Класна година (1 клас) на тему: Читання - ось найкраще вчення. Конспект заходу "читання - ось найкраще вчення"

Тема уроку: «Читання – найкраще вчення. Звідки прийшла книга?
Мета уроку:
1. Ознайомити дітей із лексичним значенням слів: книга, бібліотека; розповісти про історію виникнення книги; повторити прислів'я про книгу.
2. Виховувати усвідомлені потреби у знаннях, що містяться у книгах, чуйності та уважності до слова, любові до читання.
3. Розвивати навички читання, осмислення прочитаного; удосконалювати граматичний лад мови, збагачувати словниковий запас мови учнів; підвищувати творчу активність учнів.
Обладнання: інтерактивна дошка, виставка книг, презентація, кросворд.

Хід уроку.
I. Організаційний момент.
1.Психологічний настрій.
- Хлопці, виберіть свою хмарку. І ця хмарка символізуватиме ваш настрій і допомагатиме вам на уроці.
2. Повідомлення теми та цілей уроку.
Розгадування кросворду. (слайд 2)
- Які птахи вже прилетіли?
- А які птахи мешкають у нас?
1. Хто це птах?
Ніколи не будує для себе гнізда,
Сусідкам яйця залишає і про пташенят не згадує. (Зозуля)
2. У синьому небі голосок Наче крихітний дзвінок. (жайворонок)
3. Це старий наш знайомий:
Він живе на даху будинку-
Довгоногий, довгоносий, Довгоший, безголосий
Він літає на полювання
За жабами до болота. (лелека)
4. Влітку за орачом ходить, а під зиму
з криком йде. (грак)
5. Спереду шильце,
позаду веселощів
на грудях білий рушник. (ластівка)
- Які птахи прилетіли? (перельотні)
- Чому вони повернулися?
-Що вони принесли на своїх крилах? (Весну, тепло)
читання слова (КНИГА)
- Тема нашого уроку «Читання – найкраще вчення». На уроці ми дізнаємося, як з'явилася книга, з чого вона виготовляється.
Читання вірша «Вчися читати»
Вчись читати!
Вчись читати!
Найважливіше немає науки!
Той, хто вміє.
Сам читати,
Зовсім не знає нудьги.
ІІ. Повторення пройденого матеріалу.
- Чому Ануар вирішив не ходити до школи?
- Чому робота лікаря та інженера йому не сподобалася?
- Чому він змінив свою думку?
- А ви що вважаєте своєю головною роботою? Чому?
- Так, без знання та терпіння жодної професії не навчишся.
-Ви приготували твори про професії своїх батьків. Хто нам його прочитає?
(зачитування творів)
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
- Хлопці, до нас у гості хтось прийшов. Давайте подивимося хто це.
«Здрастуйте, хлопці!
Я дуже люблю читати і часто буваю у бібліотеці. Сьогодні я буду вашим гідом. Я загадаю вам різні загадки-головоломки та розповім історії про бібліотеки та книги, яких я знаю чимало.
Адже недарма мене звуть Мудра Сова.
- Як ви розумієте прислів'я: "Книга - маленьке віконце, через нього весь світ видно".
- Давайте подивимося, звідки ж прийшла до нас книга.
Інсценування байки «Дві книжки»
(Виступають заздалегідь підготовлені учні. Виходять ведучий і два учні).
Ведучий:
Якось зустрілися дві книжки,
Розговорилися між собою.
1-й учень: Ну, як твої справи?
Ведучий: Одна спитала в іншої.
2-й учень:
Ох, люба, мені соромно перед класом,
Хазяїн мої обкладинки вирвав з м'ясом!
Та що обкладинки Обірвав листи!
З них він робить кораблики, плоти та голубів.
Боюся, листи підуть на змій,
Тоді летіти мені у хмари!
А в тебе цілі боки?
1-й учень:
Твої мені не знайомі муки,
Не пам'ятаю того дня,
Щоб, не вимивши чисто руки,
Сів учень читати мене!
А подивися на мої листочки:
На них чорнильної не побачиш крапки.
Про ляпки я мовчу, -
Про них і говорити непристойно
Зате і я його навчаю
Не якось, а на відмінно.
2-й учень:
Ну, мій на трійках їде ледве-ледве
І навіть двійку отримав того тижня.
Ведучий:
Знайдеш ти хоробрості приклад
У гарній розумній книжці,
Побачиш весь ти Казахстан,
Всю землю з цієї вежі.
В дорогу взяти не забудь
Ключів надійного зв'язку.
У будь-яку розповідь знайдеш ти шлях,
Увійдеш у будь-яку казку.
-Які правила ви повинні виконувати під час роботи з книгою?
- Які прислів'я про книгу ви знаєте?
-Люди з давніх-давен розповідали один одному дивовижні історії. Потім з'явилися букви.
Переписувачі вели записи. Вони записували те, що знали та вміли самі. Так з'явилися книжки. Вони були рукописними. 5-7 років йшло на виготовлення однієї книги.
- Як ви вважаєте, на чому писали?
Глиняні книги – таблички у Стародавній Ассирії.
Папіруси листи в стародавній Індії.
Пергамент зі шкіри тварин.
Берестяні книги – берестяні грамоти. Наші пращури - слов'яни.
І нарешті – папір. ІІ століття до нашої ери. Винайшов китаєць Цай Лунь
– Хто знає, з чого складається книга?
Обкладинка «одягає», «прикриває» книгу.
Вона підкаже хто автор книги і як вона називається.
Палітурка-тверда покришка готового видання.
Суперобкладинка-обкладинка надягається поверх палітурки.
Форзац-скріплює книжковий блок з палітуркою.
Ілюстрація – «наочне зображення» прочитаного
- На початку тексту поміщали велику велику букву, трохи відступаючи від краю. Цю літеру розфарбовували червоною фарбою.
-Щоб швидко знайти в книзі потрібний вірш або дізнатися, які казки вміщені в ній, потрібно заглянути в «Зміст». Воно буває на початку чи наприкінці книги. У ньому вказані всі твори, що увійшли до книги, в порядку їхнього надрукування. Поруч вказано сторінку.
- А зараз, хлопці, я називатиму вам уривки з ваших улюблених творів, а ви відгадуватимете з якоїсь книги уривок. Називати автора.
* Жив старий зі своєю старою біля самого синього моря. Вони жили у старій землянці, рівно тридцять років і три роки. (А.С. Пушкін. Казка про рибалку та рибку).
* Всіх вилікує, зцілить добрий лікар Айболіт. (К.Чуковський. Айболіт).
*Ось оленька квіточка, якої немає гарнішого на білому світі, про яку просила мене дочка менша, кохана. (С. Аксаков "Червона квіточка")
*Ти один не вмивався,
І грязнулею залишився.
І втекли від грязнули
І панчохи, і черевики. (К.Чуковський. "Мойдодир")
*У синьому небі зірки блищать,
У синьому морі хвилі хлюпають,
Хмара по небу йде,
Бочка морем пливе. (А.С.Пушкін. “Казка про царя Салтана”)
*З букварем крокує до школи
Дерев'яний хлопчик.
Потрапляє замість школи
У полотняний балаган. (А.Толстой "Золотий ключик")
*З'явилася дівчинка
У філіжанки квітки
І була та дівчинка
Трохи більше нігтики. (Г.-Х. Андерсен "Дюймовочка")
*Сидить у кошику дівчинка у ведмедика за спиною.
Він сам, не знаючи, несе її додому. (Російська народна казка "Маша та ведмідь")
Гра «Переверток»
- У назвах російських народних казок змінено лише одну букву. Потрібно знайти цю літеру та відновити назву казки та казкового героя.
Кособок – колобок.
Двері в ямі – звірі у ямі.
Куля-птиця – жар-птиця.
Золота рубка – золота рибка.
Кепка – ріпка.
Піший - дідько.
Кіт та киса – кіт та лисиця.
Мурочка – Курочка
Іван солдатський сон – Іван солдатський син.
V. Підсумок уроку.
– У чому допомагають людям книги?
- З чого роблять книжки?
-Яких письменників ви знаєте?
VI. Оцінювання.
-Що б ви поставили собі за урок?
- Поставте собі оцінки на ваших хмарках.
VII. Домашнє завдання.
- Стор. 150 - 151 читати.

за пізнанням світу
на тему:

Підготувала: Вєтрова Л.С

ДУ «Макінська ЗОШ №5»
Відкритий урок "Arial Black" Читання - найкраще вчення.
Звідки прийшла книга. "Times New Roman"

Читання - ось найкраще вчення

Читання - ось найкраще вчення
З листа (від 21 липня 1822 р.) А. С. Пушкіна (1799-1837) до брата. Леву Сергійовичу. Воно було частково опубліковано 1855 р., повністю - 1858 р.
В оригіналі: «... Тобі скажуть: вчись, служба не пропаде. А я тобі кажу: служи - вчення не пропаде... Читання - ось найкраще вчення - знаю, що тепер не те у тебе на думці, але все на краще».

Енциклопедичний словник крилатих слів та виразів. - М: «Локид-Прес». Вадим Сєров. 2003 .


Дивитись що таке "Читання - ось найкраще вчення" в інших словниках:

    Цитат із листа А.С. Пушкіна до брата від 21 липня 1822 р., опублікованого у витримках 1855 р.; повністю – 1858 р. Словник крилатих слів. Plutex. 2004 … Словник крилатих слів та виразів

    Читання - ось найкраще вчення- крила. сл. Цитат з листа А. С. Пушкіна до брата від 21 липня 1822, опублікованого у витримках в 1855; повністю в 1858 р. Універсальний додатковий практичний тлумачний словник І. Мостицького

    - - Народився 26 травня 1799 р. в Москві, на Німецькій вулиці в будинку Скворцова; помер 29 січня 1837 р. у Петербурзі. З боку батька Пушкін належав до старовинного дворянського роду, що відбувався, за оповіддю родоводів, від вихідця з ...

    - (1799-1837 рр.) поет і письменник, основоположник нової російської літератури, творець російської літературної мови Ах, обдурити мене не важко! Я сам обманюватися радий! Хвороба кохання невиліковна. Бути славним добре, Спокійним краще вдвічі. Зведена енциклопедія афоризмів

    Пушкін А. С. Пушкін. Пушкін історія російської літератури. Пушкінознавство. Бібліографія. ПУШКІН Олександр Сергійович (1799-1837) найбільший російський поет. Р. 6 червня (за ст. стилю 26 травня) 1799. Сім'я П. походила з поступово збіднілого старого. Літературна енциклопедія

    — відомий поет. ?. ДИТИНСТВО (1783-1797) Рік народження Жуковського визначається його біографами по-різному. Однак, незважаючи на свідчення П. А. Плетньова та Я. К. Грота, що вказують на народження Ж. у 1784 р., треба вважати, як і сам Ж.… … Велика біографічна енциклопедія

    Історія російської літератури для зручності огляду основних явищ її розвитку можна розділити втричі періоду: I від перших пам'яток до татарського ярма; II остаточно XVII століття; ІІІ до нашого часу. Насправді ці періоди різко не... Енциклопедичний словник Ф.А. Брокгауза та І.А. Єфрона

    - - Син Гавриїла Івановича Ч., публіцист і критик; рід. 12-го липня 1828 р. у Саратові. Обдарований від природи відмінними здібностями, єдиний син своїх батьків, Н. Г. був предметом посилених турбот та піклування всієї родини. Хоча і… … Велика біографічна енциклопедія

    Російський історик, юрист, філософ, публіцист та громадський діяч, нар. 4 листопада 1818 р. у Петербурзі, пом. там-таки 3 травня 1885 р. виходячи зі старовинного російського дворянського роду, початком своїм висхідного до ХVII ст., К. Д. Кавелін належав ... ... Велика біографічна енциклопедія

    — народився 30 травня 1811 року в нещодавно приєднаному до Росії Свеаборзі, де його батько Григорій Никифорович служив молодшим лікарем флотського екіпажу. Прізвище своє Григорій Никифорович отримав при вступі до семінарії від свого навчального. Велика біографічна енциклопедія

Книги

  • Казки Пушкін, Пушкін А.. У кожного віку свій Пушкін. Для маленьких читачів – це казки. Кожен рядок у них зберігає частинку душі поета і, слухаючи їх, діти змалку вчаться відрізняти чисте і добре від дрібного…
  • А. С. Пушкін. Казки (аудіокнига MP3), А. С. Пушкін. Кожен вік свій Пушкін. Для маленьких читачів – це казки. Кожен рядок у них зберігає частинку душі поета і, слухаючи їх, діти змалку вчаться відрізняти чисте і добре від дрібного…

Найкраще Вчення

Біля одного шанованого вчителя зібралося багато учнів. Заняття йшли успішно, але потім пройшла чутка, що у віддаленому місті з'явився інший учитель. Така інформація поступово оселила в учнях сумнів, роздвоєння мислення, знесилила їхню увагу і позбавила успішності.

Одного разу вчитель сказав: «Піду в гори, ви ж тим часом укріпитеся в засвоєнні Вчення», Учитель пішов. Але через короткий термін несподівано учнів було відвідано новим учителем, якому дуже зраділи. Нарешті, один учень, бажаючи сказати приємне новому вчителю, вигукнув: «Наскільки твоє Вчення чудовіше і зрозуміліше колишнього!»

Тоді новий вчитель зняв тюрбан, розкрив одяг, змінив вираз обличчя, і всі учні впізнали свого першого вчителя. Вони прийшли у велике замішання і шепотіли: «Навіщо змінив ти вигляд?»

Він же сказав їм: «Хотіли мати нового вчителя та чудове вчення, я допоміг вам у цьому».

З книги Мова та релігія. Лекції з філології та історії релігій автора Мечківська Ніна Борисівна

37. Кращий час для чаклунства Одна з комунікативних надзавдань змовних текстів (і насамперед їх зачинів) полягає в тому, щоб передати (створити) за допомогою слова таємничу, свідомо нереалістичну, тривожну і хиткі, як досвітній туман, атмосферу

З книги Мухтасар «Сахіх» (збірка хадісів) автора аль-Бухарі

Глава 1470 Зміна імені на краще. 1959 (6192). Передають зі слів Абу Хурайри, нехай буде задоволений ним Аллах, що спочатку Зайнаб звали Барра, і (люди стали) говорити: «Вона (начебто) сама себе вихваляє», після чого посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і

З книги Притчі людства автора Лавський Віктор Володимирович

Все - краще Коли Бандзан йшов по ринку, він почув розмову між покупцем і м'ясником. - Дай мені найкращий шматок м'яса, - сказав покупець. шматок м'яса, який був би найкращим?

З книги За лаштунками Сторожової Вежі автора Рід Девід

Глава 28: Щось найкраще Церковний уряд не має бути тоталітарним. Хоча Свідки Єгови і стверджують, що структура їхньої організації запозичена з Писання, інші християнські групи переконані, що Біблія допускає набагато більшу свободу.

З книги Духовний світ автора Дяченко Григорій Михайлович

В. Найкращий доказ буття Божого. З досвідчених доказів буття Божого найсильнішим є свідомість у собі Божої дії, коли людина веде богоподібне життя. Хто живе благочестиво, згідно з волею верховної Істоти, той через спілкування свого розуму, серця і волі з

З книги Настільна книга з теології. Біблійний коментар АСД Том 12 автора Церква християн адвентистів сьомого дня

2. Найкраще святилище а. Небесне святилище у Посланні до Євреїв. Автор Послання до Євреїв дотримується такої послідовності результату: спокутування, заповіт та святилище. Святилище нового завіту чудовіше, бо воно небесне (Євр. 8:1, 2; 9:24). У цьому випадку автор Послання

З книги Слова про виховання дітей автора Кавсокалівіт Порфирій

3. Найкраще священство Головна звістка Послання до Євреїв полягає в наступному: «Ми маємо такого Первосвященика, Який осів православний престол величі на небесах» (8:1). З самого початку Послання оголошується про священиче служіння Христа (1:3); про це служіння йдеться

З книги Тлумачна Біблія. Том 5 автора Лопухін Олександр

Святість батьків -

Із книги Ісус. Людина, яка стала богом автора Пагола Хосе Антоніо

15. Найкраще в житті 15. І похвалив я веселощі; тому що немає кращого для людини під сонцем, як є, пити і веселитися: це супроводжує його в працях у дні життя його, які дав йому Бог під сонцем. 16. Коли я обернув моє серце на те, щоб осягнути мудрість і оглянути

З книги Повчання автора Кавсокалівіт Порфирій

Найкраще прийде Царство Боже настало і Його сила вже діє, але її прояв у Галілеї незначний. Те, чого очікує народ Ізраїлю і сам Ісус наприкінці часів, є чимось більшим. Царство Боже вже прокладає собі шлях, але його рятівна сила виявляється лише

Із книги Іліотропіон, або Свідчення з Божественною Волею автора (Максимович) Іоанн Тобольський

Найкраще місіонерство – менше слів! Будемо ревнителями (зілотіс)! - вигукнув Старець Порфирій. - Ревнитель (зілотіс) - це той, хто від щирого серця любить Христа і в ім'я Його служить людині. Любов до Бога та людей – це нерозлучна парочка. Гаряче бажання (патос),

З книги Том - Маленький Місіонер автора Хайнер Вольфганг

Треба все краще спрямовувати до Бога Нарешті людська воля, щоб бути їй сприятливою Богу, має бути доброплодною.

З книги Том V. Книга 1. Морально-аскетичні твори автора Студит Феодор

Найкраща протидія злу Розорення, що відбуваються, і різноманітні лиха бувають попускаемими Богом. Це відкривається з наступного порівняння та з окремого розгляду кожного виду цих лих. Дуже добре всім відомо, що жодна держава не відверне

З книги Біблія без цензури Ключ до найзагадковіших текстів Старого Завіту автора Томпсон Алден

Моє найкраще переживання – Гено, – покликав Юрген, – нам треба поспішити. - Не бійся, адже ми вже майже прийшли, - заспокоїв його Гено. Міцно тримаючи під пахвами ранці з книгами, обидва дванадцятирічні.

З книги автора

Душа і плоть – найкраще і гірше 12. Високо цінуючи і утримування, з яким разом виріс і яке переважно шанував, як працівника і керівника в чеснотах, дивний [Феодор] дуже розсудливо, як, можливо, і не висловиш, ставився до нього: не думаючи про

З книги автора

«Найкраще» одкровення? На початку глави я говорив про те, що Старий Завіт часто протиставляють Новому Завіту. І між ними справді є великі відмінності, тому нам не слід їх ігнорувати, бо той факт, що Бог вибрав такі різні способи відкрити нам себе,

Тема: Читання – ось найкраще вчення.

Ціль: освітня:розширення кругозору учнів;

виховна: прищеплення любові до читання книг;

розвиваюча: розвиток пізнавального інтересу.

Хід класної години.

  1. Організація класу.

ІІ. Повідомлення цілі.

(Звучить музика В.Шаїнського «Разом весело крокувати». До класу входять книги.)

1-а книга:

Тут навчаються шановні першокласники? Нарешті ми вас розшукали. Ми знаємо, що ви вже навчилися читати, і ще нам розповідали, що голови у вас розумні, серця добрі та справедливі, очі пильні, а руки вмілі.

Ми хочемо ближче познайомитися з вами, такими чудовими хлопцями. Ми, мудреці, живемо у книжковому царстві – мудрій державі.

2-а книга: Скільки зірок на небесах,

Стільки квітів у лісах,

Скільки крапель у Дніпрі,-

Скільки книжок на землі!

Є з долоню одні,

Є – великі томи,

Проживають вони

Разом із вами у будинках.

Вчитель: Нових книг живі рядки

Відкривають шлях широкий.

Жити без книг ми не могли б,

Книгам добрим, цікавим –

Ми всім класом шлемо привіт!

Навіщо потрібні книги?

Читання – ось найкраще вчення!

ІІІ. Розмова.

Вчитель: «Усім добрим у мені зобов'язаний книгам», - писав А.М.Горький. З дитинства життя людини нерозривно пов'язані з книгою. Найбільшим щастям для дитини є зустріч у дитинстві з книгами. Спершу це чарівний світ казок. Казки вчать людину бути людяними. Вони змушують засмучуватися через чуже нещастя, радіти радостям іншого, переживати за героїв казки.

Але не тільки казки вчать людину добру та справедливості. Немає такої галузі в житті та діяльності людини, яка б не була пов'язана з книгою. Одні книги вчать добру, інші – любові до природи, треті зберігають та передають людські знання. Книги – добрі вчителі людини. Будь-яка книга може допомогти людині у скрутну хвилину. Допомогти порадою, відповісти на будь-яке питання.

Російське народне прислів'я говорить: «Хто багато читає, той багато знає». Книги розповідають нам багато про що: про нашу Батьківщину, її простори, про її кращих людей та їхню працю, про наукові відкриття.

Що нового ви дізналися останнім часом?

Звідки це ви дізналися?

Останнім часом видається величезна кількість дитячих книг, журналів.

Кожна дитина може вибрати будь-яку літературу, що його цікавить. Що найбільше ви любите читати?

Чим цікавить вас ця тема?

В даний час видано різні серії енциклопедій. Це "Що таке, хто такий?", "Я пізнаю світ", "Чомучка" та інші.

Інше прислів'я каже, що «Книга – наш помічник у праці». Робітник читає книги про верстати, щоб краще ними керувати, колгоспник, про те, що треба зробити, щоб виростити багатий урожай, лікар, про те, як краще лікувати людей, щоб вони менше хворіли, вчитель, про те, як краще вчити та виховувати дітей. Кожна людина постійно перебуває у пошуку нових знань, а де їх можна отримати?

Книги допомагають зрозуміти навколишнє життя. Тому читати їх треба уважно, не поспішаючи, не пропускаючи сторінки. Ми дбайливо маємо ставитися до книги.

1-а книга:

Будь ласка, не чіпайте мене брудними руками. Мені буде соромно, якщо мене візьмуть інші читачі. Не пишіть на мені ні ручкою, ні олівцем це так некрасиво. Якщо ви не перестали читати, то вкладіть у мене закладку, щоб я могла зручно і спокійно відпочити. Допоможіть мені залишитися чистою, а я допоможу вам стати розумними, грамотними та ерудованими.

Вчитель:

- Щоб дізнатися, чи хороший учень ні, достатньо подивитися на його книги. Учень, який любить читати, дбайливо ставиться до книг, вони в нього завжди гаразд, а у недбайливого учня всі листочки загорнуті, брудні. Про це й кажуть наші книги.

(Виходять дві учениці. Їхні костюми – обкладинки книг. Одна гарно оформлена, а інша – рвана, розпатлана. Учень, сидячи за партою, голосно читає віршМ. Ільїна «Дві книжки»).

Якось зустрілися дві книжки,

Розговорилися між собою.

Ну, як твої справи? -

Одна спитала в іншої.

Ох, люба, мені соромно перед класом,

Хазяїн мій обкладинки вирвав з м'ясом!

Так, що обкладинки… Обірвав аркуші!

З них він робить кораблики, плоти

І голубів.

Боюся, листи підуть на змій,

Тоді летіти мені у хмари!

А в тебе цілі боки?

Твої мені незнайомі муки,

Не пам'ятаю такого дня,

Що б не вимивши чисто руки,

А подивися на мої листочки,

На них чорнильної ти не побачиш крапки,

Про ляпки я мовчу – про них

І говорити непристойно.

Зате і я його навчаю

Не якось, а на «відмінно».

Ну, мій на трійках їде ледве-ледве

І навіть двійку отримав того тижня.

IV. Підсумок.

  • Чим вам допомогли книги?
  • Часто читаючи книги, замислюєшся над своїми вчинками. Книга – найголовніший вчитель. Вона вчить життя, вчить любити і поважати людину, тому не можна ставитись до книги, як до речі, без якої легко можна обійтися. Як добре, що в житті є мудрі та добрі друзі та радники – книги! Читайте книги і ви станете мудрішими і розумнішими.

Дорослі люблять повторювати слова поета А.С. Пушкіна «Читання - ось найкраще вміння». Мене навчили читати у 4 роки. І я дуже люблю читати різні книжки. Особливо справжні, що надруковані на папері. Мені подобається спочатку розглянути картинки в книжці та уявляти, про що в ній розповідається. Потім я починаю читати. Сюжет книги захоплює мене повністю.

З книг можна дізнатися багато цікавого. Є книжки-енциклопедії. У них розповідають про все, що є у світі. З них найцікавіші про різні винаходи. Про те, як вигадали літери, машини, кораблі, зброю, одяг, комп'ютери та багато іншого цікавого. З енциклопедій дізнаюся багато цікавого. Вони набагато пізнавальніші за шкільні підручники.

Ще люблю читати пригодницькі книги. У них герої потрапляють у різні небезпечні ситуації та викручуються з них. Коли я читаю книжку про мушкетерів чи піратів, то уявляю себе на місці головного героя. Я вигадую як поводитимуся при небезпеці. У школі моїм друзям дуже подобається, коли я їм переказую сюжет нової прочитаної книжки. Адже багато хто дивиться тільки фільми та мультики, і не любить читати.

Книги допомагають мені добре вчитися. Коли я читаю, то дізнаюсь і запам'ятовую багато нового. Від читання я набагато швидше почав думати. Я можу на уроках швидко вирішити завдання чи дати відповідь вчительці. Ще мені ніколи не буває нудно. Я завжди ношу з собою книжку, і можу почитати її будь-якої вільної хвилини.

Читання книг тренує мій мозок. Я добре запам'ятовую прочитане і тому мені не складно вивчити домашнє завдання чи вірш напам'ять. Я всім розповідаю якесь захоплююче заняття читати. З книг я довідався, як багато великих і знаменитих людей прославилися саме тому, що дуже багато читали. Тому цілком згоден зі словами великого російського поета А.С. Пушкіна «Читання - ось найкраще вчення!»

    • Як я мою підлогу Для того, щоб вимити підлоги чисто, а не налити води та розмазати бруд, я роблю так: Беру в коморі відро, яким для цього користується мама, а також швабру. Наливаю в таз гарячої води, додаю до неї столову ложку солі (для винищення мікробів). Полощу швабру в тазу і добре віджимаю. Мою підлогу в кожній кімнаті, починаючи від дальньої стіни до дверей. Заглядаю в усі куточки, під ліжка та столи, там накопичується найбільше крихт, пилу та іншої нечисті. Будинок кожне […]
    • Звертаючись до роздумів над темами даного напряму, перш за все згадайте всі наші уроки, на яких ми говорили про проблему «батьків та дітей». Проблема ця багатопланова. 1. Можливо, тема буде сформульована так, щоб змусити вас міркувати про сімейні цінності. Тоді ви повинні згадати твори, в яких батьки та діти – це кровні родичі. Розглядати в цьому випадку доведеться психологічні та моральні основи сімейних взаємин, роль сімейних традицій, розбіжності та […]
    • Був туманний осінній ранок. Я йшов лісом, занурений у роздуми. Я йшов повільно, не поспішаючи, а вітер розвівав мій шарф і листя, що звисало з високих гілок. Вони колихалися на вітрі і ніби про щось мирно говорили. Про що шепотілося це листя? Можливо, вони шепотілися про минуле літо і жаркі промені сонця, без яких тепер вони стали такими жовтими і сухими. Можливо, вони намагалися покликати прохолодні струмки, які б напоїти їх і повернути до життя. Можливо, вони про мене шепотілися. Але тільки шепіт […]
    • Я живу в зеленій та красивій країні. Вона називається Білорусь. Її незвичайне ім'я говорить про чистоту цих місць та про незвичайні краєвиди. Від них віє спокоєм, простором та добротою. І від цього хочеться щось робити, насолоджуватися життям та милуватися природою. У моїй країні дуже багато річок та озер. Вони ніжно плескаються влітку. Навесні лунає їхнє дзвінке дзюрчання. Взимку дзеркальна гладь манить до себе любителів катання на ковзанах. Восени по воді ковзає жовте листя. Вони говорять про швидке похолодання і майбутню сплячку. […]
    • Озеро Байкал відоме на весь світ. Відомо воно тим, що є найбільшим і найглибшим озером. Вода в озері придатна для пиття, тому воно є дуже цінним. Вода в Байкалі не лише питна, а ще й лікувальна. Вона насичена мінералами та киснем, тому її вживання позитивно впливає на здоров'я людини. Байкал знаходиться в глибокій западині і з усіх боків оточений гірськими хребтами. Місцевість біля озера дуже гарна і має багату флору та фауну. Ще, в озері мешкає багато видів риб – майже 50 […]
    • Є безліч чудових професій, і кожна з них, безперечно, є необхідною для нашого світу. Хтось будує будівлі, хтось видобуває корисні для країни ресурси, хтось допомагає людям стильно одягатися. Будь-яка професія, як і будь-яка людина – зовсім різні, проте всі вони неодмінно мають їсти. Саме тому з'явилася така професія як кухар. З першого погляду може здатися, що кухня – область нескладна. Що важкого у тому, щоб приготувати поїсти? Але насправді мистецтво готування - одне з них.
    • Осінній красуні в яскраве вбрання. Влітку горобина непомітна. Вона зливається з іншими деревами. Зате восени, коли дерева одягаються в жовте вбрання, її можна побачити здалеку. Яскраві червоні ягоди привертають увагу людей та птахів. Люди милуються деревом. Птахи ласують його дарами. Навіть узимку, коли всюди біліє сніг, горобина радує своїми соковитими кистями. Її зображення можна зустріти на багатьох новорічних листівках. Художники люблять горобину, бо вона робить зиму веселішою та яскравішою. Люблять дерево та поети. Її […]
    • З самого дитинства батьки казали мені, що наша країна – найбільша та найсильніша у світі. У школі під час уроків ми з учителем читаємо багато віршів, присвячених Росії. І я вважаю, що кожен росіянин повинен зобов'язаний пишатися своєю Батьківщиною. Гордість викликають наші бабусі та дідусі. Вони воювали з фашистами для того, щоб ми сьогодні змогли жити в тихому та спокійному світі, щоб нас, їхніх дітей та онуків, не торкнулася стріла війни. Моя Батьківщина не програла жодної війни, а якщо справи були погані - Росія все одно […]
    • З дитинства ми ходимо до школи та вивчаємо різні предмети. Дехто вважає, що це непотрібна справа і лише забирає вільний час, який можна витратити на комп'ютерні ігри та ще щось. Я думаю інакше. Є таке російське прислів'я: «Учення світло, а неучення – темрява». Це означає, що для тих, хто дізнається багато нового і прагне цього, попереду відкривається світла дорога у майбутнє. А ті, хто лінується і не навчається у школі, залишаться все своє життя у темряві дурості та невігластва. Люди, які прагнуть […]
    • Що таке світ? Жити у світі – це найважливіше, що може бути на Землі. Жодна війна не зробить людей щасливими, і навіть збільшуючи власні території, ціною війни, вони не стають багатшими морально. Адже жодна війна не обходиться без смертей. І ті сім'ї, де втрачає своїх синів, чоловіків та батьків, нехай навіть знаючи, що вони герої, все одно ніколи не насолодяться перемогою, отримавши втрату близького. Лише світом можна досягти щастя. Лише мирними переговорами мають спілкуватися правителі різних країн із народом та […]
    • Наша мова складається з багатьох слів, завдяки яким можна передати будь-яку думку. Для зручності використання всі слова поділені групи (частини промови). Кожна з них має свою назву. Іменник. Це дуже важлива частина мови. Воно позначає: предмет, явище, речовина, властивість, дію та процес, ім'я та назва. Наприклад, дощ – це явище природи, ручка – предмет, біг – дія, Наталя – жіноче ім'я, цукор – речовина, а температура – ​​це властивість. Можна навести багато інших прикладів. Назви […]
    • Мою бабусю звуть Ірина Олександрівна. Вона живе у Криму, у селищі Кореїз. Щоліта ми з батьками їздимо до неї в гості. Мені дуже подобається жити у бабусі, ходити вузькими вулицями та зеленими алеями Місхора та Кореїзу, засмагати на пляжі та купатися у Чорному морі. Нині моя бабуся на пенсії, а раніше вона працювала медсестрою у санаторії для дітей. Іноді вона брала мене на роботу. Коли бабуся одягала білий халат, то ставала суворою і трохи чужою. Я допомагала їй вимірювати дітям температуру – розносити […]
    • Все наше життя регулюється певними склепіннями правил, відсутність яких може спровокувати анархію. Тільки уявіть, якщо скасують правила дорожнього руху, конституцію та кримінальний кодекс, правила поведінки у громадських місцях, розпочнеться хаос. Те саме стосується і мовного етикету. На сьогодні багато хто не надає великого значення культурі мови, наприклад, у соціальних мережах все більше можна зустріти молодих людей, які неписьменно пишуть, на вулиці – тих, хто неписьменно і грубо спілкується. Я вважаю, що це проблема [...]
    • З давніх-давен мова допомагала людям розуміти один одного. Людина неодноразово замислювалася над тим, навіщо вона потрібна, хто її придумав і коли? І чому вона відрізняється від мови тварин та інших народів. На відміну від сигнального крику тварин, за допомогою мови людина може передати цілу гаму емоцій, настрій, інформацію. Залежно від національності, кожна людина має свою мову. Ми живемо в Росії, тому наша рідна мова – російська. Російською розмовляють наші батьки, друзі, а також великі письменники – […]
    • Мова… Скільки значення має одне слово з п'яти літер. За допомогою мови людина з дитинства отримує можливість пізнавати світ, передавати емоції, повідомляти про свої потреби, спілкуватися. Виникла мова в далекому доісторичному періоді, коли з'явилася потреба наших предків, під час спільної праці, передати свої думки, почуття, бажання своїм родичам. З його допомогою ми тепер можемо вивчати будь-які предмети, явища, навколишній світ, а згодом удосконалити свої знання. У нас з'явилася […]
    • Був чудовий день – 22 червня 1941 року. Люди займалися своїми звичайними справами, коли пролунала страшна звістка – почалася війна. Цього дня фашистська Німеччина, яка досі завойовувала Європу, напала і на Росію. Ніхто не сумнівався, що наша Батьківщина зможе перемогти ворога. Завдяки патріотизму та героїзму наш народ і зміг пережити цей страшний час. У період із 41 по 45 роки минулого століття країна втратила мільйони людей. Вони стали жертвами безжальних битв за територію та владу. Ні […]
    • Дружба – це взаємне, яскраве почуття, що ні в чому не поступається коханню. Дружити не тільки потрібно, дружити просто необхідно. Адже жодна людина у світі не може прожити все життя на самоті, людині як для особистісного зростання, так і для духовного просто необхідне спілкування. Без дружби ми починаємо замикатися у собі, страждаємо від нерозуміння та недомовленості. Для мене близький друг прирівнюється до брата, сестри. Таким відносинам не страшні жодні проблеми, життєвий тягар. Кожен по-своєму розуміє поняття […]
    • Сьогодні інтернет є майже в кожному будинку. В інтернеті можна знайти багато дуже корисної інформації для навчання або для чогось іншого. Багато людей дивляться в інтернеті фільми та грають у ігри. Також, в інтернеті можна знайти роботу чи навіть нових друзів. Інтернет допомагає не втрачати зв'язок із родичами та друзями, які живуть далеко. Завдяки інтернету з ними можна зв'язатися будь-якої хвилини. Мама часто готує смачні страви, які знайшла в інтернеті. Ще інтернет допоможе і тим, хто любить читати, але […]
    • Поетичний бум шістдесятих років 20 століття Шістдесяті роки 20 століття – це час піднесення російської поезії. Нарешті настала відлига, було знято багато заборон і автори змогли відкрито, не боячись репресій та вигнань, висловлювати свою думку. Збірки віршів стали виходити настільки часто, що, мабуть, такого "видавничого буму" в галузі поезії не було ніколи ні, ні після. "Візитні картки" цього часу - Б.Ахмадуліна, Є.Євтушенко, Р.Різдвяний, М.Рубцов, і, звичайно ж, бард-бунтар […]
    • Рідна та найкраща у світі, моя Росія. Цього літа я з батьками та сестрою їздив відпочивати на море до міста Сочі. Там, де ми мешкали, було ще кілька сімей. Молода пара (вони нещодавно одружилися) приїхали з Татарстану, розповідали, що познайомилися, коли працювали на будівництві спортивних об'єктів до Універсіади. У сусідній з нами кімнаті жила родина з чотирма маленькими дітками з Кузбасу, тато у них шахтар, видобуває вугілля (він називав його «чорне золото»). Ще одна сім'я приїхала з Воронезької області, […]