Написати питання до казки кіт у чоботях. Конспект НОД з читання художньої літератури «Казка Ш

Олена Ліпіна
Конспект НОД з читання художньої літератури «Казка Ш. Перро «Кіт у чоботях» у підготовчій до школи групі

Тема: Знайомство зі казкою Шарля Перро«Кіт у чоботях»

Завдання:

Познайомити дітей зі казкою Шарля Перро«Кіт у чоботях» ; закріпити назви знайомих казок;

Розвивати монологічну та діалогічну мову;

Виховувати у дітей інтерес до читання художньої літератури.

Устаткування: текст казки Ш. Перро«Кіт у чоботях» , «Чарівне дерево», картки із зображенням сюжетів з казок.

Хід НІД

1. Організаційний момент:

Педагог та діти стоять у колі.

Вітання один одному:

Привіт небо (руки вгору).

Привіт Земля (Присідають).

Привіт мої друзі (руки вперед).

1,2,3,4,5 (Загинають пальці рук).

Разом ми у колі знову (беруться за руки).

Будемо дружно грати.

У казку ми підемо знову(Ідуть по колу, сідають на місця)

У:А ви любите казки.

Казки просять:

Ви друзі,

Дізнайтесь нас!

Дидактична гра «Додай слово»

У: Я називатиму одне слово у назві казки, а ви друге.

Крихітка –

У: Молодці, ви дізналися назву РНС Чому їх називають РНЗ?

Хлопчик з –

Червона –

У: Молодці, ви впоралися, у цих трьох казок, є автор - це казки Ш. Перро. А якщо казка має автора, яка вона? (авторська або літературна)

У:Казки всіх відучать злитися,

А навчать веселитися!

Бути скромнішими і мудрішими,

Терплячий і добріший!

2. Основна частина

У:У Ш. Перро є інші казки, одну з яких ви зараз прослухаєте?

Прослуховування казки Ш. Перро«Кіт у чоботях»

Читання казки Ш. Перро«Кіт у чоботях» , діти слухають.

У: Ви прослухали казку, давайте трохи розімнемося.

Фізхвилинка

Те прогне,

То вигне спинку,

Ніжку витягне вперед -

Це робить зарядку

Наш Маркіз -

Пухнастий кіт.

Чухає він себе за вушком,

Жмурить очі і бурчить.

У Маркіза все гаразд:

Пазурі, шерсть та апетит.

У: Відпочили, а тепер давайте продовжимо, поговоримо про казці та її головних героїв.

Як називається казка, Яку ви прослухали? Хто її автор?

Скільки дітей було у мірошника? (Три)

Як поділив своє господарство мірошник між синами?

(Старшому – млин, середньому – будинок, молодшому – кіт)

Чим здивував кіт свого хазяїна?

Що попросив Кіт у нового хазяїна? (Чоботи)

Кого впіймав Кіт у полі? (Кролика)

Кому Кіт подарував кролика? (Королю)

Кого спіймав Кіт другого дня? (двох куріпок)

Що дав король Коту в чоботях? (мішок із золотом)

Що Кіт у чоботяхвелів зробити своєму господареві? (Викупатися в річці)

Яке ім'я вигадав Кіт для свого господаря? (Маркіз де Карабас)

Куди їхав король із принцесою? (На обід до Маркіз де Карабасу)

Як Кіт у чоботяхобхитрував Великана - Людожера?

Як ви думаєте, чому Кіт в чоботяхпереміг Великана Людожера?

Охарактеризуйте кота: який він? (хитрий, розумний, спритний, швидкий, винахідливий)

У: Молодці згадали всі цікаві моменти казки, поговорили і про головних героїв

Скажіть, казка«Кіт у чоботях» чарівна? А яке в ній відбувається чаклунство? Ось і в нас у групівідбулося чаклунство, виросло «Чарівне дерево» (Погляньте)

Дидактична вправа: «Чарівне дерево»

У: На дереві картки Але картки не прості: зображення закрито. Вам потрібно підійти до чарівного дерева, вибрати картку, подивитися та сказатиякі картинки можна віднести до казці«Кіт у чоботях» , А які ні. І пояснити чому ви так вирішили?

У:- Чи сподобалася вам казка?

Яку казку ми сьогодні слухали?

Публікації на тему:

Конспект НУД з читання художньої літератури у середній групі «Слідами казок»Конспект НОД з читання художньої літератури у середній групі. «Слідами казок» Мета: Формування інтересу до російських народних казок,.

Вид дитячої діяльності: комунікативна діяльність. Тема: "Лісові жителі". Інтеграції освітніх областей: пізнавальний розвиток.

Мета: формування у дітей інтересу до читання через знайомство з мордівською народною казкою «Як собака друга шукав». Завдання: 1. Сприяти.

Тема: «У гостях у казки» Завдання: Освітня область «Соціально – комунікативний розвиток» 1. Формувати уважне, дбайливе.

Конспект НОД з читання художньої літератури у підготовчій групі. Казка Д. Пентегова «Паровоз «Овечка»Тема: «Паровоз Овечка» Д. Пентегов. Основний напрямок: читання художньої літератури. Інтегровані освітні галузі: «Пізнавальне.

Конспект заняття з читання художньої літератури у підготовчій групі «С. Алексєєв «Перший нічний таран»С. Алексєєв «Перший нічний таран» (присвячено Великій Вітчизняній війні) Програмний зміст: вчити виділяти головну думку оповідання;

Чорна курка, або підземні жителі - Чорна курка, або підземні жителі. Висновки. Життя душі героя. Сад у підземному королівстві. Аналітична розмова. Робота з оцінювальною лексикою морального аспекту. Хід уроку. Право морального вибору. Робочий лист учня. Ілюстрація. Перевірка знань тексту учнями. Гра «Ланцюжок». Основні ознаки фольклорної та літературної казки.

«Перм'як» - З найбільш відомих книг для дітей назвемо книгу про вибір професій «Ким бути?», повість «Дитинство Маврика», збірки казок «Дідусина скарбничка», та «Пам'ятні вузлики», книги оповідань для дітей «Тонка струна», « Квапливий ножик», «На всі кольори веселки» та інші. Насправді прізвище письменника – Віссов.

"Шарль Перро казки" - Байка. Про Батьківщину. Кіт у чоботях. Про дітей. Вірш. Біг, що було духу – дуже швидко тікати. Вгадай героїв казки. Смілива. Член Французької академії з 1671р. Жанр твору. Відважні. На сюжети казок Перро створено опери «Попелюшка» Дж. Прізвище автора. Про тварин. Нещадний. Шарль Перро 12 січня 1628р. - 17травня 1703р.

"Повість про справжню людину" - Лікарі було наклали заборону, та за гонщика заступився льотчик Олексій Маресьєв. Справжня людина… Які почуття викликала? Перший навчальний політ. Обкладинки книги «Повість про справжню людину». Яка роль природи у цьому епізоді? А.П. Маресьєв в літаку. Як ставиться автор до свого героя? Чому у смертельному поєдинку з німецьким асом Мересьєв здобув перемогу?

"Валентин Пікуль" - Візьмуть тебе - і навіки ти зник. Валентин Савич Пікуль народився 13 липня 1928 року у Ленінграді. Офіцер все життя пов'язав із армією, із захистом Вітчизни. Запис твого імені на порох виведуть, навіть не впізнати – куди засланий. Величний «Рюрік», про героїчну долю якого розповідається у романі «Крейсера».

"Шарль Перро" - Кросворд. Кордони трагічного їм чітко позначені. Біографія Шарль Перро для дітей. Шарль Перо. Літературні ігри Автор вдався до містифікації. Основна ціль. Чим уколола руку спляча красуня. Загадки. Дитина стає людиною не сама по собі, а лише спілкуючись. Перро подарував нам справжні казкові трагедії.

Мета уроку:

Навчальна:

1. Вчити дітей дізнаватися знайому за змістом книгу у різних виданнях.
2. Розширювати читацький світогляд через знайомство з літературою народів світу, зокрема з творчістю Шарля Перро.

Розвиваюча:

1. Розвивати вміння орієнтуватися у книгах.
2. Роздумувати прочитане.
З. Розвивати вміння самостійно ставити запитання щодо змісту тексту.
4. Виділяти характерні риси героїв.
5. Формувати творчу уяву, інтерес до слова, рими.

Виховує:

1. Виховувати інтерес до навчання через нестандартну форму уроку.
2. Виховувати культуру спілкування у групах.
3. Виховувати моральні риси темпераменту.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Позитивне настроювання на урок.

ІІ. Робота з темою уроку.

Сьогодні, на уроці позакласного читання, ми побуємо в гостях у французького письменника-казкаря Шарля Перро.

Чи знаєте ви казки Шарля Перро? Назвіть їх.
- Над якою казкою ми працюватимемо на уроці?

ІІІ. Вміння орієнтуватися у книгах.

На виставці книги, які ви читали на урок. У них та сама казка. Поясніть, чому книги різні? (відповіді дітей: різні видавництва, рік видання, різні художники).

Знайдіть зайву книгу. Обґрунтуйте свою відповідь. (Серед книг Шарля Перро стоїть книга П. Єршова "Коник Горбунок").

IV. Умова турніру:

Наш урок проходитиме у формі літературного турніру, в якому братимуть участь три команди – кожний ряд. Виберіть назву команди.

Дозвольте побажати вам доброго ставлення один до одного і, звичайно, перемоги. Стежити за грою буде чесне та справедливе журі. За кожну правильну відповідь ви отримуватимете один бал. Отже, починаємо….

Перший конкурс : "А ну відповідай-ка!"

1. Назвіть головних героїв казки?
2. Який спадок залишив синам батько після своєї смерті?
3. Чому саме молодшому братові дістався кіт?
4. Чому він сумував з приводу своєї спадщини?
5. Як відреагував кіт на те, що з його шкіри пошиють рукавиці?
6. Чому кіт вирішив допомогти господареві?
7. Чому господар повірив коту?
8. Куди вирушив кіт зі здобиччю?
9. Чому кіт дав своєму господареві нове ім'я?
10. Куди зібрався вирушити король зі своєю донькою?
11. Що придумав кіт із цього приводу?
12. Чому король допоміг Маркіз?
13. Чому косарі та женці говорили королю неправду?
14. 0 якою чарівною силою Людоїда дізнався кіт?
15. Чому Людожер став перетворюватися на різних звірів?
16. Яку хитрість придумав кіт, зустрівшись із Людоїдом?
17. Яку пропозицію зробив король Маркіз?
18. Чому кіт перестав полювати мишей?

Другий конкурс: "Пантоміма".

Зобразити героїв так, щоб команда-суперниця відгадала ваш персонаж. Необхідно виділити характерні риси даного героя. (Команди обирають картки, у яких записані герої).

1. Людожер
2. Кіт у чоботях
3. Маркіз де Карабас

(Можна використовувати реквізит).

Третій конкурс: "Ти мені я тобі!"

Команди повинні становити по два питання своїм супротивникам за змістом казки. Бали отримують команди, що задали питання і відповіли на нього.

Четвертий конкурс: "Вгадай-но!"

Назвіть, кому належать такі речі:

1. Чоботи
2. Ніж
3. Корона
4. Капелюх
5. Сіно
6. Капуста
7. Серп
8. Мішок
9. Шпага

10. Млинниця

П'ятий конкурс: "Відповідай - не позіхай!"

За одну хвилину команда має дати якнайбільше відповідей на запитання. Журі засікає час і рахує кількість правильних відповідей.

1. Ким працював батько, який мав трьох синів?
2. Який спадок після смерті батька дістався: старшому братові?
3. - середнього брата?
4. - молодшому братові?
5. Що хотів зробити з котом молодший брат?
6. Навіщо згодилася б шкура?
7. Що попросив кіт у господаря?
8. Що поклав у мішок кіт?
9. Навіщо потрібна була капуста?
10. Яке ім'я дав кіт своєму господареві?
11. Звідки він взяв це ім'я
12. Хто влучив коту в мішок вдруге?
13. Чи знав господар задум кота, коли той відправляв його купатися?
14. Що за крик здійняв кіт на березі?
15. Куди подівся одяг господаря?
16. Яку допомогу надав Маркіз король?
17. Як розмовляв король із Маркізом?
18. Які почуття викликала принцеса Маркіза?
19. Чому кота не взяли у карету?
20. Кого кіт побачив на лузі?
21. Що наказав кіт косарям?
22. Хто ще зустрівся на шляху кота?
23. Що відповідали косарі та женці на запитання короля?
24. Чиї були володіння насправді?
25. Як король поставився до багатства Маркіза?
26. Як прийняв Людожер кота в замку?
27. У яких звірів перетворювався Людожер?
28. Ким став кіт після одруження Маркіза?

Шостий конкурс: "Творча сторінка"

2. Проба пера.

Завдання:Придумати риму до слова котишка

Діти: шахрай, малюк, хвастунишка, трусишка, мавпа.

Завдання:Пропоную один рядок. Ви повинні підібрати до неї риму.

Якось кіт у чоботях...

Діти:

- Впіймав кролика в кущах...
- З'їв Людожера у штанах...

Завдання:Відповісти на питання римою:

Котик, котик, де ти був?

Діти:

До палацу вчора ходив.
- Я Маркіза одружив.

Завдання:Закінчити питання, виходячи з цього питання, підібрати риму до відповіді.

Чому у кота...

Діти: - На лапках два чоботи?

Щоб лапи кота.

Діти: – Були сухими завжди.

V. Підбиття підсумків. Нагородження дипломами.

VI. Самооцінка.

Пропоную подарувати на весілля Маркізу та Принцесі букет троянд. Уявіть собі, що ми – квіти. Квіти можуть бути такими, що розпустилися, можуть бути в бутонах. Заглянь у себе. Дайте собі самооцінку: як ви працювали на уроці. Якщо були активними, покажіть руками, що квітка розкрилася, якщо ви працювали не на повну силу – квітка у бутоні.

VII. Оцінки за урок – діти обговорюють у групах.

VIII. Рефлексія.

Який висновок ми можемо зробити, прочитавши цю казку? (Відповіді дітей)
- Добро перемагає зло. Дружба допомагає!
- А тепер потріть долоні так, щоб стало жарко. Швидко передайте тепло своїй душі другові, з'єднавши долоню з його долонькою.

Нехай ваше тепло зігріває друзів та допомагає їм у скрутну хвилину.

У презентації містяться питання та відповіді щодо казки Шарля Перро "Кіт у чоботях". Матеріал може бути використаний під час уроків позакласного читання. У презентації використовують додаткові шрифти: Chinacyr, Aniron. Перед переглядом презентації рекомендую завантажити та встановити дані шрифти на свій комп'ютер.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Вікторина за казкою Шарля перро «Кіт у чоботях»

Скільки синів було у мірошника?

Було у мірошника три сини

Що дісталося у спадок старшому синові?

Старшому синові дістався млин

Що дісталося у спадок середньому синові?

Середньому синові дістався осел

Що дісталося у спадок молодшому синові?

Кіт дістався у спадок молодшому синові

Що спочатку хотів зробити з котом молодший син?

Він спочатку хотів з'їсти свого кота і зробити з його шкірки муфту

Що попросив кіт у господаря собі?

Кіт попросив капелюха та пару чобіт

Який титул мав господар кота?

Кіт став називати свого господаря МАРКІЗОМ

Яке ім'я дав кіт своєму господареві?

Маркіз де Карабас

Кого кіт уперше спіймав у лісі?

До якогось молоденького довірливого простачка кролик одразу ж стрибнув до нього в мішок

Кому кіт носив подарунки?

Кіт вирушив у палац і попросив прийому в короля

Що ще подарував кіт королеві?

Кіт відніс королю та куріпок

Як довго кіт приносив королю свою мисливську здобич?

Так минуло два чи три місяці

Куди король збирався зі своєю донькою?

До ороль разом зі своєю донькою збирався здійснити прогулянку в кареті берегом річки

Де треба було викупатися Маркіз де Карабасу?

Маркіз де Карабас мав викупатися у річці

Де сховали одяг Маркіза де Карабаса?

Хитрець власними лапами приховав господарську сукню під великим каменем

Куди побіг кіт, поки його господар був із королем у кареті?

Кіт весело побіг перед каретою по луках і полях

Кого зустрів кіт на лузі?

По дорозі він побачив селян, що косили на лузі сіно (кісців)

На кого перетворився людожер вдруге?

І в ту ж мить людожер перетворився на мишу

Ким став Кіт у чоботях?

До став знатним вельможею

На що погодився Король наприкінці казки?

Король погодився видати за маркіза де Карабаса свою дочку

Шарль Перо


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Сценарії свят "Масляна", "Світлофор", вікторина "Зимова казка", вікторина "Весела математика"

Сценарії свят були створені на обнові ігрових, здоров'язберігаючих технологій. Вони використано багато ігрових завдань: прислів'я, загадки, ребуси, веселі вірші. У всьому ході заняття...

Заняття гуртка "В гостях у казки" групи з передшкільної підготовки - вікторина "Улюблені казки".

На занятті гуртка "В гостях у казки" групи з передшкільної підготовки проводилося у вигляді вікторини. Діти розділилися на дві команди: Колобки та Козлятушки.Завдання були наступного змісту: ...

Тема: Урок – вікторина за казкою Ш.Перро «Кіт у чоботях»
Цілі:
Закріпити знання учнів із казки Ш.Перро «Кіт у чоботях»
. Формувати вміння чітко та ясно відповідати на поставлені питання. Вчити працювати у команді. Розвивати образне мислення, мовлення, пам'ять.

Регулятивні:

Забезпечення учням організації їхньої навчальної діяльності.

Емоційно-позитивний настрій на урок, створення успіху, довіри.Виділення та усвідомлення учнями того, що засвоєно на уроці, усвідомлення якості та рівня засвоєного.

Пізнавальні:

Аналіз об'єктів із виділення ознак, характеризуючих даний звук.

Комунікативні:

Співпраця з учителем та дітьми, висловлювання своєї думки, обговорення.

Особистісні:

смислоутворення , тобто. учень ставить питання: яке значення і який сенс має для мене вчення? Що дав урок.

- морально – етична орієнтація , зокрема і оцінювання засвоюваного змісту забезпечує особистісний соціальний вибір.

Хід уроку

    Організаційний момент.

2. Постановка цілей уроку .

Прослухайте музичний фрагмент і скажіть, з якої казки його взято. ( Маркіза Карабаса )

- Як ви думаєте про що йтиметься на нашому уроці?
Хлопці ми з вами протягом кількох уроків вивчали казку Ш.Перро «Кіт у чоботях». Сьогодні я пропоную згадати та закріпити її, провівши наш урок у формі вікторини.
3. Правила вікторини:
- Ви поділіться на дві команди.

Виберіть собі капітана команди.

- «Емблеми команди»(«Королі» та «Принцеси»)

За кожну правильну відповідь ви отримаєте жетон. Насамкінець підрахуємо кількість жетонів у команд, виберемо переможця.

Вигукувати не можна, штрафом за вигук буде відібрано жетон у команди.

4. Завдання вікторини.

1 конкурс «Розминка»
Отже, почнемо з розминки.

(Дітям пропонується серед портретів відомих письменників знайти портрет автора казки «Кіт у чоботях».)

У вас на столах аркуші із біографією письменника. Прочитайте.
Питання розминки :
1.Де народився Шарль Перро? (
В Парижі.)
2.Коли він народився? (
12 січня 1628г.)

3. Скільки дітей було у сім'ї Перро? (7 )
4.У якому віці його віддали в
коледж Бове? ( У 8 років)
5.Як навчався Шарль у коледжі? (
Він був відмінником)
6. Який приватний урок вивчав Перро? (
право)

7.Яку ліцензію купив Шарль Перро? (Адвоката)

8.У якому віці він розпочав адвокатську кар'єру? (23 роки)

9. Який жанр твору принесли Ш. Перро популярність? (казки)

10. Якого року помер Ш.Перро? (16 травня 1703р)

Підрахунок жетонів .

2 конкурс « Казковий порядок» (Завдання даються кожній команді однакові)

На столах викладено картинки із зображенням фрагментів казки. Ви повинні розкласти в «казковій» послідовності, тобто. за змістом казки. Виграє та команда, яка виконає їх швидше.Підрахунок жетонів .

3 конкурс «Знавці казки»

Конкурс проводиться у вигляді естафети. На дошці з'являється слайд із запитаннями відповіддю. Кожен учасник команди по черзі повинен відповісти на одне запитання

Підрахунок жетонів .

Фізкультхвилинка - «Де шарудить?»

Пропоную вам погратись у гру. Вставайте в коло та беріться за руки.

Ми підемо по колу промовляючи слова:

Вночі мишки, якось

вийшли погуляти на годину

тут і там пройшлися вони

зашаріти, боячись ні-ні.

Коли слова сказані, ви забираєте руки за спину, а я вкладаю в руки одного з гравців папір. Кіт повинен вгадати, де шарудить, і назвати ім'я гравця. Гра повторюється кілька разів.

4 конкурс «Казкові ребуси»

На столах у кожної команди лежать аркуші із завданнями у вигляді ребусів. Хтоправильно та швидше розгадає ребуси, отримає жетон.

Підрахунок жетонів .


5 конкурс «Кросворд»

Ви повинні розгадати кросворд. Хто швидше впорається із цим завданням отримує жетон.

Підрахунок жетонів .

5.Підсумок уроку:

Молодці хлопці, ви чудово знаєте казку Ш. Перро «Кіт у чоботях» Тепер потрібно підрахувати, скільки жетонів ви набрали і дізнаємося, яка команда перемогла.(Вручення грамот)

6. Рефлексія:

Відгадайте загадки:

    Що за звір гуляє у казці,Вуса стовпить, жмурить очі,У капелюсі, з шаблею в рукахІ у величезних чоботях? Кіт у чоботях

    Дуже багатьох з'їв людей

Він варив їх на обід.Ця людина, злодій!Тому що …. людожерЯкий це герой? (позитивний чи негативний)

Мені сподобалося, як ви працювали на уроці, а тепер покажіть своє ставлення до нашого уроку. Оцініть свою роботу. Візьміть свої жетони і підійдіть до малюнків так:

- Кіт у чоботях- Урок мені сподобався, було цікаво;

Людожер – добре працював, але треба постаратися.