Як знайти знаходження числа за його дробом. Завдання на тему знаходження числа за його дробом

Правило знаходження числа з його дробу:

Щоб визначити число за даним значенням його дробу, потрібно це значення поділити на дріб.

Розглянемо, як знайти число за його дробом, на конкретних прикладах.

Приклади.

1) Знайти число, 3/4 якого дорівнюють 12.

Щоб знайти число за його дробом, це число ділимо на цей дріб. Щоб, треба це число помножити на число, зворотне до дробу (тобто на перевернутий дріб). Щоб , треба чисельник помножити цього числа, а знаменник залишити без зміни. 12 і 3 на 3. Так як у знаменнику отримали одиницю, відповідь ціле число.

2) Знайти число, якщо 9/10 його дорівнюють 3/5.

Щоб знайти число за даним значенням його дробу, це значення поділяємо на цей дріб. Щоб розділити дріб на дріб, перший дріб множимо на зворотний до другого (перевернути). Щоб помножити дріб на дріб, чисельник множимо на чисельник, знаменник – на знаменник. Скорочуємо 10 і 5 на 5, 3 і 9 - на 3. В результаті отримали правильний нескоротний дріб, значить це - остаточний результат.

3) Знайти число, 9/7 якого дорівнюють

Щоб знайти число за значенням його дробу, це значення поділяємо на цей дріб. Змішане число і множимо його на число, що обернеться до другого (перевернутий дріб). Скорочуємо 99 та 9 на 9, 7 та 14 — на 7. Оскільки отримали неправильний дріб, необхідно виділити з нього цілу частину.

Клас: 6

Презентації до уроку























Назад Вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.





Назад Вперед

Епіграф до уроку:

"Той, хто навчається самостійно, процвітає в сім разів більше, ніж той, якому все пояснюють" (Артур Гітерман, німецький поет)

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Методи: частково-пошуковий.

індивідуальна, колективна, групова, індивідуальна.

(Місце – 1 урок на тему)

Вигляд уроку: пояснювально-ілюстративний

Мета уроку: придумати новий спосіб розв'язання задач на дробі, закріпити вміння та навички розв'язання задач.

  • систематизувати розв'язання задач на частини, вивести новий прийом розв'язання задач на знаходження числа з його частини.
  • допомогти розвитку інтересу в учнів як до змісту, до процесу оволодіння знаннями, розширити розумовий кругозір учнів. Розвиток мислення учнів, математичного мовлення, мотиваційної сфери особистості, дослідницькі вміння.
  • виховати в учнів почуття задоволення можливості показати на уроці свої знання. Створити у школярів позитивну мотивацію до виконання розумових та практичних дій. Виховання відповідальності, організованості, наполегливості під час вирішення завдань.

Обладнання: ілюстративний матеріал, презентація до уроку. Листи із завданням для рефлексії, підручник з математики Математика. 6 клас/ Н. Я. Віленкін, В. І. Жохов, А.С. Чесноков, З. І. Шварцбурд. М.: Мнемозіна, 2011.

План уроку:

  1. Організаційний момент.
  • Актуалізація опорних знань та їх корекція.
  • Вивчення нових знань.
  • Фізкультхвилинка.
  • Первинне закріплення.
  • Первинна перевірка розуміння вивченого.
  • Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.
  • Домашнє завдання.
  • Оцінка.
  • Хід уроку

    1. Організаційний момент.

    (Дидактичне завдання –психологічний настрій учнів)

    Здрастуйте, сідайте. Повідомляємо тему, цілі уроку та практичне значення теми.

    Мета нашого уроку – придумати новий спосіб розв'язання задач на дробі.

    2. Актуалізація опорних знань та їх корекція

    (Дидактична завдання – підготовка учнів до роботи на занятті. Забезпечення мотивації та прийняття учнями мети, навчально-пізнавальної діяльності, актуалізація опорних знань та умінь).

    1) 5; ; 3 6; ; (2; ; 19; в)

    Запитання до класу:

    – Як помножити дріб на натуральне число?

    – Як знайти добуток дробів?

    – Як знайти добуток змішаного числа та числа? (Застосовуючи розподільну властивість множення або перевести змішане число в неправильний дріб)

    - Як помножити змішані числа?

    2) :2; в:; :; :; (; ; ; х)

    Запитання до класу:

    – Як поділити дріб на натуральне число?

    - Як розділити один дріб на інший?

    – Як поділити змішане число на змішане число?

    Таблиці на слайді та опори на партах у слабкої групи:

    Повторити алгоритми розв'язання задач на знаходження числа з його частини.

    1) Розчистили від снігу ковзанку, що становить 800 м2. Знайдіть площу всієї ковзанки.

    (800:2 5 = 2000 м 2)

    2) Віни пух зібрав з вуликів x кг меду, що становить 30% від тієї кількості, про яку він мріяв. Про яку кількість меду мріяв, Віні пух? (х: 30 100)

    3) Удав подарував мавпі "в" бананів, що складає від тієї кількості, яку дарував завжди. Яку кількість він дарував завжди? (а)

    Питання до класу:

    - Яке правило тут треба згадати?

    (Щоб знайти число з його частини, вираженою дробом, можна розділити на чисельник і помножити на знаменник)

    3. Вивчення нового матеріалу. "Відкриття" дітьми нового знання.

    (Дидактичне завдання – організувати та направити до мети пізнавальну діяльність учнів)

    Сьогодні на уроці ми спробуємо знайти простіший спосіб розв'язання задач на знаходження числа з його дробу. У цьому нам допоможуть вивчені правила множення та розподілу дробів.

    – Запишіть у зошит правило (а = в: m n).

    – Замініть знак поділу рисою дробу та спробуйте записати у вигляді однієї дії з числом “а” та дробом.

    N = = в = в:

    – Перекладіть отримане правило математичною мовою.

    (Щоб знайти число по його частині, можна розділити цю частину на дріб) Відкриття. Повторили це правило про себе.

    Тепер робота у парах:

    1 варіант розповідає правило 2 варіанта, а 2 варіант першому.

    – Чому це правило зручніше за попереднє? (Завдання вирішується однією дією замість

    двох)

    4. Фізкультхвилинка.

    (Завдання – зняти напругу)

    Знайди всі кольори веселки (Кожен мисливець хоче знати, де сидить фазан).Кольорові квадрати розвішані у різних місцях за класом. Щоб знайти потрібний колір, треба покрутитися. Потім заряджання для очей.

    Додаток 1.

    5. Первинне закріплення.

    (Дидактичне завдання – домогтися від учнів відтворення, усвідомлення, первинного узагальнення та систематизації нових знань. Закріплення методики майбутньої відповіді учня при черговому опитуванні)

    Первинне закріплення проходить у формі фронтальної роботи та роботи в парах.

    (З коментуванням у гучній мові)

    1) Знайти число, якщо його 10.

    2)Знайти число, якщо 1% становить 4.

    Письменно

    (з коментуванням та записом на дошці та у зошитах)

    1) Маша пройшла на лижах 500 м, що становило всієї дистанції. Яка довжина дистанції? (500: = 800м)

    2) Маса в'яленої риби становить 55% маси свіжої риби. Скільки потрібно взяти свіжу рибу. Щоб отримати 231 кг в'яленої? (231: = 420кг)

    3) Маса полуниці у першому ящику складає маси полуниці у другому ящику. Скільки кг полуниці було у двох ящиках, якщо у першій скриньці було 24 кг полуниці?

    Робота в парах

    (Спільна робота) Складіть вираз до завдань.

    1) Прекрасним літнім ранком кошеня на ім'я Гав з'їв їх сосисок, що склало його денного раціону. Скільки за день з'їдає сосисок кошеня Гав? (х: = сосисок)

    2) Незнайко прочитав 117 сторінки, що склало 9% чарівної книги. Скільки сторінок у чарівній книзі? (117: = 1300стор)

    6. Первинна перевірка розуміння вивченого

    (У формі самостійної роботи з перевіркою у класі).

    (Дидактичне завдання– контроль знань та усунення прогалин на цю тему)

    По одній людині від кожного варіанта викликати, вони мовчки працюватимуть на крилах дошки. Потім перевіряємо рішення.

    1 варіант

    1) знайти число, якщо його становлять 21. (49)

    2) знайти число, якщо 15% його становлять х. ()

    3) визначити число, якщо 0,88 його становить 211,2. (240)

    2 варіант

    1) знайти число, якщо його становлять 24. (64)

    2) знайти число, якщо 20% його становлять х. (5х)

    3) визначити число, якщо 0,25 його становить 6,25. (25 )

    Оціни себе сам: жодної помилки - "5"; 1 помилка - "4"; у кого більше помилок зробити роботу над помилками.

    7. Підбиття підсумків уроку.

    (Дидактичне завдання- Дати аналіз та оцінку успішності досягнення мети і намітити перспективу подальшої роботи). Ви сьогодні на уроці зробили відкриття

    придумали новий спосіб вирішення завдань на дроби, а значить досягли успіху в сім разів більше, ніж, якби я вам все сама розповіла, (дивимось ще раз на епіграф до нашого уроку)

    Рефлексія.

    (Дидактичне завдання –
    мобілізація учнів на рефлексію своєї поведінки, мотивації, способів діяльності, спілкування).

    А тепер хлопці продовжіть пропозицію: Сьогодні на уроці я навчився… Сьогодні на уроці мені сподобалося… Сьогодні на уроці я повторив… Сьогодні на уроці я закріпив… Сьогодні на уроці я поставив собі оцінку… Які види робіт викликали труднощі та вимагають повторення… У яких знаннях я впевнений… Чи допоміг урок просунутися у знаннях, вміннях, навичках по предмету… Кому, над чим слід було б ще попрацювати…

    Наскільки результативним був урок сьогодні ... усміхнений чоловічок, якщо сподобався урок і все виходило і сумний чоловічок, якщо ще, що то не виходить (на партах у кожного лежать картинки з чоловічками).

    6

    . Домашнє завдання

    (Прокоментувати, воно диференційоване) (Дидактичне завдання –забезпечення розуміння мети, змісту та способів виконання домашнього завдання).

    Стор. 104-105. п.18. №680; №683; №783(а, б)

    Додаткове завдання№ 656. (Для сильних учнів).

    Для творчої групи – вигадати завдання з нової теми.

    7. Оцінки за урок.

    Усі працювали добре, поглинали знання з апетитом. Діти! Дякую за урок.

    «Методика навчання розв'язання задач на знаходження дробу

    від числа та числа за його дробом»

    Більшість застосувань математики пов'язані з виміром величин. Однак на безлічі цілих чисел не завжди можливо виконати розподіл: не завжди одиниця величини вкладається ціле число разів у вимірюваній величині. Щоб у такій ситуації точно виразити результат виміру, необхідно розширити безліч цілих чисел, ввівши дробові числа. До цього висновку люди дійшли ще в давнину: необхідність вимірювання довжин, площ, мас та інших величин призвела до виникнення дробових чисел.

    Знайомство учнів із дробовими числами відбувається у початкових класах. Потім поняття дробу уточнюється та розширюється у середній школі. І однією з найскладніших тем математики курсу середньої школи є вирішення задач на дробі. Дрібниці проходять у школі не один рік, у вивченні теми виділяється кілька етапів. Пов'язано це з різними обмеженнями у використанні чисел. Тому програма п'ятого класу тісно переплітається із програмою шостого. Завдання, у яких формуються уявлення про дробах, досить складні сприйняття учнями, тому під час вирішення завдань на дроби вчителю математики доводиться діяти нестандартно, спираючись як на традиційні пояснення.

    Методика навчання розв'язання задач на знаходження дробу від числа та числа за його дробом.

    У п'ятому класі учні вже навчилися вирішувати завдання на знаходження частини від числа та на знаходження числа з його дробу. Для вирішення цих завдань вони застосовували такі правила:

    1) Щоб знайти частину від числа, виражену дробом, потрібно це число поділити на знаменник і помножити на чисельник;

    2) Щоб знайти число з його частини, вираженою дробом, потрібно розділити цю частину на знаменник і помножити на чисельник.

    У шостому класі учні дізнаються, що від числа перебуває множенням на дріб, а число з його частини – розподілом на дріб. Тому вчитель має можливість усунути прогалини у знаннях учнів з цієї теми на матеріалі для закріплення нових способів вирішення завдань на знаходження частини від числа та числа за його частиною.

    При розв'язанні задач на дробі основні труднощі у учнів викликає визначення типу завдань. У пояснювальному тексті підручників часто немає короткого запису умов даних завдань, і це призводить учнів до нерозуміння того, чому в одному випадку вони повинні виконувати множення числа на дріб, а в іншому поділ числа на цей дріб. Тому при розв'язанні задач на знаходження дробу від числа та числа за його дробом необхідно, щоб учні бачили, що за умови завдання є цілим, а що його частиною.

    1.Завдання на знаходження дробу від числа.

    Завдання 1.

    На пришкільній ділянці мають посадити 20 дерев. Першого дня учні посадили. Скільки дерев вони посадили першого дня?

    20 дерев – це 1 (ціле).

    Ця та частина дерев (частина від цілого),

    яку посадили першого дня.

    20: 4 = 5, а всіх дерев дорівнює

    5 · 3 = 15, тобто 15 дерев посадили на ділянці першого дня.

    Відповідь:15 дерев посадили на пришкільній ділянці першого дня.

    Записуємо розв'язання задачі виразом: 20: 4 · 3 = 15.

    20 розділили на знаменник дробу та отриманий результат помножили на чисельник.

    Той самий результат вийде, якщо 20 помножити на .

    (20 · 3): 4 = 20 · .

    Висновок:Для знаходження дробу від числа, необхідно число помножити на цей дріб.

    Завдання 2.

    За два дні заасфальтували 20 км. Першого дня заасфальтували 0,75 цієї відстані. Скільки кілометрів дороги заасфальтували першого дня?

    20 км-це 1 (ціле).

    0,75 - ця та частина дороги (частина від цілого),

    яку заасфальтували першого дня

    Так як 0,6 = то для вирішення задачі треба помножити 20 на .

    Отримаємо 20 = = = 15. Отже, першого дня заасфальтували 15 кілометрів.

    Та ж відповідь вийде, якщо 20 помножити на 0,75.

    Маємо: 200,75 = 15.

    Оскільки відсотки можна записати як дробу, то завдання перебування відсотків від числа вирішуються аналогічно.

    Завдання 3.

    За два дні заасфальтували 20 км. Першого дня заасфальтували 75% цієї відстані. Скільки кілометрів дороги заасфальтували першого дня?

    20 км-це 100%

    Зобразимо всю земельну ділянку як прямокутника АВСD. З малюнка видно, що ділянка, зайнята яблунями, займає земельну ділянку. Та ж відповідь можна одержати, якщо помножити на :

    Відповідь: усю земельну ділянку займають яблуні.

    Матеріал для закріплення нових способів розв'язання задач на знаходження дробу від числа найкраще розподілити по розділах, у першому з яких виконуються завдання на пряме виконання нового правила, потім розбираються завдання на знаходження дробу від числа, після чого учні переходять до розв'язання комбінованих задач, етапом розв'язання яких є вирішення простого завдання на дроби.

    а) width="19" від 245; в) від 104; г) від https:// pandia.ru/text/80/420/images/image017_16.gif" width="19" height="49 src=">; м) 65% від 2 .

    1. До шкільної їдальні привезли 120 кг картоплі. Першого дня витратили всю привезену картоплю. Скільки кілограмів картоплі витратили першого дня?

    2. Довжина прямокутника 56 см. Ширина становить довжину. Знайти ширину прямокутника.

    3. Пришкільна ділянка займає площу 600 м2. Учні шостого класу першого дня скопали 0,3 всієї ділянки. Яку площу викопали учні першого дня?

    4. У драматичному гуртку займаються 25 осіб. Дівчатка становлять 60% всіх учасників гуртка. Скільки дівчаток займається у гуртку?

    5. Площа городу га. Картоплею засаджено городу. Скільки гектарів засаджено картоплею?

    1. В один пакет насипали 2 кг пшона, а в інший – цієї кількості.

    На скільки менше пшона насипали у другий пакет, ніж у перший?

    2. З однієї ділянки зібрали 2,7 т моркви, з другого – цієї кількості. Скільки всього зібрали овочів із двох ділянок?

    3. Пекарня випікає на день 450 кг хліба. 40% всього хліба йде у торговельну мережу, що залишився – у їдальні. Скільки кг хліба щодня йде у їдальні?

    4. У овочесховище привезли 320 т овочів. 75% привезених овочів складала картопля, а залишку – капуста. Скільки тонн капусти привезли до овочесховища?

    5. Глибина гірського озера на початок літа була 60м. За червень його рівень знизився на 15%, а у липні воно обміліло на 12% від рівня червня. Якою стала глибина озера на початок серпня?

    6. До обіду мандрівник пройшов 0,75 наміченого шляху, а по обіді він пройшов шляху, пройденого до обіду. Чи пройшов мандрівник протягом дня весь намічений шлях?

    7. На ремонт тракторів у зимовий час було витрачено 39 днів, а на ремонт комбайнів – на 7 днів менше. Час ремонту причіпного інвентарю склав того часу, який пішов на ремонт комбайнів. На скільки днів більше тривав ремонт тракторів, аніж ремонт причіпного інвентарю?

    8. У перший тиждень бригадою було виконано 30% місячної норми, у другий - 0,8 того, що було виконано в перший тиждень, а в третій тиждень - того, що виконали другого тижня. Скільки відсотків місячної норми залишилося виконати бригаді четвертого тижня?

    2.Знаходження числа з його дробу.

    Завдання на знаходження числа за його дробом є зворотними по відношенню до завдань на знаходження дробу даного числа. Якщо задачах знаходження дробу від числа давалося число і потрібно знайти деяку дріб від цього числа, то цих завданнях дається дріб від числа і потрібно знайти саме це число.

    Звернемося до вирішення завдань такого типу.

    Завдання 1.

    Першого дня мандрівник пройшов 15 км, що становило 5/8 всього шляху. Яку відстань мав пройти мандрівник?

    Запишемо коротку умову:

    Вся відстань – це 1 (ціле).

    - Це 15км

    15км - це 5 часток. Скільки кілометрів за одну частку?

    Оскільки вся відстань містить 8 таких часток, то знайдемо її:

    3 · 8 = 24 (км).

    Відповідь: мандрівник має пройти 24 км.

    Запишемо розв'язання задачі виразом: 15: 5 · 8 = 24(км) або 15: 5 · 8 = · 8 = = 15 = 15:.

    Висновок:щоб знайти число за даним значенням його дробу, треба це значення поділити на дріб.

    Завдання 2.

    На капітана баскетбольної команди припадає 0,25 одержаних очок у грі. Скільки очок одержано цією командою у грі, якщо капітан приніс команді 24 очки?

    Вся кількість очок, отримана командою, – це 1 (ціле).

    45% - це 9 зошитів у клітину

    Так як 45% = 0,45, а 9: 0,45 = 20, то всього купили 20 зошитів.

    Матеріал для закріплення для закріплення нових способів розв'язання задач на знаходження числа за його дробом так само доцільно розподілити по розділах. У першому розділі виконуються завдання на закріплення нового правила, у другому - розбираються завдання знаходження числа з його дробу, а третьому учні розбирають розв'язання складніших завдань, частиною яких є завдання знаходження числа з його дробу.

    6) Після заміни двигуна середня швидкість літака збільшилась на 18%? Що становить 68,4 км/год. Якою була середня швидкість літака з колишнім двигуном?

    1) Довжина прямокутника складає всієї вишні, в другу 0,4, а в третю - інші 20 кг. Скільки всього кілограмів вишні було зібрано?

    5) Троє робітників виготовили кілька деталей. Перший робітник виготовив 0,3 всіх деталей, другий – 0,6 залишку, а третій решта 84 деталі. Скільки всього деталей виготовили робітники?

    6) На дослідній ділянці капуста займала ділянки, картопля площі, що залишилася, а решту 42 га були засіяні кукурудзою. Знайдіть площу всієї дослідної ділянки.

    7) Автомобіль пройшов в першу годину всього шляху, в другу годину - шляху, а в третю годину - решту шляху. Відомо, що о третій годині він пройшов на 40 км менше, ніж о другій годині. Скільки кілометрів пройшов автомобіль за ці три години?

    Завдання на дріб є важливим засобом навчання математики. З їхньою допомогою учні отримують досвід роботи з дробовими і цілими величинами, осягають взаємозв'язку з-поміж них, отримують досвід застосування математики до вирішення практичних завдань. Вирішення завдань на дроби розвиває кмітливість та кмітливість, вміння ставити питання, відповідати на них, і готує школярів до подальшого навчання.

    вчитель математики

    МБОУ ліцей №1 п. Нахабіне

    Література:

    3. Дидактичні матеріали з математики: 5 клас: практикум/, . - М.: Академкнига / Підручник, 2012.

    4. Дидактичні матеріали з математики: 6клас: практикум/, . - М.: Академкнига / Підручник, 2012.

    5. Самостійні та контрольні роботи з математики для 6 класу. / , . - М.: ІЛЕКСА, 2011.

    На цьому уроці розглянемо типи завдань на частки та відсотки. Навчимося вирішувати ці завдання і з'ясуємо, з якими ми можемо зіткнутися в реальному житті. Дізнаємось загальний алгоритм для вирішення подібних завдань.

    Ми не знаємо, яке було число спочатку, але знаємо скільки вийшло, коли від нього взяли якийсь дріб. Потрібно знайти вихідне.

    Тобто ми не знаємо, але знаємо і.

    Приклад 4

    Дідусь свого життя провів у селі, що становило 63 роки. Скільки років дідусеві?

    Нам невідомо вихідне число – вік. Але ми знаємо частку і скільки ця частка становить від віку. Складаємо рівність. Воно має вигляд рівняння з невідомою. Висловлюємо та знаходимо його.

    Відповідь: 84 роки.

    Не дуже реалістичне завдання. Навряд чи дідусь видаватиме таку інформацію про свої роки життя.

    А ось така ситуація дуже поширена.

    Приклад 5

    Знижка у магазині за картою 5%. Покупець отримав знижку 30 карбованців. Якою була вартість покупки до знижки?

    Ми не знаємо початкового числа – вартості покупки. Але знаємо дріб (відсотки, які написані на карті) і скільки склала знижка.

    Складаємо наш стандартний рядок. Виражаємо невідому величину та знаходимо її.

    Відповідь: 600 рублів.

    Приклад 6

    Ще частіше ми стикаємося із таким завданням. Ми бачимо не величину знижки, а яка вийшла вартість після застосування знижки. А питання те саме: скільки б ми заплатили без знижки?

    Нехай у нас знову 5% дисконтна карта. Ми показали на касі картку та заплатили 1140 рублів. Яка вартість без знижки?

    Щоб розв'язати завдання в один прийом, трохи переформулюємо його. Раз у нас 5% знижка, то скільки ми платимо від повної ціни? 95%.

    Тобто нам невідома вихідна вартість, але ми знаємо, що 95% від неї складає 1140 рублів.

    Застосовуємо алгоритм. Отримуємо початкову вартість.

    3. Інтернет-сайт «Математика Онлайн» ()

    Домашнє завдання

    1. Математика. 6 клас/Н.Я. Віленкін, В.І. Жохов, А.С. Чесноков, С.І. Шварцбурд. - М.: Мнемозіна, 2011. Стор. 104-105. п.18. №680; №683; № 783 (а, б)

    2. Математика. 6 клас/Н.Я. Віленкін, В.І. Жохов, А.С. Чесноков, С.І. Шварцбурд. – К.: Мнемозіна, 2011. № 656.

    3. У програмі спортивних шкільних змагань були стрибки у довжину, стрибки у висоту та біг. У змаганнях з бігу взяли участь всіх учасників змагань, у стрибках у довжину - 30 % усіх учасників, і у змаганнях зі стрибків у висоту - 34 учні, що залишилися. Знайдіть кількість учасників змагань.

    Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


    Підписи до слайдів:

    «Вважай нещасним той день або ту годину, коли ти не засвоїв нічого нового і нічого не додав до своєї освіти» Я.А. Кам'янський

    Знаходження числа за заданим значенням його дробу Вчитель математики Токарєва І.А. МБОУ гімназія №1 Г. Липецьк

    Прочитайте дроби: Як інакше їх можна назвати? Розташуйте ці дроби у порядку зростання.

    Знайдіть від 40; 2. Скільки дециметрів о пів метра? 3. Знайдіть частину найменшого шестизначного числа. 4. Скільки годин у добах?

    5. Скільки секунд у частинах хвилини? 6. Скільки хвилин о чверті години? 7. У класі 30 учнів, їх частини хорошісти. Скільки хорошистів у класі? 8. Скільки місяців містить

    9. Довжина дроту 64 м. Від нього відрізали частин. Скільки метрів дроту відрізали? (64 40 м) 10. Задумали число, до якого дорівнює 15. Яке число задумали? (15:3 5 = 25.)

    Знаходження числа за заданим значенням його дробу Прочитайте текст підручника стор. 91 до прикладу. Розв'язати задачу 10 новим способом. 10. Задумали число, до якого дорівнює 15. Яке число задумали?

    Знайдіть число, якщо: Який висновок можна зробити? (Якщо дріб правильний, то число виходить більше значення дробу, якщо дріб неправильний, то число менше значення дробу.)


    За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

    Урок математики у 6 класі Тема Розподіл дробів. Розв'язання задач на знаходження числа за заданим значенням його дробу.

    Урок математики у 6 класі Тема Розподіл дробів. Розв'язання задач на знаходження числа за заданим значенням.

    Знаходження числа за його дробом. Знаходження дробу від числа.

    Презентація до уроку Узагальнити та систематизувати знання з тем знаходження числа за його дробом та знаходження дробу від числа.

    Презентація до уроку математики "Знаходження числа за заданим значенням його дробу"

    Презентація містить цілі та завдання уроку, приклади задач на знаходження числа за заданим значенням його дробу.