Презентація, як ти сприймаєш світ. Конспект уроку

МБОУ Красносадівська ЗОШ

Відкритий урок навколишнього світу.

Тема: «Як ти сприймаєш навколишній світ»

Вчитель: Колбасова О.А.

Тип уроку: комбінований

УМК «Планета знань» за ред. І.А.Петровий

Підручник «Навколишній світ» Г.Г.Івченкова, І.В.Потапова

Мета уроку:сформувати уявлення про органи почуттів та їх значення у житті людини.

Завдання уроку.

Освітні:

1. Дати елементарне уявлення про зовнішню будову людини.

2.Показать значення органів чуття у житті.

Розвиваючі:

1.Розвивати усне мовлення.

2.Культуру поведінки під час уроку.

3. Вміння чути та слухати вчителі, однокласників.

Виховні:

1.Воспитывать уважне ставлення до свого організму.

Обладнання до уроку: підручник «Навколишній світ» 1 клас «Планета знань Г.Г Івченкова, І.В.Потапов, навчально-методичне видання за підручником «Навколишній світ» Г.Г.Івченкова, І.В.Потапова, роздатковий матеріал ( квіти, яблука).

План-конспект

    Орг. момент.

Вчитель: Встаньте біля своїх місць, перевірте готовність до уроку.

Продзвенів дзвінок для вас!

Ви зайшли спокійно до класу,

Встали всі у парт красиво,

Привіталися чемно (поверніться до гостей привітайте)

Тихо сядьте спинка прямо.

Глибоко зітхнемо і почнемо урок.

2. Актуалізація опорних знань.

Хлопці, у нас сьогодні незвичайний урок, ми пізнаватимемо себе. Станемо маленькими дослідниками свого організму. А я буду вашим науковим керівником. Не втрачатимемо часу і почнемо дослідження.

3. Робота на тему.

Подивіться на дошку. Які фігури ви бачите?

Діти відповідають (коло, прямокутник, трикутник)

Вчитель: Молодці! А чим відрізняються ці постаті?

Діти: Вони різного кольору.

Якого кольору коло, квадрат, трикутник? А що вони відрізняються?

Діти Формою.

А що нам допомогло побачити колір, форму фігур?

Діти Очі.

Вчитель: Виявляються, очі допомагають нам пізнавати навколишній світ. Покажіть ваші очі. А що ви відчуваєте, провівши по краю очей?

Діти: Вії зверху та знизу.

Навіщо потрібні людині вії?

Діти Щоб захищали очі.

Вчитель: А якщо сніг на вулиці? Що ми робимо?

Вчитель: Хлопці, а що ще перебуває над очима?

Діти: Брові.

Вчитель: Проведіть пальцями по бровах. Навіщо потрібні людині брови?

Брови захищають наші очі від поту. А ще можна дізнаватися про емоції людини. Отже, ми дослідники і ця чарівна гілка оживе наприкінці нашого уроку.

Отже, очі це орган почуттів (відкриваю картинку на дошці). Для нашого дослідження нам знадобиться підручник. Відкрийте підручник на сторінці 34.

Що ми бачимо на ілюстрації? (звучать відповіді дітей, становлять пропозиції)

4. Фіз.хвилинка«Вії». допоможемо відпочити очам.

Вчитель: Продовжуємо наші експерименти.

Отже, молоді дослідники - ваше наступне завдання. Закрийте очі, визначте, що лежить на тарілці. (вчитель проносить яблуко, діти нюхають). Забрала яблуко. Розплющте очі. Я зараз пройду, а ви мені пошепки скажіть на вушко, що за предмет.

Вчитель: Діти, а як ви вгадали, що це яблуко? А що допомогло вам визначити?

Діти: Запах.

За допомогою чого людина відчуває запахи?

Діти: За допомогою носа.

Отже, ми познайомилися з двома органами почуттів – це очі та ніс.

Вчитель: Хлопці, а коли встигають яблука?

Діти (влітку, восени).

Вчитель: А осінь має запахи? Які ви уважні дослідники.

5. Фізична хвилина "Жук".

І знову нам допоможуть осінні яблука. Скажіть, хлопці, а який смак яблука?

Діти: Вони кислі, солодкі.

Наша мова містить безліч смакових рецепторів, які допомагають нам дізнатися смак того чи іншого продукту.

Мова допомагає нам дізнатися про смак їжі. Подивіться до підручника на сторінку 35. До нас у гості прийшла дівчинка Маша. Давайте допоможемо якісь із намальованих продуктів мають солодкий смак, солоний, гіркий.

6. Підсумок уроку

Вчитель: Який орган нам допомагає дізнатися смак їжі?

Діти: Мова.

Що допомагає визначати запахи навколишнього світу?

Діти: Ніс.

Що допомагає розпізнавати колір предметів?

Діти Очі.

Завдяки органам почуттів ми сприймаємо навколишній світ. Отже. Наше дослідження добігає кінця. Дякую за вашу співпрацю.

7. Рефлексія.

Як керівнику дослідження хотілося дізнатися, чи сподобалося вам наше дослідження. Якщо сподобалося, візьміть квітку. Якщо складнощі виникли - лист.

Дякую вам за наукову співпрацю.

МБОУ Красносадівська ЗОШ

Відкритий урок навколишнього світу.

Тема: «Як ти сприймаєш навколишній світ»

1 клас

Вчитель: Колбасова О.А.

Тип уроку: комбінований

УМК «Планета знань» за ред. І.А.Петровий

Підручник «Навколишній світ» Г.Г.Івченкова, І.В.Потапова

2013 рік

Мета уроку: сформувати уявлення про органи почуттів та їх значення у житті людини.

Завдання уроку .

Освітні:

1. Дати елементарне уявлення про зовнішню будову людини.

2.Показать значення органів чуття у житті.

Розвиваючі :

1.Розвивати усне мовлення.

2.Культуру поведінки під час уроку.

3. Вміння чути та слухати вчителі, однокласників.

Виховні:

1.Воспитывать уважне ставлення до свого організму.

Обладнання до уроку: підручник «Навколишній світ» 1 клас «Планета знань Г.Г Івченкова, І.В.Потапов, навчально-методичне видання за підручником «Навколишній світ» Г.Г.Івченкова, І.В.Потапова, роздатковий матеріал ( квіти, яблука).

План-конспект

    Орг. момент.

Вчитель: Встаньте біля своїх місць, перевірте готовність до уроку.

Продзвенів дзвінок для вас!

Ви зайшли спокійно до класу,

Встали всі у парт красиво,

Привіталися чемно (поверніться до гостей привітайте)

Тихо сядьте спинка прямо.

Глибоко зітхнемо і почнемо урок.

2. Актуалізація опорних знань.

Хлопці, у нас сьогодні незвичайний урок, ми пізнаватимемо себе. Станемо маленькими дослідниками свого організму. А я буду вашим науковим керівником. Не втрачатимемо часу і почнемо дослідження.

3. Робота на тему.

Подивіться на дошку. Які фігури ви бачите?

Діти відповідають (коло, прямокутник, трикутник)

Вчитель: Молодці! А чим відрізняються ці постаті?

Діти: Вони різного кольору.

Якого кольору коло, квадрат, трикутник? А що вони відрізняються?

Діти Формою.

А що нам допомогло побачити колір, форму фігур?

Діти Очі.

Вчитель: Виявляються, очі допомагають нам пізнавати навколишній світ. Покажіть ваші очі. А що ви відчуваєте, провівши по краю очей?

Діти: Вії зверху та знизу.

Навіщо потрібні людині вії?

Діти Щоб захищали очі.

Вчитель: А якщо сніг на вулиці? Що ми робимо?

Вчитель: Хлопці, а що ще перебуває над очима?

Діти: Брові.

Вчитель: Проведіть пальцями по бровах. Навіщо потрібні людині брови?

Брови захищають наші очі від поту. А ще можна дізнаватися про емоції людини. Отже, ми дослідники і ця чарівна гілка оживе наприкінці нашого уроку.

Отже, очі це орган почуттів (відкриваю картинку на дошці). Для нашого дослідження нам знадобиться підручник. Відкрийте підручник на сторінці 34.

Що ми бачимо на ілюстрації? (звучать відповіді дітей, становлять пропозиції)

4. Фіз.хвилинка «Вії». допоможемо відпочити очам.

Вчитель: Продовжуємо наші експерименти.

Отже, молоді дослідники - ваше наступне завдання. Закрийте очі, визначте, що лежить на тарілці. (вчитель проносить яблуко, діти нюхають). Забрала яблуко. Розплющте очі. Я зараз пройду, а ви мені пошепки скажіть на вушко, що за предмет.

Вчитель: Діти, а як ви вгадали, що це яблуко? А що допомогло вам визначити?

Діти: Запах.

За допомогою чого людина відчуває запахи?

Діти: За допомогою носа.

Отже, ми познайомилися з двома органами почуттів – це очі та ніс.

Вчитель: Хлопці, а коли встигають яблука?

Діти (влітку, восени).

Вчитель: А осінь має запахи? Які ви уважні дослідники.

5. Фізична хвилина "Жук".

І знову нам допоможуть осінні яблука. Скажіть, хлопці, а який смак яблука?

Діти: Вони кислі, солодкі.

Наша мова містить безліч смакових рецепторів, які допомагають нам дізнатися смак того чи іншого продукту.

Мова допомагає нам дізнатися про смак їжі. Подивіться до підручника на сторінку 35. До нас у гості прийшла дівчинка Маша. Давайте допоможемо якісь із намальованих продуктів мають солодкий смак, солоний, гіркий.

6. Підсумок уроку

Вчитель: Який орган нам допомагає дізнатися смак їжі?

Діти: Мова.

Що допомагає визначати запахи навколишнього світу?

Діти: Ніс.

Що допомагає розпізнавати колір предметів?

Діти Очі.

Завдяки органам почуттів ми сприймаємо навколишній світ. Отже. Наше дослідження добігає кінця. Дякую за вашу співпрацю.

7. Рефлексія.

Як керівнику дослідження хотілося дізнатися, чи сподобалося вам наше дослідження. Якщо сподобалося, візьміть квітку. Якщо складнощі виникли - лист.

Дякую вам за наукову співпрацю.

МБОУ Красносадівська ЗОШ

Відкритий урок навколишнього світу.

Тема: «Як ти сприймаєш навколишній світ»

1 клас

Вчитель: Колбасова О.А.

Тип уроку: комбінований

УМК «Планета знань» за ред. І.А.Петровий

Підручник «Навколишній світ» Г.Г.Івченкова, І.В.Потапова

2013 рік

Мета уроку: сформувати уявлення про органи почуттів та їх значення у житті людини.

Завдання уроку .

Освітні:

1. Дати елементарне уявлення про зовнішню будову людини.

2.Показать значення органів чуття у житті.

Розвиваючі :

1.Розвивати усне мовлення.

2.Культуру поведінки під час уроку.

3. Вміння чути та слухати вчителі, однокласників.

Виховні:

1.Воспитывать уважне ставлення до свого організму.

Обладнання до уроку: підручник «Навколишній світ» 1 клас «Планета знань Г.Г Івченкова, І.В.Потапов, навчально-методичне видання за підручником «Навколишній світ» Г.Г.Івченкова, І.В.Потапова, роздатковий матеріал ( квіти, яблука).

План-конспект

    Орг.

момент.

Вчитель: Встаньте біля своїх місць, перевірте готовність до уроку.

Продзвенів дзвінок для вас!

Ви зайшли спокійно до класу,

Встали всі у парт красиво,

Привіталися чемно (поверніться до гостей привітайте)

Тихо сядьте спинка прямо.

2. Глибоко зітхнемо і почнемо урок.

Актуалізація опорних знань.

3. Робота на тему.

Подивіться на дошку. Які фігури ви бачите?

Діти відповідають (коло, прямокутник, трикутник)

Вчитель: Молодці! А чим відрізняються ці постаті?

Діти: Вони різного кольору.

Якого кольору коло, квадрат, трикутник? А що вони відрізняються?

Діти Формою.

А що нам допомогло побачити колір, форму фігур?

Діти Очі.

Вчитель: Виявляються, очі допомагають нам пізнавати навколишній світ. Покажіть ваші очі. А що ви відчуваєте, провівши по краю очей?

Діти: Вії зверху та знизу.

Навіщо потрібні людині вії?

Діти Щоб захищали очі.

Вчитель: А якщо сніг на вулиці? Що ми робимо?

Вчитель: Хлопці, а що ще перебуває над очима?

Діти: Брові.

Вчитель: Проведіть пальцями по бровах. Навіщо потрібні людині брови?

Брови захищають наші очі від поту. А ще можна дізнаватися про емоції людини. Отже, ми дослідники і ця чарівна гілка оживе наприкінці нашого уроку.

Отже, очі це орган почуттів (відкриваю картинку на дошці). Для нашого дослідження нам знадобиться підручник. Відкрийте підручник на сторінці 34.

Що ми бачимо на ілюстрації? (звучать відповіді дітей, становлять пропозиції)

4. Фіз.хвилинка «Вії». допоможемо відпочити очам.

Вчитель: Продовжуємо наші експерименти.

Отже, молоді дослідники - ваше наступне завдання. Закрийте очі, визначте, що лежить на тарілці. (вчитель проносить яблуко, діти нюхають). Забрала яблуко. Розплющте очі. Я зараз пройду, а ви мені пошепки скажіть на вушко, що за предмет.

Вчитель: Діти, а як ви вгадали, що це яблуко? А що допомогло вам визначити?

Діти: Запах.

Вчитель: За допомогою чого людина відчуває запахи?

Діти: За допомогою носа.

Отже, ми познайомилися з двома органами почуттів – це очі та ніс.

Вчитель: Хлопці, а коли встигають яблука?

Діти (влітку, восени).

Вчитель: А осінь має запахи? Які ви уважні дослідники.

5. Фізична хвилина "Жук".

І знову нам допоможуть осінні яблука. Скажіть, хлопці, а якого смаку яблука?

Діти: Вони кислі, солодкі.

Нашою мовою є безліч смакових рецепторів, які допомагають нам дізнатися смак того чи іншого продукту.

Мова допомагає нам дізнатися про смак їжі. Подивіться до підручника на сторінку 35. До нас у гості прийшла дівчинка Маша. Давайте допоможемо якісь із намальованих продуктів мають солодкий смак, солоний, гіркий.

6. Підсумок уроку

Вчитель: Який орган нам допомагає дізнатися смак їжі?

Діти: Мова.

Що допомагає визначати запахи навколишнього світу?

Діти: Ніс.

Що допомагає розпізнавати колір предметів?

Діти Очі.

Завдяки органам почуттів ми сприймаємо навколишній світ. Отже. Наше дослідження добігає кінця. Дякую за вашу співпрацю.

7. Рефлексія.

Як керівнику дослідження хотілося дізнатися, чи сподобалося вам наше дослідження. Якщо сподобалося, візьміть квітку. Якщо складнощі виникли - лист.

Дякую вам за наукову співпрацю.

Виконала вчитель початкових класів

м. Ростова-на-Дону МБОУ «Школи №22»

Агапова О.І.

Тема уроку: Як ми сприймаємо світ?

Тип уроку : урок формування нових знань

Мета уроку: познайомити з органами почуттів та їх значенням у житті людини.

Заплановані результати:

Предметні : учні отримують можливість досліджувати органи почуттів на основі практичної діяльності;

Особистісні : учні визначають значення органів чуття, для життя та здоров'я людини;

Метапредметні (УУД):

РЕГУЛЯТИВНІ : учні практикуються у постановці мети на урок, у складанні плану діяльності;

ПІЗНАВАЛЬНІ : учні проводять аналогію між матеріалом, що вивчається, і власним життєвим досвідом, на основі наявних знань відбувається збільшення матеріалу;

КОМУНІКАТИВНІ: учні будують прості міркування, наводять докази своєї точки зору

Форми організації навчальної діяльності:фронтальна, робота у парах.

Обладнання: презентація «Як ти сприймаєш світ»; Інтерактивна дошка; відео "Гімнастика для очей"; набір для дослідження №1 –аркуші паперу і олівці (за кількістю учнів); набір для дослідження №2 – картон з оксамитовим папером, ватою та стрічкою (один на парту); мандарин; роздруковані зображення органів чуття; шкільна дошка.

Хід уроку .

I. Організаційний момент.

- Здрастуйте, сідайте, мене звуть Анастасія Ігорівна, сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок: ми будемо дослідниками, а наш клас перетвориться на науково-дослідну лабораторію.

– А ви знаєте, хто такі дослідники? (Люди, які щось вивчають.)

- Що означає дослідити? (Вивчати якусь проблему.)

ІІ. Вибір теми, постановка мети дослідницької роботи.

- Подивіться довкола, що ви бачите? А що за вікном? Як можна назвати все, що оточує нас? (Навколишній світ)

А за допомогою чого ми сприймаємо все, що є навколо нас?

У цьому нам і належить сьогодні розібратися. Давайте прочитаємо разом головне питання нашого дослідження:Як ми сприймаємо світ?

– Скажіть, а що означає сприймати світ?

(Відчувати, засвоювати навколишній світ.)

ІІІ. Дослідницька робота.

1. - Приступимо до дослідження.

Відгадайте загадку: На ніч два віконця -
Самі закриваються,
А зі сходом сонця -
Самі відкриваються.

- Що це? (Очі.)

– Навіщо нам потрібні очі? (Щоб бачити все, що нас оточує)

Всі знають вірш про чоловічка (починаю малювати):

Крапка, крапка, кома,

Мінус, пика крива

Палиці, палиці, огірочок

- Вийшов чоловічок.

Вийшов у мене чоловічок? (так)

А тепер візьміть листок і олівець, який лежить у вас на парті, заплющте очі, починаємо малювати разом зі мною:

Крапка, крапка, кома,

Мінус, пика крива

Палиці, палиці, огірочок

- Вийшов чоловічок.

Відкривайте, чи вийшов у вас чоловічок? (Ні.)

Підніміть та покажіть ваші малюнки. Чому вам не вдалося намалювати чоловічка? (Тому що очі були заплющені.)

Навіщо ж нам потрібні очі?

– Отже, за допомогою чого ми сприймаємо світ?(За допомогою очей.)

Це один зв'язок органів, за допомогою якого ми сприймаємо світ.

Очі – орган зору.

Від пилу, вітру, яскравого світла наші очі захищають брови, вії та повіки.

Для того, щоб наші очі залишалися здоровими, потрібно їх захищати і піклуватися про них, і тому ми проведемо зараз зарядку для очей.

Фізхвилинка (гімнастика для очей). Відео

2. - А тепер закрийте очі, щоб вони трохи відпочили

(проходжу класом з мандарином)

Розкажіть, ви зараз щось відчули? (Так.)

І що ж? (Запах мандарину.)

За допомогою чого ви відчули запах?(За допомогою носа.)

– Навіщо людині потрібен ніс?(щоб відчувати різні запахи, дихати)

- Запахи, які предмети вам приємні? А які неприємні?

(за допомогою носа)

Ніс – орган нюху.

Зараз ми пограємо у гру, Називайте, які запахи вам приємні, а які ні?

(Приємні запахи: торт, квіти, сир;

неприємні запахи: часник, газета, вогонь, вихлопні гази автомобіля.)

3. – А чи можемо ми відчути смак часнику? Яким він буде?(так, гірким)

А смак торта? (так, він солодкий)

За допомогою чого ви відчули смак? (за допомогою мови)

Чи можна сказати, що ми сприймаємо світ за допомогою мови?(так)

Мова – смаковий орган.

А що ще можна робити за допомогою мови? (розмовляти)

4. – Я зараз вам розповідала, а ви менеслухали , за допомогою чого ви це робили?

(за допомогою вух)

Навіщо нам потрібні вуха? (щоб слухати)

За допомогою чого ми сприймаємо світ?(за допомогою вух)

Вуха – це орган слуху.

5. Продовжимо наше дослідження.

- На кожному столі є спеціальна картонка, доторкніться до оксамитового паперу, що ви відчули? (Вона шорстка)

Поторкайте вату, яка вона?

(Вона м'яка)

Поторкайте стрічку, яка вона? (Гладка)

Як ви це зрозуміли? (Ми помацали)

Чим ви доторкнулися? (Руками)

А тепер піднесіть цю картонку до підборіддя, що ви відчули? (теж саме)

Що є і на руках, і на підборідді, і будь-якій частині нашого тіла? (шкіра)

Так, правильно, шкіра, саме їй відчуваємо різні предмети.

А що ще ми можемо відчути ще нашою шкірою? (Холодне, гаряче, тверде і т.д.)

То чим ще ми сприймаємо світ? (Шкірою.)

Шкіра – це орган дотику.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Ось і закінчується наше дослідження, добігає кінця урок.