотири, твердіший крок.
На парад ідуть солдати
І карбують дружно крок.

6. Кожен солдат повинен бути не тільки сильним, сміливим, спритним, але розумним, кмітливим. Наразі я перевірю, чи є серед вас такі?

Відгадайте загадки:

  • Повзе черепаха - залізна сорочка (танк).
  • Сміливо в небо пропливає,
    Обганяючи птахів політ.
    Людина ним керує.
    Що таке? ( Літак.)
  • Хмарок немає на горизонті
    Але розкрилася в небі парасолька.
    За кілька хвилин
    Опустився ( парашут).
  • Без розгону вгору злітаю
    Бабку нагадую
    Вирушає у політ
    Наш армійський ( вертоліт).

(Вихованець дістає на кожну загадку відповідну іграшку чи картинку). (Додаток 2)

7. Ви молодці, впоралися із завданням та відгадали всі загадки. Але крім цих іграшок я ще маю, а потрібні вони мені, щоб з вами пограти в гру дидактична гра: «Один-багато».

Наприклад: Гармата – гармати

Пістолет -

Вертоліт –

Прикордонник –

Парашутист –

Літак -

Танкіст –

8. А ви знаєте, що щоб перемогти у битві з ворогом солдати мають бути дружними. Є навіть прислів'я – «Один у полі не воїн». Як ви її знаєте?

Я хочу подивитися, чи ви вмієте бути дружними? Знайдіть собі пару та встаньте один проти одного. У військових головне слухати уважно команди та діяти разом. Давайте згадаємо і «пролопаємо» один одному вірш, який ми навчали на минулому занятті (після першого промовляння діти по команді вихователя змінюють склад пари).

Ми граємо,
Ми граємо,
Ми – піхота,
Моряки.
Ми ракети запускаємо,
Любимо дзвінкі мечі.
Ми мріємо.
Ми мріємо,
Що, коли ми підростемо,
Піхотинцями ми станемо
І у флот служитимемо.
На кордон і сапери,
У льотчики,
У підводний флот.
Підростемо ми
Дуже скоро,
А поки що гра йде.

9. Отже, ви довели свою дружбу і я думаю, що з вас вийдуть справжні солдати, тільки ось чи уважні ви, адже в службі в армії це дуже необхідно.

Хочу вас запитати, чи ви любите грати з машинами? А з військовими?

Уявімо, що ми в танкових скронях? Яка найголовніша машина танкістів?

Спробуємо її сконструювати зі сірників (кожній дитині видається набір сірників).

Викладання із сірників:

Танк на війні бойова машина,
Сильна, смілива, незламна

(12 сірників та схема)

10. Висновок:

На жаль, наше заняття добігло кінця. Вам сьогодні сподобалося бути військовими? Які мають бути справжні солдати?

Чого ви навчилися сьогодні на занятті? Що було тяжко, що сподобалося робити?

Мені дуже було приємно грати з вами у військових, я думаю, коли ви виростете, то обов'язково станете справжніми захисниками нашої Батьківщини.

Вірш дитини:

Наша армія рідна
і відважна та сильна.
нікому не загрожує,
охороняє світ вона.

11. Подарувати дітям листочки із силуетами військової техніки для розфарбовування кольоровими олівцями.